Ducati Multistrada 620 (2005)

Vlastník Stegi_04
Vloženo 16.10.2016
Aktualizováno 6.11.2016

Sexy, dravá, burácející, obratná šelma, která dokáže projet všude za jakýchkoliv podmínek a ještě u toho dobře vypadat :)

První dojmy - Respekt, krása a opojení z pocitu odezvy na plyn a přizpůsobivost při průjezdu zatáčkami. Brzdy Brembo mě zase překvapily svým silně stopujícím účinkem. Velké a pohodlné sedlo (i pro spolujezdce). Poměrně vysoký posaz.

Motorku jsem si vybral protože jsem měl již dost zážitků s bojem s větrem na svém minulém naháči a chtěl jsem něco cestovnějšího, kde budu alespoň trochu před větrem schovaný. Což jsem zde našel. Motorka se nechá hezky vést do zatáček, poslouchá. Reakce na plyn u 4-dobého dvouválce je dříve než okamžitá a je tedy nutné na toto dávat pozor. Taky jsem vypozoroval, že není dobré vzhledem ke kompresi válců podřazovat na mokru a rychle pouštět spojku např. z 2. na 3. rychl. stupeň, lehce se může zadní kolo dostat do smyku. Jízdní vlastnosti jsou jinak více než uspokojivé. Motocykl lehce vibruje v nízkých otáčkách cca pod úrovní 3 tis. je to cítit na sedle. Při delší jízdě si na to zvyknete a ani jsem to pak již neregistroval. Spolujezdkyni jsem měl, ale jen asi na 200 km, byla to jízda s jedou zastávkou a po zkušenostech na jiných motocyklech si spolujízdu na této motorce chválila. Potřeba vzpomenout, že kufr za spolujezdcem slouží také jako jeho opěrátko, takže nejen, že nemusí mít batoh, ale ještě se může o něj opřít.
Na motorce mi chyběl snad jen hlavní stojan, na který jsem byl zvyklý.
Známé povídačky o nespolehlivosti a poruchovosti strojů této značky nemohu potvrdit. Motocykl vždy naskočil na pokyn automatického spouštěče a dovezl mě bez poruchy na místo určení.
Na motorce jsem se cítil nejlépe na okrskách, a ve městě. Na silnici 1.tř. nebo na dálnici je to menší zábava, ale zase to není tak nepříjemné jako na naháči a vzhledem k přímějšímu posezu ani tak namáhavé jako na silničce. Terén jsem zkoušel jen okrajově, tam je potřeba mít ale i jiné gumy nebo alespoň univerzály.

Motorku tedy doporučuji hlavně těm, kteří na motorce rádi cestují, mají rádi zábavnou i lehce sportovní jízdu. A taky těm, pro které to nebude jen dopravní prostředek, ale taky trochu láska. Motorky této značky jí potřebují :)

Luba98
Luba98 napsal 14.03.17 v 21:33 10b.

Krasavice!

JP78
JP78 napsal 16.10.16 v 20:46 10b.