Honda NC 750X (2014)

Vlastník jonyyy
Vloženo 29.5.2015
Aktualizováno 2.12.2019

Levný, úsporný a praktický miláček pro každou příležitost.

Motorka koupena od HondaZlin (Zlín) - Vstřícné a slušné vystupování, ochota poradit.

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Honda XL 700V Transalp: důvod neuveden
Honda NC 700X: 5 kw je u této motorky poznat

První dojmy - Dokonale mi sedla. Rozhodně to není motorka pro opravdové motorkáře. Pro obyčejného člověka, který není lovec adrenalinu a používá motorku každý den, nejen pro zábavu, ale i na jízdu do práce, na nákup či po městě, jednoduše ideální volba.

Doplňky na motorce - Originální boční kufry

Typ motorky (cestovní enduro) jsem volil tak, abych s ní mohl pohodlně dojet na krátkou i delší vzdálenost a to i ve dvou. Konkrétní model jsem si vybral především kvůli ceně, kufru ve falešné nádrži a spotřebě.
Někteří se mi smějou, že je NCčko motorka pro holky, pro začátečníky, že vůbec nejede.
Ale já si jezdím za 2,9L/100Km (na spotřebu), 3,8 (na režim sport), 3,5 (ve dvou na standardní režim), ujedu tedy 400 km bez tankování. Mám kufr, do kterého se sbalím na 3 dny, bez další investice, přítelkyni nebolí zadek ani po delší trase a na dálnici mám na tachometru 130 za pár vteřin. So what? :D
---
Má i mouchy...je těžká a jestli něco nechcete, tak je to účet za originální příslušenství. Ale po dosavadních 2000 Km můžu jednoznačně říct, že jsem vybral dobře a neměnil bych.
Edit po 4 tisících: Párkrát se mi už stalo, že mi chyběl výkon (ve dvou plně naložený do kopce až tak nepředjíždí), jezdím už prakticky jen na režim sport, tak stoupla i spotřeba, ale vždycky se vlezu do 4L, každopádně jsem se ujistil, že byla pro mě NC750X nejlepší možnou volbou.

dydzej
dydzej napsal 17.08.15 v 08:30 10b.

pudis15
pudis15 napsal 18.06.15 v 08:58 9b.

dobrá volba

wsbk
wsbk napsal 29.05.15 v 18:11 10b.

Haňule76
Haňule76 napsal 29.05.15 v 18:11 10b.

přeju hodně pohodových kilometrů

Trvidy
Trvidy napsal 29.05.15 v 18:09 10b.

Pěkná