Jawa 125/810 Travel (2014)

Vlastník Vesy_CZ
Vloženo 20.9.2017
Aktualizováno 1.11.2017

Česko/čínská klasika, Jawa 125 Travel se vším všudy, co k tomu patří - dobrý i špatný.

Motorka koupena od Mladá slečna z Prahy

První dojmy - Líbil se mi zvuk a vzhled motorky, zdá se jako 350ka, lidi se pořád ptají. Přední brzda ostrá jak břitva (právě z 350ky). A nízká cena :)

Motorku bych doporučil pro - Absolutní začátečník s moto. Motorka se snadno ovládá, je celkem spolehlivá a hlavně levná. Doporučil bych ji spíš pro vyšší postavy (>170).

Pořízeno v roce 2015 jako zánovní moto od mladé slečny z Prahy (najeto cca 800km), motorka na ní byla moc těžká a vyšší posez, takže ji jednou neudržela a spadla - mírně odřená páčka spojky, přední maska a zadní madlo (slečna v pořádku).

Hledal jsem primárně jednoduchou a levnou motorku pro začátek, předtím jsem jezdil jen na Simsonu :)

Motorka jede pěkně okolo cca 70-80km/h, pak už jsou vibrace moc silné. Vibrace obecně jsou problém, i když si na to člověk po čase zvykne, relativně často praskají žárovky, za jízdy se mi uvolnily obě stupačky a podobné drobnosti - které ale naštvou. Jet dál než 100km bych si na Jawě nedal, už po 50ti kilometrech, když jsem z toho slezl jsem ještě deset minut cítil mravenčení ve všech končetinách.

Na Jawě jsem jezdil primárně po okreskách okolo města, na to je motorka perfektní, žádná divočina, spíš kochání :)

Protože jsem pořídil Sachse Roadster 125, půjde Jawa brzy na Bazoš, aktuálně má po druhé garanční prohlídce a je stále jako nová (najeto 2.500km).

Milan1963
Milan1963 napsal 21.09.17 v 14:42