Jawa 50/05 (1965)

Vlastník Martin2265
Vloženo 8.6.2015
Aktualizováno 9.6.2015

Je to stará dobrá klasika. Mím snem bylo vždy mít pionýra ale měl jsem jen babetu a tak sem si ten sen ted splnil :)

První dojmy - První dojmy byli úžasné sehnat tak zachovanou 05 to se jen tak nevidí vše je na ni original.Měla dokonce německý štítek takže se jednalo o vývozní kus. I když moto stála rok tak jsem před barákem prodávajícího dolil plnou nádrž předělal štítek a přidělal spz a moto chytla na brnk. Domu jsem to měl 45km byla to docela výzva pač jsem o tom stroji nic nevěděl ale prodávající byl natolik solidní, že mě na vše upozornil ale nebylo vlastně na co, motorka byla original zachovalá žádná skládačka ani předělávka takže jsem tomu věřil sedl nakopl a vyjel celá cesta proběhala v naprostém pořádku pionýr jel jak gula.

Ted mě jen čeká udělat pár drobností jako jsou doplnit dorady sedla zrcátko a také ty drobnosti je jich jen pár a hlavně vyčistit nadrž karbec a výfuk to je asi to nejdůležitejší :)

Tenhle jezdec na sedlo jsem viděl po první pač skoro na všech pionýrech to hned někdo zničil.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.06.15 v 12:56 10b.

Nerenovuj, jen vylešti, je to krásně zachovalý kus. Mám podobného, škoda ho ničit renovací. Dávám deset b.

Martin2265
Martin2265 napsal 08.06.15 v 21:48

Možná jen to sedlo a pár drobných oprav na laku jinak ho tak nechám jak je, je to škoda renovovat tak zachovaný nezdevastovaný kus, ten ještě nadělá parády :)

sikec001
sikec001 napsal 08.06.15 v 21:44 10b.

Fichtl je klasika a renovaci by si ale zasloužil zkus fichtlkramek.cz a v Borkovanech (což máš kousek) máme sedlářa a za dobrý ceny...