BMW K 1200 LT (2008)

Vlastník alco
Vloženo 6.6.2015
Aktualizováno 24.8.2015

LTčko je v čiernej farbe nadherné, ako ferrari v červenej :) chromové doplnky a pekné tvary robia z tejto motorky stroj za ktorým sa každý otočí :)

Honda GL1800 GoldWing: Dlho som uvažoval o niečom pohodlnom pre celo/viacdenné trasy. Dobrých motoriek tohto druhu s jasným pôvodom veľa nieje. Čakal som 3 mesiace na dobrú ponuku a LTčko sa náhodou objavilo tak som sa rozhodol pre BMW.

První dojmy - Moja prvá jazda bola návrat domov. Z Rožňavy, kde som motorku kúpil smerom na Trenčín čo je asi 280km. Dovtedy som sa na motorke neviezol takže som mal myseľ plnú obáv, ako túto cestu absolvujem. Našťastie tie rýchlo pominuli, ako som prešiel cca 30/40km, motorka mi padla hneď do ruky a po prvých zákrutách som zistil že BMW ich prejde samé :) Keď som prišiel po 5 hodinách domov boli sme s LTčkom ruka v ruke :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka BMW 1200LT je spolu s inými ako Honda GW tvoria vrchol moto vyhliadkovej turistiky:) je to splnený sen :)

Doplňky na motorce - BMW 1200lt je stroj nadupaný asi všetkým čo veľká turistická motorka má mať. Keďže som ale fanda elektroniky zatial som doplnil len led pásik do druhej polovičky predných smeroviek čo bola jednoduchá záležitosť. Chystám sa domontovať ešte nejaké predné/zadné Led svetlá a bluetooth modul pre pripojenie iphone do audio sústavy :) čo už vlastne v terajšej dobe je nainštalované, info v profile :)

05/2015 LTčko mám doma len krátko. Najazdených necelých 1000km takže skúseností málo. Jazda je vždy príjemná, pohodlná a keď je treba aj svižná :) Čo ma prekvapuje je spotreba ktorá podľa palubného Pc nepresiahla 4,8l/100km. Motor má prijemný zvuk :) mal som pred tým skútra 500i takže z jednovalca na 4 valec je to príjemná zmena :). Motorka má aj svoju váhu na ktorú si ešte zvykám ale problem to nebude. Po rozbehnutí je Ltčko ľahko ovládateľné a manévrovanie je jednoduché za jazdy a vďaka spiatočke aj na mieste. Aby som nezabudol pochváliť super audio sústavu, elektrický štít a samozrejme hydraulický veľký stojan je neskutočná paráda, ktorú môžu závidieť aj majitelia goldwingov

14.06.2015 na motorke najazdených skoro 2000km, je dojmy sú stále výborné.. absolvolval som veĺký servis a vybral som si dielnu CYRILMOTO v Mostkovciach pri Prostejove. Už teraz viem, že som vybral správne :) chalani v CYRILMOTO sú odbornníci v tom pravom zmysle slova ! Som rád, že práve moje LTčko našlo takýto servis. Výmena olejov v prevodovke, rozvodovke, motore. Motorový filter, vzduchový prepraný a ako nový :), kontrola ložisiek, ventilov, brzd, tlmičov a výmena brzdovej kvapaliny.

27.06.2015 na motorke najazdených cca 4000km, pocity rovnaké :) výborné!!! Spotreba stále 5l čo je skvelé.
Doplnil som LED osvetlenia, info v denníku.

Rady
Rady napsal 31.01.17 v 20:56 10b.

Mam druhe Lt a Tve dojmy z tohoto skveleho motocyklu muzu jen potvrdit

martinkik
martinkik napsal 16.09.15 v 09:47 9b.

přeji hodně kilometrů v pohodě. Mám stehné zkušenosti.
Dobrá volba

radim2
radim2 napsal 12.07.15 v 21:43 7b.

alco
alco napsal 14.06.15 v 22:28

Ďakujem, je to paráda :) jazdím často moravu Vsetin, Zlin, Karlovice, Holešov, Otrokovice, Kyjov :)

Bothrops
Bothrops napsal 13.06.15 v 11:33 10b.

hezkej autobus, na ktere lince jezdiš ?