Kymco Quannon 125 (2007)

Vlastník Tvaroháczek
Vloženo 13.4.2017
Aktualizováno 13.4.2017

Úsporná motorka pro začátečníky, která dokáže překvapit.

Honda CBR 125R: Kymco má podle mého o něco lepší vzhled a je mohutnější.
Yuki RS 125: Yuki mám menší výkon, navíc jsem se nedokázal smířit se značkou.
Blata 125 Motard: Nepohodlná pro delší cesty.

První dojmy - Když jsem se na ní přijel podívat, byla to láska na první pohled. Po první projížďce jsem už měl jasno, motorka mi opravdu sedla. Naprosto pohodlná se skvělým vzhledem, v tu chvíli bych nedokázal najít žádnou chybu.

Motorku bych doporučil pro - začátečníka, kterému se vzhledově líbí a neuživí 2T. Pro začátek je výkon naprosto dostačující.

Doplňky na motorce - Všechno mám na motorce origo, přidanou mám jen zásuvku USB na napájení navigace.

Když jsem se začal rozhodovat, která bude ta první přemýšlel jsem i nad 2T, ale usoudil jsem, že jednoduší bude krmit 4T a následně přesedlat na vyšší obsah. Zkoušel jsem různé dvácy, ale žádná mi nesedla natolik, jako KYMCO. Nejdříve jsem byl dost vyděšený značkou o které jsem si myslel, že bude cílem posměchu, že je to Čína atp. Přesvědčil jsem se však o naprostém opaku, jakmile jsem se dozvěděl o historii této značky. Navíc jsem byl ohromený tím, jaký má motorka ve skutečnosti výkon oproti ostatním dvácám (nepočítám-li 2takty) a to i přes to, že je větší a se spotřebou okolo 3l/100km. Téměř každý 4T jsem neměl problém tzv. strčit do kapsy. Zrychlení je oproti ostatním dost překvapivé a maximálka je na dvácu dostačující, citlivost brzd v pohodě, v zatáčkách krásně drží jak má, motor se nijak neklepe. Co se týče pohodlnosti, ta mě taky mile překvapila, jsem zvyklý jezdit na krátkou vzdálenost i na delší výlety (cca 200-300km) a ty jsem absolvoval bez sebemenších potíží. Nyní je to má druhá sezona s touhle hračkou a zatím jsem neměl žádné investice, pokud nepočítám jednu žárovku... Myslím, že lepšího parťáka pro začátek mezi 4T jsem si vybrat nemohl. Naprostá spokojenost.

EZIat
EZIat napsal 25.05.17 v 13:25 10b.

Čau ,chtěl bych se zeptat kolik meříš a vážíš ,že jestli se na tom necítíš jako "vosa na bonboně".. Budu si dělat A1 za měsíc a uvažuji o této motorce ,ale bojím se ,že bude na mě malá ,mám 183cm a 90 kg ... Jinak 10b..