Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník Pecon
Vloženo 5.6.2015
Aktualizováno 10.6.2015

Origo trochu ošuntělá modro-šedivka. Nehledím moc na vzhled,ale 100% funkčnost = dopřávám ji tu nejlepší péči :)

První dojmy - Na tomhle veteránu se nemůže snad nic nelíbit. Po absolvování klasického vesnického vývoje od pincka přes stadiona,devadesátku na 250 vyhrála tato kubatura s úžasným zvukem.

Doplňky na motorce - Doplňky tzv.co dům dal. Na levé straně jakýsi kastl wehrmachtu na 2,8 cm patrony do kanonu a na pravý kastlik na patrony do kulometu :) ale co stačí to. Jinak mám 12V elektriku a pod sedátkem vývod na zapik,kvůli GPS. V řidítkách origo blikny,který se na tyhle motorky dávali na vývoz do německa. Němci je posílaly do Jawy a oni jim to tam montovali. To není výmysl,vim to od pána co dělal v 60.roce v Jawě v konstrukci.

Tenhle stroj jsem si vybral protože na motorce jezdím rád,ale motorkář jako morku kostí nejsem. Zároveň jsou na to dostupný díly relativně všude. Najeto mám jako ofiko s TP cca 6000 km a neměnil bych. Však dojet na 55 letý motorce přes dolomity do Terstu a zpět bez absolutního zaváhání...Je to prostě stabilák :) Doufám,že letos to bude ještě větší dobrodrůžo někam dál. Teď už pojede i druhá 353 - bratr totiž neodolal. Cestovat se na tomto stroji nechá relativně pohodlně,pokud je dobrá silnice.

mpanda
mpanda napsal 20.06.15 v 17:05 10b.

v této barvě se tak moc často nevidí, všude je to samá červená, proto jsem rád, že doma máme taky modro-šedou 250/353

Pecon
Pecon napsal 10.06.15 v 22:48

S tim nejlepším stavem bych tolik nepřeháněl,ale díky

Pecon
Pecon napsal 10.06.15 v 22:44

Třeba u bratra,který má tutéž 353 stejný rok,je spotřeba o litr výš a nechápeme ani jeden proč. Jehlu má dokonce na posledním zářezu,já na prostředku. Asi kus od kusu :) taky jezdíme tak do 70km/h a taky má o zub víc.

Dolin
Dolin napsal 09.06.15 v 14:28 10b.

No paráda! Nejlepší stav!

fidlimydli
fidlimydli napsal 09.06.15 v 10:55

Je to to Suzuki SV z 2002 co mám v profilu. Předpisová jízda 4,3L svižnější do 5L Stejně jako kývačka. Mě ta spotřeba trochu zarazila, protože jsem to taky neměřil, ale zdálo se mi, že to nějak rychle mizí, tak jsem to změřil a je to o litr víc, než je v papírech. A to jsem jel celou dobu v koloně s pérákama 60-70km/hod a mám na předním kolečku o zub více, abych to tak nehonil.