Jawa 350/640 (1996)

Aktualizováno 4.6.2019

Deník motorky
Nalezeno 40 záznamů

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018
  • Uložení kyvky + další drobnosti

Minulej týden jsem zjistil, že se mi kyvka kýve ve dvou osách :-D V té jedné by to bylo v pořádku, ale ve druhé měla vůli asi půl centimetru a to už mi v pořádku nepřišlo. Objednal jsem teda nový kroužky, o kroužky a mis

Vloženo: 07.09.2018
    Uskutečněno: 07.09.2018
  • Neverending story s manžetama řetězu a další drobnosti

V týdnu se mi opět (po třetí za poslední rok) prodřela horní manžeta řetězu... Tak jsem objednal nový, který v pátek dorazily. Dneska jsem se k tomu dostal, takže jsem sundal starý manžety, řetěz vypral v benzínu, ste

Vloženo: 12.08.2018
    Uskutečněno: 12.08.2018
  • Oprava brzdovýho třmenu + výměna kapaliny

Při brzdění mi kmitaly řidítka a při roztočení předního kola na hlavním stojanu kolo udělalo sotva jednu otáčku. Po kontrole jsem zjistil, že byl zatuhlý vnitřní pístek (u kola). Takže demontáž třmenu, rozdělání. Chtěl j

Vloženo: 06.08.2018
    Uskutečněno: 06.08.2018
  • Nový spojkový lamely

Včera jsem měl chvíli čas, tak jsem vyměnil spojkový lamely, seřídil spojku a ono to řadí jak po másle opět :-). Navíc jsem ještě došponoval řetěz poprvé od té doby, co jsem ho nasadil, takže už ani necuká. Rovnou jsem h

Vloženo: 24.07.2018
    Uskutečněno: 23.07.2018
  • Trošku servis a doplňky...

Džawa začala klepat trošku a taky jsem chtěl konečně udělat nějaký doplňky, co jsem měl nakoupený, tak jsem během minulýho týdne postupně udělal následující: - Vyměněn primární řetěz - Opraveno klepání - z rok starých

Vloženo: 13.06.2018
    Uskutečněno: 13.06.2018
  • Nový tacho

Starej tacháč (nepůvodní) ze škodovky se odporoučel... Prvně jsem myslel, že odešly klasika ozubený kolečka, tak jsem objednal jakýsi nový z snad jedinýho shopu, ktere ještě něco takovýho má. Pak jsem tacháč rozpertloval

Vloženo: 09.05.2018
    Uskutečněno: 09.05.2018
  • Jarní Džawa tjůning

V zimě mi umřela Yuasa baterka... Už mě nebavilo mít všechno okysaný vlivem vypařování kyseliny z baterky a tak dále, tak jsem koupil Motobatt baterku. Jenže ta je AGM a obyčejná jawí elektrárna by ji mohla rychle odrovn

Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Upgrade výstražných blinkrů

Posledně jsem se potkal s kolegou jawařem, který na své krásně 350/640 celokapotované měl tlačítko výstražných blinkrů pod chcípákem na pravým řidítku. Já jsem měl sice krásný vypínač výstražných i se symbolem od wonga z

Vloženo: 10.09.2017
    Uskutečněno: 10.09.2017
  • Svíčky Brisk NR15S

Dávám Brisky odjakživa a snad do všeho. Akorát v Hondě mám NGK, protože mě tenkrát nenapadlo že by Brisk mohl taky dělat alternativu. Nicméně po přečtení článku o Brisku tady na motorkářích jsem se šel kouknout na jejich

Vloženo: 01.09.2017
    Uskutečněno: 01.09.2017
  • Ložiska v kolech

Minulý týden jsem po vyměnění vložek výfuku za nový tak nějak se ztichlou Džawou zpozoroval nějakej hluk od předního kola cestou z práce. Taky byly nějaký podezřelý vibrace. Tak jsem dojel k našim, sundal brzdovej třmen

Vloženo: 28.08.2017
    Uskutečněno: 28.08.2017
  • Pár dalších blbostí

Posledně jsem se díval na vložky výfuku - na jedné evidentně něco chybělo, druhá ve výfuku hrkala... Tak jsem koupil nový vložky. Sice taky trochu hrkají, ale Džawa se pěkně ztišila. Teďka už prakticky nevydává žádný než

Vloženo: 21.08.2017
    Uskutečněno: 18.08.2017
  • Nový pokličky výfuků

Po poslední "opravě" rozlámanýho pístního kroužku mi ve výfuku tak střelilo, že pomalu uletěla poklička výfuku, takže jsem radši koupil nový a že je vyměním místo těch prasklých zmrvených. Pokličky 100Kč kus. Musel jsem

Vloženo: 07.08.2017
    Uskutečněno: 06.08.2017
  • Provizorní oprava po projití pístního kroužku

(více info v přechozím deníku) Tak nakonec jsem zvolil náhradní plán - píst jsem srovnal a vypiloval drážku jehlovým pilníkem, dal jsem zpět starý pístní kroužky, který jsem před rokem naštěstí schoval - ty nový pístní k

Vloženo: 24.07.2017
    Uskutečněno: 24.07.2017
  • Dojezdili jsme... Teda snad jen dočasně

Minulej pátek jsem měl smolnej den... Krom napršení do auta (když tady prší jednou za měsíc), rozbití oblíbenýho hrnečku na kafe, nefunkčního firemního noťasu, rozbitýho přípravku na pertlování brzdových trubek se k tomu

Typ: Havárie
    Vloženo: 10.07.2017
    Uskutečněno: 10.07.2017
  • Nový blinkry - kostky

No a když už jsem měl Džawu odstavenou a do práce jel kvůli horku radši autem abych se nemusel saunovat v motohadrách (ježdění na delší vzdálenosti v kraťáskách, tričku a teniskách neuznávám), tak jsem se stavil do gme.c

Vloženo: 23.06.2017
    Uskutečněno: 23.06.2017
  • Oprava zadního bubnu + výměna oleje v tlumičích

V týdnu se mi stala taková věc... Najel jsem na drncák a najednou začalo cosi skřípět a hvízdat... Vedle silnice byly vlakový koleje, tak se dívám jestli nebrzdí vlak... Nebrzdil. Tak se dívám na moto a šlo to od zadního

Vloženo: 23.06.2017
    Uskutečněno: 23.06.2017
  • Těsnění hlav

Dneska jsem vyměnil těsnění pod hlavama, páč začalo bouchat hlavně při studeným motoru. Dal jsem nový těsnění a pečlivě, postupně a do kříže utahoval na moment. Zatím to nefouká pod hlavou. Mimo to jsem zkontoloval svíčk

Vloženo: 18.06.2017
    Uskutečněno: 18.06.2017
  • Karburátor DellOrto

Dneska jsem nainstaloval karburátor DellOrto. Po přečtení článku tady - http://moto.klanica.cz/servis-doplnky/jawa-350639-dellorto-phbh-28 jsem si říkal, že to zkusím. Sehnal jsem teda z Hondy NSR 125 DellOrto PHBH 28 FD

Vloženo: 09.06.2017
    Uskutečněno: 09.06.2017
  • Menší úpravy

Dneska jsem měl chvilku, tak jsem nahodil osmnáctizubový sekundární kolečko, vyřezal clonku a dal hlavní trysku 92. Teďka asi delší dobu budu jezdit na Džawě sám (páč čekáme přírůstek), tak by to 18z kolečko nemělo s jed

Vloženo: 23.04.2017
    Uskutečněno: 23.04.2017
  • Černý padací rám

Dneska mi po snad měsíci čekání (možná i víc) z Fichtlkrámku (Jawě trvalo, než dodala díl) dorazil černej padák na Džawu, tak jsem ho tam celej natěšenej rovnou nahodil. Při té příležitosti jsem veškerej montážní materiá

Vloženo: 21.04.2017
    Uskutečněno: 21.04.2017
  • H4 Parabola

Dneska jsem si z Motortechny donesl od pana Bartáka (tbmoto.cz) parabolu Saturnus na H4 žárovky aby to a) líp svítilo a b) nebyl problém se žárovkama - háčtverky mají na každé benzince. Prakticky jsem to zatím neotestov

Vloženo: 15.04.2017
    Uskutečněno: 15.04.2017
  • LED žárovky do budíků a kontrolek

Dneska jsem měl opět chvilku, tak jsem dal do osvětlení budíků a kontrolek LED BA9S žárovky. Svítí to krásně. Jediný problém je s blinkrovou kontrolkou - tam se bude muset pořešit zapojení, protože buď blikají rychle bli

Vloženo: 10.04.2017
    Uskutečněno: 10.04.2017
  • Lehce poleštěný chromy

V týdnu jsem měl jeden večer trochu času, tak jsem trochu poleštil chromy - ráfky, svody, výfuky, šavle vepředu. Nedávno jsem si koupil Autosol - http://www.autosolcz.cz/produkty/metal-polish-lestici-pasta-na-kov.html je

Vloženo: 09.04.2017
    Uskutečněno: 09.04.2017
  • Držák na telefon

Včera jsem nainstaloval držák na telefon. Vzhledem k tomu, že mám "sportovní řidítka", nemohl jsem dát klasiku držák na řidítka, tak jsem koupil s takovým husím krkem a očkem na šroub - to jsem přimontoval pod pravej hor

Vloženo: 09.04.2017
    Uskutečněno: 09.04.2017
  • Chrániče rukou Tramp a závažíčka

Venku už je relativn teplo, tak jsem si trochu hrál. Chtěl jsem namontovat vyhřívaný hefty z Globus baumarktu za 120Kč (z 1300), ale jaksi to tam nešlo na řidítko nasadit až to skončilo zničenym heftem... Tak jsem se na

Vloženo: 12.03.2017
    Uskutečněno: 12.03.2017
  • Instalace "alarmu"

Z aliexpressu dorazil velmi jednoduchý alarm, tak jsem ho tam v pátek hodil :-). Funguje to asi takto https://goo.gl/photos/HLuXRhV8PH9iiyM17 (a ne, není třeba ťukat jen do jednoho místa :-D). Má to nastavení citlivost

Vloženo: 07.11.2016
    Uskutečněno: 04.11.2016
  • Výstražné blinkry

Velmi mě lákala možnost dát na Džawu výstražný blinkry, tak jsem dle schématu Varianta II. zde http://www.georgeb.wz.cz/vystrazne.htm . Diody odtud - https://www.gme.cz/dioda-by500-1000 vypínač odtud https://www.aliexpre

Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016