Triumph Speed Triple (2006)

Vlastník Besta666
Vloženo 25.12.2016
Aktualizováno 25.12.2016

Super originální mašina, která tady po Česku moc nejezdí...

Triumph Street Triple: Litr je litr :D
KTM 990 SuperDuke: moc drahej a moc neposlušnej
Kawasaki Z800: na motorce jsem jel a je moc dobrá, ale je to čtyřvál a já mam radči dvouválce a navíc mě nějak neoslovila.

První dojmy - No jelikož to byla moje první litrová motorka, tak asi velký údiv nad zrychlením a rychlostí...ale přesto skvělou ovladatelností..

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil lidem co za sebou mají už nějakou tu 600,650 a jsou trochu vyježdění a to i přesto že motorka je naprosto hodná a nechce vás vykopnout ze sedla při každém přidání plynu, ale využít plný potenciál motocyklu na silnici je u téhle motorky oříšek a škoda jí pro někoho kdo umí tahat za plyn jenom na rovince ;)

Doplňky na motorce - blinkry, páčky,vyhřívané rukojeti...ostatní věci budou až budou nějaký chechtáky :D

Začal bych asi věcí na kterou jsem si musel chvíli zvykat a to, že se mi tam občas povedlo dát "mezikvalt", rychlosti se tam musejí dávat trochu razantněji...Z mé předchozí motorky (kawasaki ER-6f) jsem byl zvyklý řadit nahoru bez spojky a to tak že jsem se o řadičku jenom lehče otřel nohou a bylo to :D ... Další věc, která mě překvapila byla to, že ta motorka nemá skoro vůbec žádný "rajd" což poznáte až když se někde chcete otočit na místě ...Takže když jsem jednou vjel do slepé uličky a chtěl se na konci otočit a vrátit se tak jsem málem skončil v plotě :D ... téměř nulový úložný prostor, ale s tím jsem počítal...a peněženka ,mobil a klíče se tam vejdou, takže cajk...letmo uložené kolo, vypadá sice naprosto skvěle, ale chybí mu nějaký vetší blatník, což má za následek to že když jedete po mokré silnici tak máte bahno po celých zádech a na přilbě :D... motor při velkých vedrech trochu topí do stehen(předchozí majitel povídal že mu to uškvařilo džíny :D )
Tím bych asi ukončil menší nedostatky této motorky.
Nebudu tu popisovat jak je skvělý motor, protože to si každý přečte v nějakých recenzích, jen bych chtěl potvrdit to že motor v sobě kloubí výhody dvouválce tak i čtyřválce...Co mě hodně mile překvapilo byl podvozek který je naprosto skvělý a to i na naše silnice, které jsou někde v žalostném stavu.A motorka do zatáček padá skoro sama. Posed na motorce je pohodlný a to i přesto, že máte trochu váhy na řidítka. Další věc, která mě nadchla jsou ty dvě kukadla vepředu, nejen, že vypadají dobře, ale k tomu ještě luxusně svítí. Palubní počítač toho umí vcelku dost, avšak třeba za momentální nebo průměrnou spotřebu bych spíš bral ukazatel zařazené rychlosti nebo ukazatel stavu paliva (ale hladový oko tam je ;) )

Boblbee
Boblbee napsal 29.12.16 v 17:56

Tak tenhle ročník je pro mne nejhezčí - hlavně ty kulatý přední lampy.
Moucha jak má být :)

Souhlas s kolegou, "retro vlna" Triumphu trvající už několik let tuhle značku dostala hodně na silnici.
A je to tak dobře, mám rád tyhle bajky.

p.a.t.r.i.k.7
p.a.t.r.i.k.7 napsal 25.12.16 v 18:07 10b.

no,že jich tu moc nejezdí sem si myslel v 2012 když sem kupoval prvního speeda..od té doby jsem změnil názor...už jich je jako much Ale pořád sou originální a pořád super,tak ať slouží