Honda NC 700X (2013)

Vlastník PJSandoval
Vloženo 20.4.2017
Aktualizováno 30.8.2017

Seznámil jsem se s ní 22.7.2016 a od té doby jsme svoji

Motorka koupena od FIRMA:MTZ Mototechnika (Strakonice) - Všechno proběhlo jako po másle

Yamaha XJ6 Diversion: Velikost
Kawasaki Versys 650: Nenašel jsem žádný pěkný kousek

První dojmy - Je to moje první motorka po autoškole, takže bych nadšenej byl i z babetty. Je na ní výfuk od Yoshimury a ten tomu dává úplně jinou příchuť. Motorka krásně bublá a není žádné šeptátko.

Doplňky na motorce - Od předešlého majitele výfuk Yoshimura, páčky, závažíčka
Ode mě pouze hlavní stojan

Proč jste si vybral tento stroj?
Protože mi to přišlo jako ideální volba po autoškole. Nechtěl jsem žádnou vraždu, ale něco co mi odpustí začátečnické chyby. Druhé kriterium byla velikost. S 196cm se nenaskládám jen tak na něco.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost, spolujezdec, úložný prostor, spotřeba, servis a poruchy.

Najeto mám kolem 7000km a jsem s ní spokojený. Už se ale u mě začínají projevovat touhy po něčem 'lepším'.
Vytknul bych jí hlavně brzdy, které s jedním předním kotoučem jsou hodně slabé a často se dostávám do situací, kdy beru brzdu plnou silou a jdu až na ABSko, abych dobrzdil.
Ohledně výkonu/motoru bych ani tolik nenadával, ale jediné co tomu chybí jsou otáčky. Konec v 6.5 tisících je prostě málo. Jednička, rozjezd, hned za 2, trochu za plyn, 3, 70km/h, 4, ...atd. Točit aspoň do 9 by bylo ideální. Situace kdy při předjíždění 'dojdou' otáčky je na denním pořádku a lovit další stupeň v rychlosti v protisměru, je hodně nepříjemné.
Podvozek je měkký na mých skoro 100kg se při nasednutí docela prohne

Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne? Terén, silnice, město...
Nedokážu říct, jezdím jenom po silnici :)

Dá se s moto i dobře cestovat?
Já bych řekl proč ne? Cestovat se dá skoro na všem, pokud to člověk vydrží ;)

Spotřeba
Ani nevím, na nádrž se dá většinou ujet něco lehce pod 300km.

Servis
Najeto 12000km, žádný problém, nechal jsem vyměnit olej, kupoval pneu a chystám se na brzdovku a chladicí kapalinu.

Poruchy
Žádné, kromě kosmetických. Předešlému majiteli spadla na zem, takže byl odřený rám, chladič a boční plast, na jízdu žádný vliv, akorát to vypadá blbě. Fotky budou v galerii.
Za další kosmetiku může zámek na předním kotouč, asi nemusím dál psát co se stalo ani jak to dopadlo. Kousek blatníku se proletěl přes garáž.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.04.17 v 21:33 10b.

Geodet
Geodet napsal 27.04.17 v 09:00 10b.

greydog
greydog napsal 24.04.17 v 19:57 10b.

Jak Ti začínají chybět koně a zdají se Ti slabé brzdy...

HordaStodulky
HordaStodulky napsal 23.04.17 v 22:32 10b.

Hlavně ať dobře slouží ke spokojenosti a vždy kolama dolů. Moc dobrá volba.

RicardoBV
RicardoBV napsal 22.04.17 v 17:50 10b.

Dobrá volba, ať slouží