BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník Marinemen
Vloženo 13.5.2015
Aktualizováno 24.5.2015

Vloženo: 02.10.2015, Uskutečněno: 26.09.2015, Zhlédnuto: 14x

No hurá,konečně alespoň částečně volný víkend klepal na dveře a já už se těšil jak malý kluk až zase nakopnu Hildu a vyrazíme. No páteční šichta do 23.00 mě trochu zdrchla a vyhlídka na pracovní st.svátek v pondělí mě taky moc nepřidala ale sobota a neděle je naše.
Dohodli jsme se s baťohem že se ještě jednou pojedeme podívat do Pekelných dolů kde jsme vlastně sezónu začali a bude fajn jí tam i zakončit.Podzim už mlátí na vrata a tak je škoda toho nevyužít když je ještě jakž takž počasí. Ráno to teda na jakž takž moc nevypadá,trochu se honí mraky a teplota je okolo 15 st. V 11.00 mlátím u Zuzky na vrata a kupodivu po ½ hodině balím do kufrů sváču a vyrážíme směr sever. Jedeme po staré ústecké silnici až do Velvar a tam odbočujeme na Mělník. Mám trochu obavu z vinobraní ale krom dvou semaforů na hlavní které elegantně švenknu okolo kolony je to v poho. Na známé „silnici smrti“ (TV Nova) do Dubí mě čeká příjemné překupko neb tam už semafory nejsou a jede se fajn.
V Dubí u pumpy dáváme sváču a kafe z termosky a baťoh začíná huhlat neb je jí v „in“ ohozu zima. No co se dá dělat,vracet se nebudeme. Skáčeme na Hildu a fičíme dál směr Č.Lípa. Kupodivu ani nebloudím a tak za chvíli už parkujeme před Pekelnou jeskyní. Motorek pomálu a tak se uhnízďujeme uvnitř a při kávě a palačince si užíváme klidu. Po chvíli se už parkoviště plní motorkami,prim hrají Němci a Poláci. Asi po 1,5 h na mě jde spaní a tak nezbývá než kopnout do vrtule a jet směr domov. Vezmeme to za klukama na tříkolkách směr Mimoň a pak po státovce na Ml.Boleslav. Před nájezdem na dálnici dáváme pauzu,kafe chce ven a pak už hurá směr Praha. Nefouká a jede se fajn,i řidiči se nesnaží nás sestřelit a pokud nás předjíždějí tak obloukem. Ani ne za půl hoďky jsme na Černém Mostě kde ještě beru benzín a po absolvování nákupu potravin v Kaufu parkujeme Brunhildu na parkovišti pod dozorem statného hlídače. Za 50 kč na den je to super.Večer si při lahvince vína prohlížíme fotky a při tom usínáme.
Ráno se já probouzím v 8:00 a baťoha vyháním z postele v 9.00. Po obvyklých ranních ženských zmatcích sedáme na tramvaj a v 12.00 už jedem směr tentokrát jih na Č.Šternberk. Bereme to Blankou,abychom jí vyzkoušeli a ejhle – kamery na měření se koukají i dozadu čili pozor na rychlost…… Najíždíme na dálnici D1 která je kupodivu plná aut (neděle…?) a v Mirošovicích mě to na ní přestane bavit a jedeme na Benešov. No sypu si to po té silnici 120km/h a přesto mě auta předjíždějí tak to teda nevím kdo je větší sebevrah….V Benešově si dáváme pauzu,bůhví proč je zima mě,ač jsem dobře oblečený,asi se hlásí únava z pracovního týdne. Po přejetí odbočky a návratu na ní jsem za slabou půlhodinku v Šternberku. Parkujeme a šlapeme na hrad.
Hrad byl založen někdy okolo r.1241 jakýmsi chlápkem z Divišova který si po té co to celé dostavěl změnil jméno podle svého znaku osmicípé hvězdy (Stern – hvězda,Berg – hora) na Sternerka. Hrad je v držení tohoto rodu dodnes což je teda unikát,dokonce jim ho ani bolševik nezestátnil,teda tak trochu a kupodivu si ponechali Jiřího Sternberka co by správce(no měl v komisi kamaráda).Poslední potomek 92 letý Zdeněk bydlí na hradě dodnes.Hrad byl jednou dobyt a po jeho znovu osvobození už začal pomalu ztrácet význam jako vojenská bašta a sloužil spíše jako rodové sídlo. V 19.století se tam dokonce zavedla i elektrika a spádový vodovod,z hladomorny se stala vyhlídka. Konec konců je to vše lepší než aby to zchátralo. Na konec jsme se dozvěděli že Sternberkové byli v podhradí velice oblíbeni,za války skrývali uprchlíky a uprchlice.
Po kulturní seanci se vracíme k motorce. Blíží se podvečer a tak jedeme rychle domů.Najíždíme na dálnici a hups,no to je teda palba – to je hopsasa štráse !!! I Hilda má s hrbolatou „dálnicí“problém a tak raději jedu opatrně,až u Mirošovic přidávám a za chvíli jsme v Praze. Protahujeme se Blankou a díky ní jsme u Zuzky doma raz dva. Dávám si ještě kafe a stejnou cestou se vracím do mateřské garáže. Trochu vymrzlý ale spokojený. Hezký víkend a hurá do roboty…..ach jo

• Výlet na pohodu

Pomalu se nám blíží závěr sezóny a tak protože na neděli bylo hlášeno hezké počasí podnikneme zase malý výlet po památkách. Tentokrát padla volba na zámeček Krásný dvůr u Podbořan na Žatecku. Ráno ,no ráno,v 10.30. nab

Vloženo: 10.09.2018
    Uskutečněno: 09.09.2018
  • Do podzemí

Slovensko za mnou a všední dni přede mnou. No přece jenom mám trochu naježděno,byl jsem i na Keep respectu ale až dneska jsem si zase dal pořádnou jízdu. A po pravdě bylo to ode zdi ke zdi. Ale k věci. O Jihlavském podz

Vloženo: 11.08.2018
    Uskutečněno: 11.08.2018
  • Na tomhle území vyrostly pevnosti...

Inspirován nedělní návštěvou Terezína rozhodl jsem se omrknout co by fanda vojenské historie taky nějaké to naše slavné pohraniční opevnění. Pravda někdy před 14 lety jsem navštívil Dobrošov(a ještě navštívím) ale pro te

Vloženo: 16.06.2018
    Uskutečněno: 16.06.2018