BMW R 1200 RT (2017)

Vlastník Jirkaas
Vloženo 6.11.2017
Aktualizováno 12.1.2019

BMW R 1200 RT LC: Nekonečná radost z jízdy. Motocykl, který definoval segment klasických cestovních strojů

První dojmy - První dojmy z nového stroje byly dobré, hned mi padla do ruky, výborně se ovládá. Mimořádná ovladatelnost RTčka umožňuje to, co je při cestování nejdůležitější: objevovat okolní krajinu. Ať sám, nebo se spolujezdcem: R 1200 RT zaručuje pohodlnou a uvolněnou jízdu.

Motorku bych doporučil pro - Ideální motorka na dlouhé cesty, ale i výlety kolem komína.

Doplňky na motorce - Z doplňků zatím jen originální navigace od BMW motorrad, která obsahuje opravdu mnoho informací o stavu stroje, průběhu jízdy, přes bluetooth spojení s aktuálním dění na cestě a samozřejmě navigace s celoživotní aktualizací zdarma.

Tento typ, ale starší model jsem jsem prvně objevil v moto bazaru a nijak zvlášť mne nezaujal. Měl jsem tehdy ještě cruiser SUZUKI Intruder M1500R a cítil jsem, že chci změnu. Asi po půl roce při druhém setkání s novým RTčkem v moto salonu mne dostal vyjmečný vzhled, precizní německé zpracování a možnost výbavy. Byla to láska na první pohled a vyšla. Původně jsem si chtěl nechat obě motorky, ale styl jízdy je u tohoto cesťáku dost odlišný od chopprea (cruisera).

12.1.2019 tedy cca po 2letech dodávám, že Intrudra jsem nakonec neprodal, protože se motorky výborně doplňují, ale ze začátku jsem to tak necítil.

Čím častěji s ní jezdím, tím více objevuji její klady - výborná ochrana před nevlídným počasím, jel jsem i za deště, 9 stupňů a necítil žádné nepohodlí. Pohodlný pro spolujezdce, objemné kufry, které jedním pohybem sundáte z držáku, centrál, audio...atd.
Nastavení pružení podvozku je opravdu funkční, ale asi hlavní deviza tohoto Báva je jedinečný systém telelever, kdy se přední vidlice při prudkém brzdění nenoří a je velmi stabilní. Ve spojení s ABS Pro můžete brzdit i v zatáčce bez napřimování stroje (už mi to párkrát zachránilo) Doporučuji tento stroj pořídit v max.výbavě, je to dražší, ale časem stejně budeš přemýšlet proč tam zrovna tento doplňěk nemám.
Záporná stránka je, že chci na té mašině stále jezdit a nechce se mi z ní slézt, velmi návyková záležitost

Jirkaas
Jirkaas napsal 19.11.17 v 18:28

Děkuji všem za komentář, jsem rád, že se Vám popis líbí.

Mili07
Mili07 napsal 10.11.17 v 16:55 10b.

Super volba, jen radost a kilometry bez problémů. Prima popis recenze.

Karlovarak
Karlovarak napsal 10.11.17 v 07:50 10b.

Krásně popsané, ať slouží.
Byla i v mém hledáčku, ale nejraději využívám silnice 2. a 3. třídy tak jsme nakonec volil verzi GS a v Rumunsku jsem nelitoval.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 06.11.17 v 21:41 10b.

Dobrá voľba jasných 10