Triumph Tiger 1050 (2007)

Vlastník past92
Vloženo 20.6.2016
Aktualizováno 20.6.2016

Dle očekávání, váha, pružnost, komfort, mobilita kdekoli a kdykoli hodící se jak na cestování a blbnutí tak i cestu třeba pro chleba. Jen než se vrátíte bude už tvrdej

Motorka koupena od motobrozz (Vetlá)

Suzuki DL 650 V-Strom: uvažoval jsem o verzi 2012- zkoušel jsem a hodně příjemná motorka, zatím něco spíše se silničním spodkem :-)
Honda VFR 800X Crossrunner: měl jsem v hledáčku ale nezkoušel, pěkný design pocitově hodně robusní předek... Najednou je tu verze 2016, která je o level a cenovku jinde

První dojmy - Hodně jsem se těšil na ten motor, jak už bylo mockrát zmíněno "kdo nezkusil neví..." Nadchl mě celkový projev motoru, kultivovanost a průběh otáček zleva doprava :-) Po nasednutí mi přišlo všechno tak nějak poruce, jasně doladil jsem úhel páček řadičku a brzdu a svšte div se, ovládání bylo ještě příjemnější. Po prvních 350km jsem myslel že mám malý rukavice, pravý palec jsem myslel že mi upadne v kloubu :-) Jasnou příčinou jsou silnější vyhřívané origo hefty, a práce s plynem daleko za polovinou a průvodním jevem huby do rohlíku. Zkrátka nefalšované nadšení.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro každého, je to jen v hlavě. Jde to na limity... motorka je má určitě dál než my. Nikomu nic nevnucuju, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

Doplňky na motorce - Jako první byla samozřejmě údržba kdy byl při výměně filtru "odšnorchlován" airbox a odstraněn SAI.

Pokračovalo nastudováním možnosti změn palivových map a diagnostika moto skrze free soft (pro PC) a placený pro Android TuneEcu. Objednáním prověřené kabeláže od prodejce Lonelec z UK.

Následuje originální TOR výfuk od Triumfu a testování map

Výměna origo blikacích tykadel za mini halogenové od Vicma

Navěšeno systémy od SW.Motech, kufry Kappa, plexi Puig,

komfort sedlo origo Triumph, zásuvka USB, držík +GPS navi.

Proč jsem si ho vybral ? Vlastně jsem na něj koukal už před GTR, pro výměnu mi to přišlo jako jasná volba.
Pořídil jsem ji už v záčí 2015 a do konce sezóny jsem se stihl seznámit již jen cca 1700 kilometry. Zjistil jsem limity svoje, pak motorky a začal studovat možnosti úprav a doplňků, protože bylo jasno že je určená ke svižné (tudíž jisté) jizdy a cestování.

Při oťukávání jsem dospěl k následujícímu:

- Jízda je zážitek

- Motor je záviděníhodný (už pro změnu map která je pokud je vhodně zvolená sakra znát)

- Brzdy dobré, ovšem na obě moje původní Kawy to ale nemá. Snad později nějaké lepší desky ?? vždyť tahle konstrukce brzd přece ani nemůže být špatná.

- Podvozek při oťukávačce ok, vycházel jsem z továrního nastavení. S postupem času a zvyšování tempa stylu jízdy je cesta k progresivu a možná i k panu Procházkovi do Čerčan.

- Ovladatelnost je díky ergonomii posezu šířce a výšce řidítek a bezesporu váze motorky výborná.

- Spolujezdec nenadává, máme k sobě zase o něco blíž než na GTR a Burgmanu.

- Úložný prostor pod sedlem je déstatečný na vestu, lekárničku, antipich a peněženku, ve srovnání s GTR kde se už přes motolekárničku prohybalo sedlo

- Spotřeba je daná mezičlánkem řidítek a sedla, pokud jedete kudlu jde k 8, pokud plíseň tak hranice 6 litrů.

- Servis zatím běžný po koupi moto. Jinak díky TuneEcu jste v obraze o stavu motocyklu a třeba seřízení klapek se podobá ladění rádia o dalších záležitostech co máte pod kontrolou nemluvě. Dle manuálu dodržovat servisní úkony v uvedených km je zřejmé.

- Závady ke dnešnímu (20.6.) mému nájezdu 3300 km ŽÁDNÉ.

Juraj22
Juraj22 napsal 24.12.20 v 21:18 10b.

Krásná žlutá střela, tak ať slouží

Toman87
Toman87 napsal 21.09.16 v 20:22 10b.

pěknej zlaťák

MacaCZ81
MacaCZ81 napsal 31.08.16 v 10:20 10b.

Zajímavá barva.

speroure
speroure napsal 09.08.16 v 23:30

Gold Super doplňky, top moto!

rc28
rc28 napsal 27.06.16 v 15:04 10b.

Krásná motorka, krásný doplňky...! Chlape ty jseš hračička!!!