Jawa 125/810 Travel (2005)

Vlastník Najt_Rajdr
Vloženo 6.1.2006
Aktualizováno 27.9.2012

Koupená o prázdninách 2005. Nový motocykl dovezen z Olomouce a šlape jako hodinky... Pro začátečníka, který se nechce krčit na maličkém japonci je Travelka určitě zajímavou volbou.

Zkušenosti: Za 4 roky provozu se neobjevila žádná těžší závada, motorka mě vždy dovezla, kam jsem potřeboval a pokud jsem počítal s 100 km/h jako s maximálkou tak jsem byl všude i včas:)

Vyšší vibrace jsou problémem snad každého menšího rozpočtového jednoválce, rám převzatý z jawy 350 plní svou funkci pro maloobjemový motocykl dobře. Přední koutouč ze silnější jawky zaslouží jen chválu, zadní bubnovka je plně dostačující. Při maximální rychlosti točí motor 9-10 tis. otáček, což mu nedělá žádné problémy. Maximální točivý moment asi 9 Nm v 7 500 ot. a max. výkon 9 kW v 8 000 ot. Jízda ve dvou je možná a pokud se vyrovnáte s vyššími vibracemi i bezrpoblémová na delší vzdálenost... ostatně, pro někoho jsou vibrace příjemnou záležitostí:))

Další info: Nepřidával jsem žádné externí pseudo tuning komponenty, od výroby tam je navíc jen filtr paliva, přední mini plexi Puig a nová svíčka. Jinak na moto nebylo třeba šáhnout, pokud oponemnu brzdovou kapalinu a olej, náplně byly měněny často, pravidelně a s radostí :)

PS: Moto prodáno. Najeto 7 500 km, dával jsem ji tolik lásky, kolik bylo v mých silách :) Důvod výměny - v zimě 2009/2010 oslavím 21. narozeniny a na cestě je Yamaha Fz6 Fazer...

Ať vám to lítá, motorkáři!

missy
missy napsal 29.01.10 v 13:55

Krásná, krásná. Vím o čem píšeš Tak hodně štěstí při prodeji .

Thomasjawa90
Thomasjawa90 napsal 23.01.10 v 09:48

moc pekna travelka davam 10b

AlešT.
AlešT. napsal 28.08.06 v 22:51

Já vám dám vibrace, projeďtě se na jinech jednoválcích od Jawy nebo na ČZ a budete vědět jak vypadaj řízky místo pozadí. Tak do 80km/h pohoda, ale jel jsem jen na 125-ce Choperu, jinak mám právě 350...A 80-ka je pohdová cestovka Předjíždění je pak horší, ale na které 125-ce ne?

smazany24596
smazany24596 napsal 02.08.06 v 09:09

to pohodlí pro oba cestující??? spíš jen pro řidiče při vyších točkách se v zadu pomale ani nedá držet madla a lechtá tě to do prdele <br />
ale jak řikáš pro někoho super motorka pro druhýho šmejt.<br />
osobně jsem sní velice spokojenej až na pár maličkostí. tak ať jezdí co nejdýl

smazany24596
smazany24596 napsal 19.07.06 v 14:51

Máš jiv dobrým stavu jako bych ji už někde vyděl