ČZ 175/477 (1970)

Vlastník smartys
Vloženo 25.11.2015
Aktualizováno 22.2.2018

Modrá čézetka s tolika vrstvami laku a úpravami,o kterých se vám nezdá ani v těch nejděsivějších snech
Vzhledem k tomu, že v původním velkém TP nebyla barva uvedená a motockl za ta léta měl kabátů spoustu jsem se rozhodl, že já jí chci mít černou.

ČZ 250/471: Nebyla k sehnání za rozumnou cenu

První dojmy - Nestartuje a je ve stavu kdy bych na ní hned nejel ani kdyby to dokázala .

Motorku bych doporučil pro - Tenkrát pro kohokoliv, dnes pro blázny jako jsem já.

Doplňky na motorce - Speciální plechový kufřík na něco, přišroubovaný k zadnímu blatníku./ Deinstalováno a zůstane to tak . Možná to bylo praktické, ale také mimořádně nehezké.

Jezdil jsem na takovéto motorce jako kluk, vím co od ní mohu čekat. Až bude uvedena do stavu kdy bude nejen funkční, ale i hezká, tak budu spokojený tak jako tenkrát.
Už je funkční a líbí se mi takže spokojený jsem maximálně.

Je mi 42 a tímhle jsem si splnil sen. Po pořízení dětí, domu a dovolené v Jugoslávii si konečně mohu zase dopřát trochu větru ve vlasech. Už nemusím tiše závidět, naopak si můžu dopřát krásný zvuk jednoválcového stroje. A rád se o něj se svými sousedy podělím - nejsem žádný sobec.

Bude na ní hodně práce, ta fotka neukazuje všechno co je navíc nebo chybí.
Ale jelikož prý bude tuhá zima, budu mít spoustu času se jí věnovat

Postupně budu zapisovat do deníku jak se mi dílo daří / edit : ...a nedaří ...

mám za sebou rozborku, lakování, shánění nových dílů, opravy nesehnatelného, skládání a opětovné rozebírání. Spoustu nervů to stálo a ještě asi stát bude, ale věřím, že výsledek bude stát za to a já si brzo budu moct změnit profilové foto.
A hlavně vyrazím na vyjížďku po té naší krásné Vysočině

Fotogalerie rekonstrukce zde : http://smartys.rajc...motocyklu_CZ_175_477

Tak jsem u konce, chybí už jen tachometr, který nemůžu sehnat a nejraději bych stejně zrepasoval ten co jsem dostal v krabici.
Po složení a nastavení zapalování chytla až po několikátém pokusu, jakoby nemohla uvěřit, že to po ní ještě někdo chce. Ale pak už si vesele brblala a plnila okolí modrým dýmem. První vyjížďka byla necelých 30 km a odhalila nefunkční dobíjení - povolené dráty na statoru. Dnes jsem jí protáhl po okolí Telče a Dačic a celých sto kiláků zvládla skoro lépe než já. Zapoměl jsem jak z tohoto peklostroje bolí zadek
Konečně mohu změnit úvodní foto a v létě vyrazit na svou po 24 letech další motodovolenou.

jawys
jawys napsal 28.05.16 v 21:09 8b.

povedená renovace
www.175jawa.wz.cz

Dawes
Dawes napsal 20.03.16 v 20:04 6b.

Ať dělá radost.

Big.One
Big.One napsal 01.12.15 v 06:15 6b.

Měl jsem taky takovou, zase bych se projel.

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 27.11.15 v 02:50 10b.

čéče vypadá v cajku, ale jak by určitě napsal nejeden inzerent - dobrý základ na renovaci :)
Tak ať se z ní přes zimu stane jen sednout a jezdit

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 26.11.15 v 22:52 10b.

tak trochu práce na ni bude to joo,ale chlap kterej si hraje nezlobí