Honda Forza 125 (2016)

Vlastník Mikomik
Vloženo 8.12.2016
Aktualizováno 13.3.2017

designový, velký a pohodlný stroj s úžasným úložným prostorem...pro,, béčkáře, totální uspokojení...

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Naprostá spokojenost od výběru až po přivezení motorky do garáže

Yamaha X-max 125: mám dlouhé nohy a nějak jsem se tam neposkládal
Peugeot E-Satelis: nedostal jsem se k vyzkoušení

První dojmy - pozor na nové gumy, kloužou (na lesklé podlaze garáží) a položit 5 minut starou motorku je k naštvání. Po usednutí jste jako ,,doma,, . Je sebetrýznění koupit si motorku v prosinci

Motorku bych doporučil pro - Klidně i pro pány v letech co si konečně splní sen , nepotřebují létat jako o život, jsou velcí a mají rádi krásné hračky

Doplňky na motorce - Protože v zrcátkách není moc vidět , koupil jsem v Globusu za cca 50kč 1ks panoramatické kulaté. není to zázrak ,ale o něco větší přehled v nich je...

Protože mi přišlo že na Forze dost fouká, koupil jsem plexi Givi (D1140ST - specifické plexi) za 2400kč a po zatím krátké projíždce ,,super,, ticho a závětří. Montáž samodělně a vše v pohodě, jen lehce sklo přesahuje do zrcátek, ale není to nic co by rušilo. Jako poslední koupeny nové gumy 120/70 - 15 56S Michelin CITY GRIP F
TL Skútr - Přední
140/70 - 14 68S Michelin CITY GRIP TL
Skútr - RF, Zadní. Celkem i s poštovným 2500kč. tak nebudu muset přemýšlet jestli jsou ty IRCka tak špatný, nebo je to jen plkání na netu
No, už jen aby bylo jaro...

Již několik let jsem si na 1-4 víkendy v létě půjčoval Pcxko a vyrážel tak +-300km výlety. Nechtěl jsem tedy skútr na dojíždění do práce, ale na výlety po okolí, klidnou , pohodovou a hlavu čistící jízdu. Se svými 47 lety, 190 cm a 100 kg jsem poslední rok hledal něco většího a pohodlnějšího a hlavně mého. Kilometr od mého bydlení je prodejce Yamahy .Půjčil jsem si Yamahu N Max a strašně tvrdá, X max , tam jsem se nějak nedokázal pohodlně poskládat. Hodně díky tomuto fóru začala vyhrávat forza a po zkušenostech s Hondou jsem navštívil v listopadu prodejce na Jarově a díky skvělému jednání, lepší ceně posledního letošního modelu byla ruka v rukávu. Byla to koupě bez zkušební jízdy, ale z technické stránky nemám strach,nové moto je nové moto , posed jsem měl vyzkoušen .I tak jsem se trošku bál zklamání z jízdy. Dnes konečně 6 nad nulou a tak ujeto prvních 20km. Posezení je super, pohodlí úplně jinde než pcx, nebo n max. Přijde mi dost líná oproti pcx, ale je to v zájezdu , takže jsem to nevytáčel a dost se píše že se jízda zlepší. Každopádně kdo hledá pohodlný a krásný skútr , myslím že mohu na 100% doporučit .Něco asi během zimy najezdím,ale pořádný popis bude až na jaře. Přeji trpělivost a brzké jaro...ahoj

6.3.2017.Tak najeto prvních něco přes 500km. Motorka se pořád lehce rozjíždí, uvidíme co bude po první výměně v 1000km. Zatím ve městě na svou velikost dostatečně pružná, po rovině perfektní zrychlení až do tachometrových 100(reál 91) a přes , jí zatím šetřím.Každopádně mám něco přes 100kg a 190cm a rozjezdy do kopce jsou hodně slabé, při táhlém se těžce dostávám přes 80 max 90. Asi má vliv větší plexi štít a já, každopádně jsem čekal trošku víc...no tak jsem si měl udělat papíry a koupit 300ccm
Na jízdu na pohodu je ale skvělá , jen do Alp bych se s ní nevydal...do Polska k moři ano. Zatím ahoj

Myschan
Myschan napsal 05.08.19 v 18:09 10b.

Díky za recenzi, pomohla mi. Hlavně ty Tvé rozměry, jsem na tom skoro stejně. Měj se fajn a užívej si krásný stroj

azrof
azrof napsal 11.12.16 v 22:33 10b.

Gratuluji já koupil letošní skoronovou a bez váhání bych to zopakoval a taky čekám na jaro ať ti dělá radost

matti
matti napsal 10.12.16 v 21:01

Gratulace! Já mám Forzu taky jen na výlety a zatím mám najeto necelých 16000km a max.spokojenost.Zatím mám za den nejdelší výlet 570km At to jezdí...

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 08.12.16 v 20:23 10b.

dobrá voľba jasných 10

fatman
fatman napsal 08.12.16 v 20:08 10b.

Gratuluju
Nikdy není pozdě a pomaleji je někdy víc
Poslední dobou zjišťuji, že by mi 125-350cm3 skůtr stačil na pohodové občasné kochání .
Navíc je i úsporný a praktický . No... dobrá...frajeřina asi nic moc , ale jinak úplně stačí
10bodů a pohodové ježdění!