Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník Littlekiller
Vloženo 8.6.2015
Aktualizováno 18.5.2018

Prostě srdcovka. Co víc napsat. Můj první stroj na který nedám dopustit.

První dojmy - Je to pokaždé radost vytáhnout tuhle starou Jawu na silnici. Jezdí jako "tenkját" a ty obdivné pohledy, hlavně od pamětníků, jsou k nezaplacení :-). S tímhle strojem jste všude doma.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka co ocení poctivou práci našich dědů. Je to prostě klasika.

Doplňky na motorce - Snažím se mít vše originál, ale dneska už to bez nějaké té repliky od Turka nejde. Navíc chci s motorkou primárně jezdit a né z ní udělat jen "leštěnku" na výstavy. Z toho důvodu jsem udělal pár ústupků z originálního vzhledu, kvůli praktičnosti. Na první pohled praští do očí blinkry. Vím, že je kyvka nikdy neměla, ale v dnešním provozu si to bez nich netroufnu. Dále je tam kryt z řetězu z Califa. Originál zapouzdřenej je nádhernej a bylo to velké dilema. Nicméně po zkušenostech s jeho smotáním a následném zablokování zadního kola jsem vyměknul a neinstaloval ho. No a samozřejmě je tam neorigo zrcátko a řídítka ze sportky - ty už tam byly, tak šly jen do chromu, ale jinak jsem je nechal (na tu hrazdičku se dá uchytit navigace na delší výlet).
Letos (2016) doplněn závěs a přidán PAV na delší výlety.

Byl to můj první stroj na kterém jsem začínal. Pak Jawa ležela několik dlouhých let zahrabaná v kůlně pod haldou bordelu, ale když jsem jí tam náhodou opět zahlédl, tak bylo rozhodnuto. Musí zase jezdit. Zatím jsem tak v půlce renovace, ale už jsem neodolal a prvních pár vyjížděk udělal. Je to prostě klasika, která se neomrzí a vykouzlí vám úsměv na tváři i když se jen tak ploužíte po okolí.

Littlekiller
Littlekiller napsal 18.05.18 v 11:02

68732: Souhlasím, kryt by jí slušel (třeba na něj nakonec dojde ). S madlem je to horší. Je to ta verze, kdy je natvrdo sojené s podsedlovým plechem. Asi by to vyřešit šlo, ale už jsem spěchal na silnici, tak jsem ho jen přejel barvou. Každopádně díky za koment.

68732
68732 napsal 18.05.18 v 10:57 9b.

podle fotek vidím pozitivní vývoj soupravy. Já mám na x motorkách kryt a neměl jsem problém . S krytem a nachromovaným zadním madlem by byla bez výhrad , blinkry když nejsou celoplastové tak mi taky nevadí.

pp377
pp377 napsal 17.05.16 v 12:01 10b.

Moc pěkné. Gratuluji. Ať ti jezdí o 106 a dělá samou radost.

lochi
lochi napsal 30.12.15 v 14:32

JO JOOOOO Komplet i s blinkry všem MOC dííík za komentááář

jawys
jawys napsal 24.09.15 v 13:58 9b.

pěkná i s blinkry