Honda CBR 1100XX Blackbird (1997)

Vlastník Lubas1992
Vloženo 13.8.2015
Aktualizováno 12.10.2018

Chtěl jsem velký cestovní parník a konečně ho mám. Jízda je neskutečný zážitek!

Motorka koupena od zusta1 (Ostrava - Zábřeh) - Perfektní přístup vřele doporučuju automartin.eu!!

Kawasaki ZX-12R Ninja: Málo pěkných kusů na výběr.
Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa: Mimo budget.
Suzuki GSF 1200S Bandit: Polokapota se mi moc nelíbí jinak parádní bike za super ceny.

První dojmy - Motorka je na místě dost těžká, ale už v malé rychlosti se váha vytrácí a je až překvapivě hbitá. Po náhači si užívám vysoké plexi je to nádhera :-). V nízkých otáčkách je moc hodná, ale od 6 tisíc výš je to ten správný mordor!

Motorku bych doporučil pro - Sportovní cestovatele.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi. Do budoucna přibude tlumič řízení, gipro ukazetel rychlosti a samozřejmě kufry.

Zatím nemáme moc najeto. Dříve jsem jezdil na Triumphu Speed Four a po 3 sezónách ježděných převážně ve dvou a po dvou dovolených (Černá Hora, Albánie) jsem usoudil, že by to chtělo nějakou lokomotivu. Nejdříve jsem koukal po Banditech 1200, ale nějak se mi nelíbil ten design. Blacka jsem původně nechtěl, protože do budgetu se vlezly jen roky do 1999 a to mi přišlo moc staré. Pak se ale objevil pěkný kousek 10 km od baráku tak sem si řek, že se tam skočím podívat a utvrdím se v tom, že 17 let staré moto fakt nechci. Stal se pravý opak Blekouš byl v nádherném stavu a ten tichounký chod motoru mě dost nalomil. Po krátké projížďce bylo jasno!

Výkon, výkon a zase výkon. Tahat za plyn a držet motorku kolem 7 tisíc otáček je strašně návykové. Jezdíme ve 2 pořád a konečně můžu říct, že už mi výkon nechybí.

Moc se mi líbí i dual braking system, který jsme hned vyzkoušeli když se před námi objevil z ničeho nic traktor. Na tu váhu brzdí opravdu parádně.

Pohodlí je kapitola sama pro sebe u Blacka. Koupené už s vyšším plexi, nefouká na mě ani prd. Přítelkyně si ho taky nemůže vynachválit. Jediné co mi trošku v těchto letních dnech vadí je neskutečné teplo od motoru, ale to se nedá nic dělat.

24.8.2015 Tak už máme najeto zase pár set km navrch. Na motorku jsem vrátil původní sportovní řidítka, jelikož jsem se nemohl sžít s tím vzhledem. Následná vyjížďka asi 150km potvrdila co se dalo čekat. Pohodlí o 100% slabší, ale zážitek s jízdy pro mě o 100% lepší. Od první motky jsem jezdil vždy jen sportovní řidítka, tak mi to tak nějak přišlo správné ten posez a úchop a cestovní řidítka asi prodám nebo schovám na nějakou dovču.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 05.03.18 v 20:24 10b.

Sportovní řidítka ano! Vždycky ale patrně 😉! Kdo se nesvezl nepochopí... Tenhle motor má velkou rezervu: i po 17 letech může bejt v lepším stavu než 5 let stará 650... Gratuluju ke koupi!

SensationBlaack
SensationBlaack napsal 27.06.16 v 16:12 8b.

Neni spatnej ale ten kdo ho mel pred tebou byl asi idiot :) sundej ty nalepky z blatniku... pac mas karbec a ty nalepky znaci ze mas vstrikovani :) karbec tam zadne polepy mit nema...

RTX-01
RTX-01 napsal 07.02.16 v 22:36 10b.

Black je Black ... nieje co dodat

Retez
Retez napsal 25.09.15 v 09:53 10b.

Ty jsi ďábel, moc pěkný, ať slouží a dělá radost

wsbk
wsbk napsal 13.08.15 v 20:44 10b.