Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník Biker_Majkl
Vloženo 21.11.2015
Aktualizováno 1.5.2019

Pohodlná cestovní moto pro dva na pohodu.

První dojmy - Solidní výkon pro cestování. Pohodlný posez bez omezení. Parádní zvuk.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyblbnuté motorkáře, kteří mají závodění kolem komína dost a chtěli by také poznat kus Evropy.

Doplňky na motorce - - vyhřívané rukojeti OXford
- vyšší cestovní plexi GIVI + DoDo difuzor (při výšce 2m se hodí)
- prošívané gelové sedlo
- MONOkey držák všech kufrů GIVI
- zadní kufr GIVI + boční
- padací rámy
- ochrany rukojetí
- pancéřové hadice brzdového systému
- KN vzduchový filtr
- zadní LED světlo
- mini LED carbon blinkry
- laděné výfuky Laser pro cestování mimo ČR origo laufy (homologace)

Motorku jsem vybíral na cestování pro dva po Evropě. Žádné adventure expedice -tato éra mě teprve čeká :)
Jelikož Varadero 1000 se mi moc nelíbí a BMW GS, které nemá moc najeto je dost drahé, tak v úvahu spadala TDM a V-strom. Na jiné typy motorek (novejší) se mi prozatím nechce uvolňovat tolik financí (stejně je nemám ). Nakonec jsem si řekl, že jsem měl vždy jen Hondu nebo Yamahu, takže volba je jasná TDM900. Po pár obhlídkách kdy motorky byly nic moc, jsem začal koukat i na TDM 850.
Pak se objevil tento nádherný kousek.

Po prvních tisících kilometrech seznamování kolem komína výlety do 200km, jsem usoudil, že moto není jen na cestování, ale zvládá i svižnější jízdu. Samozřejmě s rezervou dvouválce a jiného chodu motoru oproti čtyřválci například FZ6.
Každopádně jezdit kolem komína malé výlety není moc záživné, jelikož je vše projeto, takže nás čekají delší výlety Slovensko, Rakousko, Itálie, Francie, Švýcarsko, Chorvatsko, apod... Doufám, že mě moto někde nenechá a vše zvládneme v plné náloži.

Na moto spousta dolňků + ostatní jsem dodělal, takže jak říkám transalpská výbava je připravena, teď jen počkat až pomine zima a první teplý víkend nabalit - vyrazit..:)

Lombardo
Lombardo napsal 03.10.16 v 21:13 10b.

pěkné fotky na šikovné motorce

jiřikgsr
jiřikgsr napsal 07.12.15 v 18:29 9b.

Supr stroj na dlouhé pohodlné cestování

Welis
Welis napsal 28.11.15 v 21:36 10b.

10b. za volbu TDM :) krásná

Driver-toys
Driver-toys napsal 25.11.15 v 20:15

Vypadá pěkně a vždy mě potěší, když vidím padáky z RD-moto, práce na nich nebyla marná a už zachránili nepsočet těchto krásných dam. Přeju vždy šťastný návrat domů !

context
context napsal 25.11.15 v 18:50 10b.

pěkná mašina , (jezdil jsem na ni v autoškole) přeji hodně najetých km bez nehod a ať ti dlouho slouží