Kawasaki KL 650 Tengai (1991)

Vlastník manet125
Vloženo 9.5.2015
Aktualizováno 10.5.2015

Poctivý železo, které se nebojí terénu. Po koupi jsem ji téměř rozebral a vyčistil. Moc škod na ní nebylo, jen nějaké vyklepané závity, roztržené sedlo a popraskané plasty.
Motor byl v pořádku. Od bráchy jsem si vypůjčil zadní tlumič, protože ten můj pro

Motorka koupena od chochin (Tišnov) - Chlapík nejdřív prodával, pak rozmýšlel, nechal si radit od přítelkyně, ale nakonec prodal :-D

Aprilia Pegaso 650: Objevila se Tengaika a protože ji má i brácha, tak jsem koupil ji.

První dojmy - Jelikož jsem předtím jezdil na velkým skůtru, byla moje první jízda o hledání polohy za řidítkama a zvykání si na řazení. Naštěsí se mi páčky na řidítkách nepletly, tak jsem si nikde neustlal :-D

Motorku bych doporučil pro - Komu doporučit? Těžko říct. Pro nadšence, které baví jezdit po silnici a nemusí se bát sjet i mimo ni. Tengaika se cítí dobře tam i tam :-).

Doplňky na motorce - Nic moc, jen padáky, vyhřívané rukojeti, šusplech pod motorem.

Jak jsem už napsal, je to poctivý starý železo, z doby, kdy se cestovní enduro podobalo víc enduru, než cesťáku. Jednoduchá konstrukce, nádrž na 23 litrů, jednadvacítkový kolo na předku a spolehlivost. Jízdní vlastnosti na silnici, i na špuntech, jsou dobré, jen při vyšších rychlostech má snahu se rozvlnit. Za to ale můžou použité pneušky.
Brzdy jsou spíš zpomalovače, ale prý pomáhá dát na předek pancéřovou hadici. Na zadek to není nutné.
Výkon motoru pro jednoho a na cestování v jednom stačí. Ve dvou lidech už něco málo výkonu chybí.
Vibrace, ty teda cítit jsou, ale jsou to vibrace pozitivní .
V terénu se neztratí, je tady znát váha něco přes 160kg za sucha, ale když se s tím jeden ne.ere, motorka projede lecos. Hlavně se nebát.
Tengaika mě vypekla jen jednou, po nastartování dál motal startér a i když sem pozvypínal co se dalo, tak motal, až vymotal baterku. Zavrtěl jsem káblama a od tý doby už to neudělala .
Pohodlná je a srovnám se na ni i se 187 centimetry. Spolujezdec to má horší, sedlo je krátké a tak ho do zadku tlačí nosič. Je pořeba vybírat štíhlé spolujezdce (...jezdkyně).

Lyer
Lyer napsal 24.09.15 v 10:59 10b.

Tengai je taky super, i když trochu odlišná od nás

Tuareg-Tengai
Tuareg-Tengai napsal 31.08.15 v 09:29 10b.

Kamaráde Tengaika je bezva motka jen musíš poznat její meze já ji mám už dost dlouho a nemněnil bych

manet125
manet125 napsal 04.08.15 v 17:43

S držákama jsem se nadrbal pěkně , ale mám je téměř zadarmo.
U Givi by měli být k mání.

lajken
lajken napsal 04.08.15 v 00:43 10b.

Krásná barva a správná volba motorky. Ty držáky na kufry bych taky potřeboval

manet125
manet125 napsal 13.05.15 v 20:46

Jáchy, bylo potřeba dozrát a vstřebat zkušenosti .
Díky za komentáře, chlapi