Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Vloženo: 01.09.2017, Uskutečněno: 01.09.2017, Stav tachometru: 32447 km, Zhlédnuto: 19x, Firma: www.brisk.cz

Dávám Brisky odjakživa a snad do všeho. Akorát v Hondě mám NGK, protože mě tenkrát nenapadlo že by Brisk mohl taky dělat alternativu. Nicméně po přečtení článku o Brisku tady na motorkářích jsem se šel kouknout na jejich web. Mají tam i e-shop, tak že se kouknu jestli do Džawy nemají i "něco lepšího" - NR15S tam píšou. Stříbrná elektroda, stojí to kilo, což je cajk. Tak jsem dvě rovnou z Brisk shopu objednal v úterý. Včera, tj. čtvrtek už byly doma. Tak jsem je dal do Džawy. Zatím uvidíme, pořádně jsem to ještě neprojel.

Nicméně pod článkem spousta lidí psalo jak je Brisk na hovno... To já si nemyslím - už jen kdyby fakt vyráběli svíčky nahovno, tak ta fabrika nepřežila 90. léta.

Můj cíl na je na tyto svíčky najet pokud možno co nejvíc a zdokumentovat to jako důkaz, že ty Brisky nejsou špatný. Teď je na tacho 32447km, tak uvidíme kolik vydrží.

Edit: jo a ještě tam přibalili takovej liebesbrief do obálky

Deyva (3) napsal 01.09.2017 v 11:25

Ano, já mám akorát v té Hondě, jak jsem psal, NGK a do pežota jsem teďka kupoval Bosch, protože jsem nutně potřeboval v sobotu svíčky a v Kelly měli jen Bosch. Odteď ale budu dávat už uplně všude Brisk a budu to objednávat rovnou od nich... Doručení do dvou dní je uplně cajk a jde to přímo fabrice ty peníze. Žádní prostředníci.

milan1963 (272) napsal 01.09.2017 v 10:53

Brisk je do jakékoliv Jawy výborný. V mojí Jawě 650 se mi NGK neosvědčily, Brisk byl bez problémový. Mám Brisk i ve všem ostatním. Auta, motorky.

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018