Kawasaki Zephyr 550 (1992)

Vlastník Skynet
Vloženo 9.6.2015
Aktualizováno 31.3.2016

Padla do oka na první pohled a musela prostě domů :)

Motorka koupena od waltr38 (Boskovice) - Seriózní chlapík nic nezatajil a pečlivě se o motorku staral ;-)

Honda CBF 600N: V současné době na mě moc vysoká cena
Suzuki GSF 600 Bandit: Těžká a nelíbí se mi motor
Suzuki SV 650: Chtěl jsem 4válec

První dojmy - Oproti ČZ je to 100 a 1 prostě Japonec. Všechno jde hezky lehko jde víc klopit do zatáček a jede to podstatně líp, vibrace prakticky žádné oproti ČZ. Málo žere a má super pohodlný posez (ČZ měla opravdu tvrdou lavici :D).

Motorku bych doporučil pro - No motorka je rozhodně vhodná pro toho kdo má rád klasiku a nebojí se horší dostupnosti použitých náhradních dílů tady v česku. Je poměrně vhodná na naučení, nenáročná na údržbu a taky je dost spolehlivá. Není to strojek, se kterým by se bál člověk vyjet za kopec ;-)

Doplňky na motorce - Tak začneme s doplňkama..
Moje první věc o jsem dával tak byl štítek Puig, co už jsem já nedával jsou blinkry.. Ano nejsou originální ale kupodivu na zephovy nevypadají vůbec špatně.

No další věcí co už měl, když jsem ho koupil tak jsou zrcátka... Není v nich vůbec nic vidět třepou se a všichni si dělají srandu z tech ornamentů, co vypadají jako parte :D Časem dám asi kulaté jenom co najdu nějaké pěkné

Jako další jsem namontoval takový levný nic moc kufr, ale plní účel a nalepil jsem si proužky na kola. Ano hodně lidí říká, že to na klasiku nepatří, ale každému se líbí něco jiného a podle mě to zase tak rušivý dojem nemá.

Po menším karambolu na dálnici přišli nové a vyhřívané rukojeti Nalepil sem tankpad a přidal držák na telefon.

Nakonec jsem namontoval padáky, protože sem si docela užil shánění nového víčka alternátoru a nehodlám to dělat podruhé :D

Tuto motorku jsem hrozně moc chtěl, líbí se mi vzhledem a je stejný ročník jako já, což je taky nějaké pouto :D

Tak po 5000km snad už můžu hodnotit.

Se Zephyrem jsem se už docela sžil a jsem hodně rád, že sem si vybral zrovna tuto motorku. Tuhle sezónu jsem na něm převážně jezdil na brigádu a o víkendech a vyjížďky, musím uznat, že je mi krapet malý vzhledem k mojí postavě (185cm) a na delších trasách už se mi tak pohodlně nejezdilo.
Co se týče jízdních vlastností, nemám moc s čím porovnávat, protože je to moje první velká motorka, možná bych jenom vypíchl docela měkké přední tlumiče, hlavně když jedu po nějaké rozbité okresce tak se mi dost často stává, že jdou na dorazy.

Motor má velmi klidný a vyrovnaný průběh a táhne krásně od spodu, vždycky mě jenom děsí tím, jaké dokáže vyluzovat zvuky za studena, ale už sem si na to tak nějak zvykl. Co se týče výkonu je to jak vždycky zezačátku se mi to zdálo hrozně moc, ale časem se tenhle super pocit to ztrácí, i tak mě dokáže vždycky velmi potěšit, protože si vzpomenu, jaké to bylo vyjíždět kopce s ČZ :D. Co se týče spotřeby je naprosto nádherná, pokud jezdím delší trasy průměrně těch 90-110km/h vezne si 3,8-4l/100km, pokud jezdím na brigádu nebo jedu někde blbnout jde spotřeba zhruba na 5,5l/100km.
Ranní starty jsou díky nové baterce bezproblémové, ale docela dlouho trvá než se zahřeje, když není zrovna teplo.

Brzdy nemám opět moc s čím srovnávat, ale s přední jsem docela spokojený, sice se musí docela fest stisknout, pokud chci pořádně brzdit, ale asi to tak má být možná jestli někdy vyměním hadice tak se to snad zlepší. Co se týče zadní brzdy to už je horší, když jsem zepha kupoval už byly sjeté desky, no i po výměně to není nic moc. I když na to fakt šlápnu moc se jí brzdit nechce tak nevím přes zimu to zkusím víc prověřit, jestli tam není někde krpa

Podvozek je pro mě oproti ČZ báječný, hlavně zadní nastavitelné tlumiče jenom jsem ještě moc nedošel na to jak je správně naladit :D Předek se mi zdá být až moc měkký, hrozně mě vadí když si to občas práskne na doraz nejenom, že trpím já ale je mě líto i motorky. Celkově tuhost pro moje ježdění je dostatečná, možná až někdy sednu na něco lepšího, změním názor.

Ovladatelnost i přes větší váhu je v pohodě, těžiště je docela nízko tak váhu motorky při nějakém přesouvání ani nepostřehnu. Nějaké kličkování ve městě nebo jízdy v zatáčkách zvládá taky dobře, jenom mi občas vadí poměrně velký poloměr otáčení a většinou se musím otáčet na ulici na 2x.

Co se týče praktických věcí jako vození spolujezdce, tak se má spolujezdec dle mého mnohem lépe než řidič, jeho posez je totiž taková měkoučká lavice a když jedu sám tak si na ni občas přesedám Co se týče úložného prostoru, tak v základu jenom lékárnička a žárovky víc ani ťuk :D

No a teď k servisu, hnedka po koupi jsem dal nové gumy, zadní byla sjetá a přední nějaká naseklá a oskákaná, tak sem zrovna přezul oboje.
Další věcí bylo seřízení a vyčištění karburátorů, to docela zlepšilo ranní starty a běh studeného motoru. Dál jsem vyměnil plynové lanka, protože tam byly dané nějaké neoriginální, které byly moc dlouhé a pak se zasekával plyn.
Potom už byly jenom rutijní věci, jako čištění a mazání řetězu. Ke konci sezóny jsem pod víčkem primárního kolečka našel Okroužky z řetězu a musel sem každých 400km napínat řetěz. Radši sem zrovna koupil novou řetězovku, jenom sem ji ještě nenamontoval

K napínání musím vypíchnout jednu věc, kterou na zephovi fakt žeru a to je excentr na kyvce napínání je pak záležitost na 3 minuty.

jarae
jarae napsal 15.10.15 v 23:47

Až na ty tvoje přední tlumiče super motorka aneb 10b pro všechny

jarae
jarae napsal 15.10.15 v 23:46 10b.

Až na ty tvoje přední tlumiče super motorka aneb 10b pro všechny

Marian16
Marian16 napsal 04.09.15 v 19:23 10b.

Moc pěkný kousek! Je vidět, že o něj bylo dobře postaráno! Tak ať vám to spolu klape!

Sicilián
Sicilián napsal 01.09.15 v 12:50 10b.

Kamaráde... vítej v klubu a musím říct,že moc dobrá volba. Určitě se máš na co těšit. Zephyr je prostě Zephyr...

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 13.06.15 v 23:23 10b.

Jednička Pěkný stroj. Přeji mnoho km v sedle.