Jawa 50/20 Pionýr (1980)

Vlastník Kamnar
Vloženo 8.8.2015
Aktualizováno 8.8.2015

Prostě fichtl , kromě zrcátka v originálním stavu.

První dojmy - V mejch patnácti opravdu moc možností nebylo , snad kromě vysněného Simsona. Rozhodla cena a rodiče. A první dojmy jede to ale nebrzdí.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence . Pro mladý kluky to už při dnešním výběru motorek nebo skůtrů není .

Doplňky na motorce - žádné

Jak už jsem psal v 80tých letech na výběr nebylo ,tak že fichtl s revmaplechama a s krátkejma řídítkama . Byl zachovalej a měl málo najeto . V partě s vrstevníkama co měli 21 nebo mustangy žádná paráda ale při jízdě se ukázalo že jezdí líp než ty jejich olítaný střepy. Tak jsem ho vzal na milost.
Dneska jsem rád že jsem si ho nechal. Po pár letech stání v garáži a rozhodování jestli prodat či neprodat jsem ho umyl , vyčistil nádrž , palivový ventil , karburátor , pohrál si s elektrikou a prošel technickou kontrolou.
Teď ho občas projíždím na nostalgickejch vyjížďkách. Doporučuji plánovat trasu více méně po vrstevnici. Stejně tak zkontrolovat směr a sílu větru (revmaplechy fakt brzdí nebo je to taky mejch sto kilo) .

+Vzhled 60 léta
+Poměrně spolehlivý
+Spousta náhradních dílů
+Jednoduchá konstrukce , snadná oprava

-nebrzdí
-úzká řídítka , nepomáhají stabilitě při jízdě
-málo převodových stupňů , klasická situace dvojka je moc trojka nestačí

pp377
pp377 napsal 15.08.15 v 19:52 10b.

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 17:17 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 09.08.15 v 11:49

Hledám nějakého podobného krasavce.
Super 10bodů

Milan1963
Milan1963 napsal 09.08.15 v 10:20 10b.

Parádní stroj. Mám ho taky, nedám na něj dopustit. V 80. letech jsem na něm jezdil debnně a NIKDY mě nikde nenechal, jsou to spolehlivé stroje.

kaso69
kaso69 napsal 08.08.15 v 23:21 10b.

Marná sláva tyhle stroje vypadají v HDRku prostě úžasně. Oceňuji jak stroj tak podání... Super líbí se mi to... Sám jsem proháněl Mustanga, tedy jsem jej víc roztlačoval než jezdil... :)