Jawa 250/353 Kývačka (1956)

Vlastník Roman-JAWA
Vloženo 20.6.2015
Aktualizováno 20.6.2015

Naprosto stejnou Jawu měl děda, a prodal ji, abych se na ní nevyboural, že by si to pak vyčítal. Když jsem ji našel v 21 letech v inzerátu, tak jsem nemohl odolat, stejná včetně plexi a s pavem.

Motorka koupena od před 15 lety v annonci

První dojmy - super, i když jsem tenkrát málem nedojel ani k našim na chatu. Pán mazal 1:20, aby se motor nezadřel, takže po zahřátí to zvonilo, nejelo ... vejfuky neměly vůbec díru kudy by šel kouř a v hlavě bylo tolik karbonu, že jsem to ještě neviděl. Ale od té doby běhá do dnes.

Motorku bych doporučil pro - všem, je to Jawa jak má být, prostě klasika

Doplňky na motorce - revmaplechy, nové plexi (nemám nafoceno), vozík PAV 41

Volba stroje je jasná, vzpomínka na dětsví a jízdy s dědou na nádrži. Nic mi nezní tak krásně, jako když přijdu k ní, zavřu filtr, nacupuju (to jsem dělal vždy i u dědový jawy, to byl můj úkol), 3x prošlápnu, a pak ... Pak je to nádhera. Vůně benzínu, zvuk víčka nádrže a pohled přes sítko ... Prostě moje dětství. Dnes vozím svoje kluky na bandě, a doufám, že tradice bude pokračovat. Zatím to vypadá slibně, starší už drandí na pincku, a škemrá o mustanga ... Tomu se nedá odolat dlouho.

Kde se motorka cítí nejlépe? V mojí stodole a na projíždče okolo chalupy, po rovinkách Východních Čech.

Bařislav
Bařislav napsal 21.06.15 v 14:08 10b.

Krásna Jawinka pěkně zachovalá přeju at ti dělá jen radost

findejs1310
findejs1310 napsal 20.06.15 v 15:31

Taky jsem sedával na nádrži...jo jo třikrát prošlápnout a pak...ta vůně
10bodů

Vycho
Vycho napsal 20.06.15 v 09:18 10b.

Nádherný kousek,sem rád,že nejsem jediný blázen. Pro jawy a čezety mám neskutečnou slabost,moje dětství :) jasných 10 b