Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník JurkaXS400
Vloženo 5.8.2015
Aktualizováno 5.8.2015

Rodinný veterán, který jezdil světem, vozil se na něm praděda, děda, můj otec a teď přišla na řadu renovace a už jezdím i já

První dojmy - Je to veterán na nedělní projížďku po dědině, ideální na probuzení spících sousedů. Není to žádná střela, všechno bylo zrenovováno poctivě a z výhradně originálních dílů, žádné repliky. Prostě pohodová Jawa, za kterou se každý otočí, protože dělá pořádný rachot !

Motorku bych doporučil pro - pro veteranisty na srazy a nedělní projíždky :)

Doplňky na motorce - Plexištít, revmaplechy a boční kryty motoru. Ale ještě nebyl čas to všechno namontovat..

Dlouho dlouho stála v garáži, prášilo se na ni, vozily se na ní akorát tak myši a sem tam se vytáhla, na první krát nastartovala, projelo se kousek a zase do garáže. V zimě na renovaci nebyl čas a v garáži teplo. V květnu jsem se pustil do renovace, vše rozebrat, opískovat, nalakovat, namalovat zlaté linky, poshánět díly které chyběly, nebo které nebyly originální všechno to dát na velkou hromadu a pomalu šroubek za šroubkem, plech za plechem skládat dohromady a jednoho večera, v jedenáct hodin se ozval ten hromový zvuk nových rybin :)

pp377
pp377 napsal 11.08.15 v 20:55 10b.

Krása nesmírná!

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 06.08.15 v 21:27 10b.

Ještě domalovat znaky na nádrži a bude to top krásná renovace

JurkaXS400
JurkaXS400 napsal 06.08.15 v 21:15

Není to nic tak těžkého, určitě by si to měl každý zkusit. Myslel jsem si, že tu motorku dobře znám a když jsem ji rozebíral, skoro všechno jsem si fotil, ale pak když jsem ji skládal po dobu 2 měsíců jsem teprve zjistil že to co bylo tam ted nepasuje a všechno je jinak, holt jsem si to špatně zapamatoval :)

Petrohrad
Petrohrad napsal 06.08.15 v 04:22 10b.

Krásná práce, taky bych chtěl někdy nějakou starou Jawu takhle komplet udělat.

Jirka_76
Jirka_76 napsal 05.08.15 v 23:08

nádhera, obdivuji lidi co něco takového dokážou,moc hezká, a ať dobrě ještě hodně let slouží