Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2015)

Vlastník Petřičák
Vloženo 18.5.2015
Aktualizováno 14.9.2016

Vloženo: 27.09.2016, Uskutečněno: 06.09.2016, Stav tachometru: 34100 km, Zhlédnuto: 12x

Dobrá snídaně z místního mini obchůdku, sbalení stanu a pokračování na sever. První zastávkou byla ospalá vesnička Coca se stejnojmenným hradem. Byť byl od parkoviště kousek a hradby skýtaly stín, přesto jsme se vrátili zbrocení potem a v kavárně u parkoviště doplňovali pilně ztracené tekutiny. Přes Peňafiel vedla cesta až do Aranda de Duero kde se po tanktovací a občerstvovací pauze chytám silničky BU-910. Byť jsem po předchozích zkušenostech choval k podobným kusům asfaltu vrozenou nedůvěru, tady mě přesvědčily, že nelze všechny házet do jednoho pytle. Povrch luxusní, provoz minimální a ta úchvatná krajina kolem se nedá popsat slovy, to se musí vidět a zažít. V Salas de los Infantes proběhla další pauza. Prodavač na benzince byl sám motorkář, Hayabusa se mu moc líbila a obdivoval nás že jsme se vydali na tak dlouhou cestu. Oplatil jsem mu komplimenty s tím, že mě zase učarovalo Španělsko a určitě se sem budu moc rád vracet. V centru městečka dávám vale BU-910 a chytám se BU-825, která se na hranici země mění na LR-113. Kvalita asfaltu se tu velmi rychle mění mezi špičkovým kobercem a záplatou na záplatě. Vozovka je úzká, zatáčky nepřehledné, takže řidičské práce je dost a dost a já bohužel nemám moc času vnímat tu krásu kolem. Dojíždím k přehradě ve které marně hledám vodu. Kromě úzké stružky vlnící se po dně a pahýlů starých starých stromů jen holé údolí. O pár kilometrů dál se konečně objevuje malé jezero, ale hladina je tak nízko, že jsou krásně vidět zatopené vesnice na dně. O kus dál na hrázi samotné je nejlíp vidět, že moc práce se zadržováním vody nemá. Odtud se kvalita asfaltu rapidně zvyšuje, do zatáček je vidět a tak tu popouštím uzdu svým sportovním choutkám. Potom, co v hlubokém náklonu trefím předním kolem docela velký kámen, ale raději volím mírnější tempo. Od městečka Nájera je to po N-120 už do Logroňa coby kamenem dohodil. Na telefonu si hledám nejsnažší cestu městem za chvíli už sesedám z motorky na recepci kempu. Vzhledem k tomu, že je to poslední noc ve Španělsku, beru za vděk bungalovem a v restauraci naproti u dobrého burgeru probíráme s batůžkem dojmy z cest.

• Motoškola Sršeň

První letošní motoakce 240 km od Brna a jen jediný den volna. Že to bude trochu divočina mi bylo jasné už od víkendu, ale až do pondělního večera jsem si to nijak nepřipouštěl. On na to moc ani nebyl čas. Přes týden prác

Vloženo: 06.05.2018
    Uskutečněno: 24.04.2018