Kawasaki KLE 500 (2005)

Vlastník Dzejvi
Vloženo 23.10.2016
Aktualizováno 22.5.2017

Lehké obratné cestovní enduro, dvou válec s úžasným rozsahem využitelných otáček. Neprávem opomíjená motorka v kategorii cestovních endur.

Motorka koupena od soukromá osoba

BMW R 1100 GS: Na začátek pro mě moc velká a těžká motorka, ale v budoucnu na ní (nebo nástupce R 1150 GS) přijde řada.

První dojmy - Na svoji kubaturu parádní zátah odspodu, krásně se klopí do zatáček a drží jak přibitá. Vypadá jako nová, vybavená na cestování. Jen se sedlem a zadním odpružením by to chtělo v budoucnu něco udělat. Krásně hravá, moc mě to na ní baví.

Motorku bych doporučil pro - Tomu, kdo hledá univerzální hravou motorku s menším obsahem.

Doplňky na motorce - Padací rámy, držáky bočních kufrů a zadního kufru, zadní kufr, vyhřívané rukojeti. Do budoucna plánuji udělat něco se sedlem (rychle se prosedí - bolest všech KLE) a asi také se zadním odpružením nebo přepákováním (všechny KLE ho mají měkčí a s mojí postavou si dost sedne).

Hledal jsem větší cestovní enduro pro začátečníka s A2. Vzhledem ke své váze a výšce (měřím přes 190 cm) jsem hodně zvažoval BMW R 1100 GS. Ale přijde mi pro začátek hodně těžká a velká. Stejně na ní v budoucnu budu jezdit
KLE má pro moje potřeby výborný motor, nechá se točit od 2 tis do 11 tis, jede krásně odspodu a pro běžnou cestovní rychlost do cca 140 km/h má rovnoměrné zrychlení bez propadů nebo kopanců. Jde parádně za plynem.
Motorka je krásně ovladatelná, nejlépe se cítí na silnicích 1. a 2. třídy, v pohodě zvládne i dálnici nebo lehčí terén. Jen ve vyšších rychlostech na ní víc fouká (jako na všech podobných motorkách) Zatím si jí užíval hlavně taťka a je z ní nadšený Dokonce uvažoval, že bychom pořídili ještě jednu.
Dlouho jsme hledali dobrý kus a kdo si počká, ten se dočká. Sehnali jsme motorku koupenou novou v ČR (žádný dovoz z Itálie od moře), bez jakékoliv rzi (na těch z Itálie občas zespodu reznou). První majitelkou byla žena. Já jí bral od druhého majitele, měl jí 2 roky, najel na ní 10.000km a jezdil jen silnici. Měla najeto 26.600 km.
Servis dělaný předchozím majitelem:
V 17.000 km olej Motul 5100, 10W40+filtr, brzdové desky brembo vzadu.
Ve 20.000 km nová řetězová sada RK.
Ve 23.000 km olej Valvoline SYNpower 10W40+filtr, nová baterka, vyhřívané rukojeti Oxford.
Ve 24.000 km seřízení karburátorů, kontrola a seřízení vůle ventilů, vyčištění vzduchového filtru, nové pneu Mitas vzadu i vpředu.
Já nechal hned po koupi udělat servis:
Ve 26.600 km brzdové destičky přední i zadní Delta, olej Agip I-Ride 10W40+filtr, kontrola vůle ventilů a celková kontrola motoru i celého motocyklu.
Těším se na příští sezonu, kdy už jí budu moct plně využívat (jen taťka z toho asi bude smutný)

CernyLetec
CernyLetec napsal 05.04.17 v 14:00 10b.

Krasavice !

Dzejvi
Dzejvi napsal 31.10.16 v 19:15

Moc díky za všechny komentáře. Jsem rád že se líbí a moc se s ní těším na příští sezónu.

NXram
NXram napsal 31.10.16 v 12:36 10b.

Suprová motorka a pěkné barevné provedení, myslím, že jsi udělal moc dobře
Na GS máš ještě čas a s KLE zažišeš určitě více legrace a zábavy, alespoň zezačátku.
Motor je léty prověřený z různých modelů a rád se točí Několikrát jsem si ji chtěl také pořídit, ale nikdy mi asi nebyla přána. Buď blbý stav nebo mi v den koupě borec oznámil, že si ji nechá pro manželku atd. Přeji ti spoustu šťastných KM za řidítky téhle nedoceněné motorky
PS : já bych dal Mitas E09 a pak je to opravdu enduro

BAMBINATOR
BAMBINATOR napsal 30.10.16 v 16:29 10b.

Moc dobrá motorka

greydog
greydog napsal 28.10.16 v 08:26 10b.