Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník sůůzůůkíí
Vloženo 21.11.2015
Aktualizováno 4.1.2016

Krásná, silná, pohodlná, rychlá a hlavně konečně moje !!

Honda CB 1000R: Cena - nezbylo by na novou výbavu pro mě
Kawasaki ZX-6R Ninja: Velikost. Nu a objem :-D

První dojmy - Moje první dojmy nejdou popsat slovy. Před třemi lety jsem jezdil Hondu NSR 125, letos na jaře Hondu CB 1000R v autoškole a teď toto. Vyjel jsem od prodávajícího a měl jsem pocit že sedím na raketě která perfektně brzdí, ale hůř se ovládá (byly tam 900 mm řídítka). Ale v ten moment jsem věděl že je moje :-)

Motorku bych doporučil pro - Asi není nejlepší pro začátečníky, já ale přesedlal ze 125 a v pohodě. Je to jen o té palici. Pro začátečníky ji nedoporučuji hlavě kvůli vyšší váze

Doplňky na motorce - Přešívaná sedla. Rolny v kyvce. Padáky motoru/rámu Rizoma. Držák SPZ Rizoma. Zadní blinnkry. Řídítka, rukojeti se závažíčkama, krátké pevné páčky a zrcátka M - style. Pancéřové hadice. A spousta doplňků přibude přes zimu. A další - není to ani doplněk, ale přes zimu proběhne renovace laku, nebo rovnou nový lak. Pár oděrek už totiž nese, 6 let a 3 majitelé už jsou znát

Jsem 2. majitel v ČR, dovezená z Itálie od 1. majitele do Číhalína - Moto Trade. Tento stroj jsem si vybral, protože jsem si na něj dělal dlouho zálusk. Najednou se objevil prodávající cca 30 km ode mě a bylo jasno. I přes to že byla na inzerci v tomto ročníku nejdražší, vydal jsem se na obhlídku. Za pár dní na další obhlídku a projížďku a bylo hned jasné že ji koupím a nelituju. Při mojí koupi měla 22 000 Km

Od Května mám najeto cca 5 000 km a pokud je pěkné počasí a více jak 10 stupňů, stále jezdím - baví mě !!! Tato motorka je naprosto super, ale při ostřejší jízdě v zatáčkách se po ubrání plynu trochu kroutí - to je jediná slabost kterou pozoruji, ale není to nic brutálního. Od původního majitele byly obuty Qualifier II, ovšem s dost velkým poserpruhem a tak první investice byla do nové sady - opět Qualifier II a jsem maximálně spokojen. Jízda na Zedovi je pohodlná, takže si na něm dokážu představit i delší cestu třeba k moři nebo do Alp, ale nikomu se nechce No a mě samotnýmu taky ne... Motor krásně tahá, nárůst je plynulý, zkrátka když je potřeba tak velmi příjemná jízda i s klukama co mají 125 ccm motorky. Brzdy - naprosto perfektní, ovšem dopomáhají tomu pancéřové hadice které už byly nainstalovány. Co se týče podvozku, napadá mě jen to kroucení které jsem napsal výše, ale tomu by zajisté napomohl tlumič řízení. S ovladatelností za jízdy je to na 1 s hvězdičkou, ovšem na místě je těch 205 kg dost znát a stále zápasím a to i při pomalé jízdě městem, ale to se časem poddá Spolujezdce nevozím, ale při pohledu na to srandasedlo mě samotného pobolívá zadek. Úložný prostor? Kde??? No lékárničku zabalenou do výstražné vesty tam narvu, zbytek řeší tankvak. Se spotřebou se pohybuji kolem 8L. Kvůli spotřebě jsem si ji ale nekupoval a tankuji výhradně Vervu 100. Se servisem zkušenosti nemám, lehčí servis si dělám sám a pokud se něco vyskytne, poputuje do Číhalína. Poruchy - pouze přetrhnuté spojkové lanko 50 km od domova. Rovinky mě nebaví, ale když jedu sám tak si nějakou dám když je nálada Ovšem nejraději jezdím táhlejší rychlé zatáčky (kolínko neumím )

Radafos
Radafos napsal 26.02.17 v 22:48 10b.

super

sůůzůůkíí
sůůzůůkíí napsal 21.05.16 v 11:17

Díky všem za kladné komentáře Minulý týden tomu bylo rok, co jsem si ji přivezl domů. Najeto lehce přes 7000 km a můžu říct, že je to opravdu super stroj, byl to kok správným směrem

IRON-MAIDEN-ZXR: Koupil jsem ji ještě s jinýma zrcátkama, pak jsem koupil M-Style co jsou na foto - i když jsem se snažil je vyladit sebelíp, abych viděl za sebe tak jsem se musel kroutit jak had... Teď mám celkem malý kapkovitý zrcátka z Bikers Crownu a maximální spokojenost. S origo zrcátkama nemám zkušenost

IRON-MAIDEN-ZXR
IRON-MAIDEN-ZXR napsal 20.05.16 v 09:43 10b.

Krásnej ZED
, líbí se mi ta zrcátka. Měl jsi možnost porovnat s původními? Nebo už jsi to takhle koupil? V těch origo vidím sebe a jen kousek za sebe, ať je nastavuju jak chci - tak uvažuji o koupení nových.

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 04.01.16 v 21:32 10b.

parádní Zed, gratuluju k pěknému kousku a ať dělá radost

zzzmrzlinar
zzzmrzlinar napsal 23.11.15 v 17:19

sacuju, ze to "krouceni" nebude uplne skuteccne krouceni. doporuciju nez budes kupovat tlumic rizeni (coz samozrejme neni spatnej napad) tak nech zrepasovat tlumice vpredu i vzadu, uvidis ze to pomuze