Honda CB 400 (1981)

Vlastník bartpech
Vloženo 13.7.2015
Aktualizováno 25.6.2017

Čerstvý veterán za dobrou cenu. Chtěl jsem klasickou motorku, 1-2 válec, vzducháč, kickstart. To všechno tu je.

Motorka koupena od Ondrej-Moucka (Želiv) - Dobrá cena, žádné nepříjemné překvapení, dokonce mi ji pomohl odvézt (za příplatek)

Honda XBR 500: Nebyla žádná hezká k mání
Yamaha XS 400: Honda byla hezčí

První dojmy - I když dlouho stála jela pěkně, snad jen trochu vrzala. Po předchozí Jawe to bylo úplně jiný kafe, větší výkon, lepší stav, necítím olej. Mezi koupí a objevením inzerátu neuplynuly ani 4 hodiny, tak se mi líbila. Předchozí majitel se o ní vzorně staral, takže v servise jsem zaplatil jenom za nový náplně. Od té doby jezdí bez poruchy.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasických motorek s nižším rozpočtem (klidně do 30 tisíc/rok 2015)

Chtěl jsem starší motorku, jednoduše proto, že tenhle styl mám rád. Kdybych bral novou, asi bych šáhnul po některým enfieldu (continental?). Ale to bych teď nezaplatil.
Tahle motorka má duši, stejně jako její další vrstevnice. Je poměrně lehká, takže s 400-motorem 120 km/h dám. Mohla by dát podle výrobce mnohem víc, ale nechce se jí nad 6000 otáček, možná tam někde něco bude (rád si nechám poradit). Každopádně jízda v 90-tce je pro ní asi ideální. Co mě předjel náklaďák jezdím radši o trochu rychleji. V zatáčkách na 1-2 třídě je to prostě radost, kor s otevřenou helmou.
Zatím jsem dojel nejdál 250 km a nic mě nebolelo víc než obvykle. Na druhou stranu, jako kancelářská krysa tu vystřelující bolest za krkem možná už ani nevnímám.

Marty68
Marty68 napsal 20.01.21 v 14:02 10b.

krásná barva!

stonek_kv
stonek_kv napsal 12.08.15 v 19:22

Krásnej kousek. Mám také jeden doma

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 17:46 10b.

dydzej
dydzej napsal 20.07.15 v 07:37 10b.

ať dělá radost

p.epanica
p.epanica napsal 13.07.15 v 21:24 10b.

Parádní volba ...