Jawa 650 Classic (2005)

Vlastník fík1943
Vloženo 29.7.2017
Aktualizováno 6.9.2021

Pohodlná, dostatečně rychlá a bezporuchová motorka. Z mých strojů je moje nejoblíbenější.

První dojmy - První jízda - převoz od výrobce a hned porucha elektriky po cca 50 km. Naštěstí jsem od fochu. Provizorní oprava byla rychlá, horší potíže vznikly při komunikaci se servisem. Došlo až na dopis tehdejšímu majiteli továrny. Po dodělání doma a vychytání drobností jsem naprosto spokojen.

Motorku bych doporučil pro - Ne pro začátečníky. Je to jednoválec s vyšší kompresí a chyba v řazení by mohla mít vážné následky. Také s plynem opatrně, hlavně při výjezdu ze zatáček, na mokru písku či trávě.

Doplňky na motorce - Plexi štítek a kufr střední velikosti.

Motocykl doplňuje moji malinkou sbírku. Jako patriot jsem chtěl červenou. Odstín je trochu jiný, než u starších typů, ale budiž. Něco už jsem napsal výše. Jízda i na dlouhé trati pohodlná. Motor dostatečně výkonný, spotřeba do 5 l/100 km.Dobře se vede, jen se musí citlivě s plynem. Takže nedoporučuji nezkušeným a zásadně nepůjčuji. Brzdy vzhovují. Úložný prostor doplněn kufrem a stejně je to někdy málo.
Servis vlastní, některé věci Jawa (výměna sekundárního řetězu a zadního brzdiče).
Se spolujezdcem nemám zkušenosti, na této moto se mnou nikdy nikdo nejel.
Do horšího terénu nedoporučuji, urazil jsem mikrospínač na pohotovostním stojánku

fík1943
fík1943 napsal 25.07.22 v 22:26

Původní gumy už byly sjeté, takže v sezóně 2022 mám obě Pirelli. Subjektivně registruji lepší jízdní vlastnosti a hlavně lepší držení stopy v ostřejších zatáčkách.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 05.08.17 v 20:59 10b.

Seš patriot Jednoválec píše!

Milan1963
Milan1963 napsal 30.07.17 v 21:56 10b.

At' dobře jezdí. Já jsem svojí Jawu 650 ale i půjčil a bez následků. Dávám 10 b.

Olísko
Olísko napsal 30.07.17 v 08:21 10b.

fatman
fatman napsal 29.07.17 v 17:40 10b.

Gratuluju
Dneska už je to vlastne klasika ...
Hodně mě zaujala při uvedení a ještě vic zklamalo jeji provedení a dětské nemoci. ..
Ať slouží k spokojenosti! Pomalu přichází její čas. ..