Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Vloženo: 10.09.2017, Uskutečněno: 10.09.2017, Stav tachometru: 32568 km, Zhlédnuto: 24x

Posledně jsem se potkal s kolegou jawařem, který na své krásně 350/640 celokapotované měl tlačítko výstražných blinkrů pod chcípákem na pravým řidítku. Já jsem měl sice krásný vypínač výstražných i se symbolem od wonga z aliexpressu, ale neprakticky umístěný u uchycení řidítek na brýlích - obzvlášť, když jsem měl telefon v držáku, musel jsem pod ním šmátrat a hledat ten vypínač. Tak jsem objednal od wonga z aliexpressu 10 tlačítek za něco přes dva dolary - průměr 12mm a namontoval to tam. Díru jsem udělal jakýmsi děrovacím vrtákem z makita sady bitů/vrtáků. Potom ale byl problém našroubovat zajišťovací matku tlačítka - tu jsem musel trošku opilovat, aby se do rožku "krabičky" vlezla. Od stávajícího vypínače jsem ustřihl dráty, aby bylo vedení rozpojitelný, dal jsem fastony se silikonovýma převlečkama někde do míst před brejlema za předním světlem. Celý vedení jsem dal do bužírky a z druhé strany omotal elektrikářskou izolačkou. Trošku jsem taky musel propilovat průchodku "kastlíku", protože do původní díry se vlezly akorát dva dráty od chcípáku v bužírce.

Tlačítko funguje a je to velmi praktická věc, stačí pravým palcem mačknout a výstražný blikají
(poslední foto - původní vypínač)

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018