Honda XL 1000V Varadero (2005)

Vlastník Henry
Vloženo 27.9.2015
Aktualizováno 1.5.2018

Pro změnu černý krasavec s dobrýma doplňkama.

BMW R 1200 GS Adventure: cenově nedostupná, většinou s hektarem kilometrů a drahým servisem
Triumph Tiger 1050: zrovna nebyl pěkný kousek

První dojmy - Po starším karbcovém předchůdci, přišla řada na novější verzi se vstřikováním. S Varanem jsem stále spokojen. Doladil jsem ho ke své spokojenosti. Proti karbcové verzi se mi zdá krapet klidnější chod, ale pocitově jakoby slabší :-(. Možná zdání klame.

Motorku bych doporučil pro - Motka je vhodná spíš pro urostlého chlapa díky své váze. Vhodná je jak na cestování tak i výlet okolo komína. Originál kufry od Hondy jsou sice na pohled vyvedené, ale pro cestovatele mají malý objem :-(.

Doplňky na motorce - - 3x kufr Honda
- zahrádka na horním kufru
- opěrka zad na horním kufru
- brašničky do padáků
- xenony
- ukazatel kvaltu Gipro
- hlavní stojan Honda
- nástavce pro zvýšení řídítek Accel
- vyhřívané rukojeti Oxford
- ukazatel tlaku v pneu
- zásuvka 12V
- držák navigace Ram + navigace Garmin
- bluetooth komunikační sada do helem
- cestovní kouřové plexi MRA Variotouring
- potah nádrže Bagster
- zadní blatníček
- progresivní pružiny přední YSS
- progresivní pružina zadní YSS
- laděné výfuky LeoVince EVO II.
- KN vzduchový filtr
- přepákování (zvýšení) zadního centrálu cca o 3 cm
- o2 Oxygen Lambda Sensor Eliminator
- šedé plasty dostříkané do laku motorky
- hnusné šedé kola nalakovány do černého matu

Po starším karbcovém předchůdci, přišla řada na novější verzi se vstřikováním. S Varanem jsem stále spokojen. Doladil jsem ho ke své spokojenosti. Na cestování je to super stroj, po výměně progresivek se dá i svést sportovněji. Přepáčkem, progresivkama a gelovým sedlem se zvedla výška sedla z 840 mm na 882 mm. Oproti předchůdci mám menší originál kufry - vypadají sice lépe, ale místa nic moc . Ovladatelnost díky výměně progresivních pružin jako "sport bike". Zvouček díky Leošům krásný, drsný, dunivý. Pohodlí díky vyššímu plexi, vyhřívaným ručkám a gelovému sedlu perfektní. Motorka je super i v základu, ale přece jen trocha tuningu ji pomohla min. o třídu výš. Spotřeba proti karbcové verzi šla min o 2 litry dolů. Varadero jezdím od roku 2008 bez jakékoli závady na silnici. Proběhla akorát preventivní výměna napínáků a kontaktů čerpadla na minulém stroji - na nové stříkačce zatím pouze tuning bez oprav. Pan Honda vymyslel tento stroj vcelku dokonale, takže si myslím, že opět nebudu litovat. Jak už u minulého stroje, kdy se mi nelíbily plastové díly, dal jsem plasty dolakovat do barvy motky. Na sezonu 2017 šly kola opět do černého laku.

spike-cz
spike-cz napsal 01.10.17 v 08:41 10b.

krása

Raduna_50
Raduna_50 napsal 19.04.17 v 21:48 10b.

Pěkně doladěný je to inspirativní

pitrosik71
pitrosik71 napsal 24.12.15 v 09:32 10b.

Taky dobrá volba Krásnej Varan 10 b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 18.10.15 v 21:57 10b.

Moooc pěknej kousek
Taky jsem spokojeným majitelem Varana ...

wsbk
wsbk napsal 29.09.15 v 08:18 10b.