Jawa 175/356 (1956)

Vlastník zlejsek
Vloženo 18.3.2017
Aktualizováno 18.3.2017

Původní stav, absolutně bez zásahu, plně funkční

Motorka koupena od Máme od nové :-)

První dojmy - První dojem naprosto špičkový! Bylo mi 13 let a byl jsem king, sedla mi parádně. Pak jsem v 17 začal jezdit a dvě sezóny to byla moje hlavní. Krásné vzpomínky ... teď ji čeká lehká renovace a zasloužené projížďky pouze za slunečna :-)

Motorku bych doporučil pro - Snad jen srdcařům.

Doplňky na motorce - Nic. Holý originál.

Co napsat? Prostě Číza

Vlídný stroj, spousta pozitivních vibrací úplně všude. Klidná padesátka ji dělá dobře. Nebrzdí-nesviti. Musí se to řídit a dost u toho přemýšlet, hlavně v dnešním provozu. Průjezd série kruhových objezdů na moto bez směrovek, zážitek samo o sobě.

Jinak pro mě je to hlavně spoustu emocí, moto je po dědovi, který mě přivedl k motorkám. To úplně stačí, nikdy ji nedám

Díky vyjednavacímu talentu mého tatínka se podařilo i během přepisu do Českých Budějovic zachovat původní tabulku RZ vydanou v r. 1957

milda65
milda65 napsal 24.08.17 v 09:47

protože mám to samé doma, tak pocity z ní znám a tím pádem není co dodat. Jasných 10.bodíků

Motoflash
Motoflash napsal 25.03.17 v 07:08 10b.

jasných 10b, také mám jednu doma z roku 1957. Ať ti dělá radost!

čz475
čz475 napsal 18.03.17 v 21:29

Jo v pohodě, hraju si s renovacema už pár let, ve stáji máme 356/58 zkompletovanou a jednou se na ni taky dostane a až po sportkách čz475, 470 a 450 de luxe aj.

Myschan
Myschan napsal 18.03.17 v 17:54 10b.

Ještě poctivá česká práce. Gratuluji

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 18.03.17 v 15:21 10b.

Jel jsem na tom někdy v roce 1983 z Teplic do Prahy - strašně lilo. Mezi stehny se mi udělal lavor s vodou, kterou jsem každou chvíli odpouštěl tím, že jsem zvednul pravou nohu a pod pravou půlkou pr...e nechal odtéct. A za deset minut znova. Na hlavě jsem měl žlutou integrální "Kasídu", co smrděla po polyesteru po celé ty roky, co jsem jí měl. Štítek ze slídy se mi každou chvíli odfouknul z patentek, na kterých to tenkrát bylo přidělaný. Hnal jsem se šedesátkou, každý auto, který mě dojelo a vzápětí předjelo, mě taky ohodilo od hlavy až k patě... Ale připadal jsem si jako king! Strašně se mi po ní stýská.
Jasných deset. Ale ta moje byla někdy z r. 1969 a měla už blinkry - stejný, jako se dávaly na tramvaje.