Kawasaki KL 650 Tengai (1998)

Vlastník cugy
Vloženo 13.3.2013
Aktualizováno 15.7.2016

Motorka mi padla do oka už při prvním kontaktu. Jakmile jsem se na ní svezl, bylo jasno, že bude moje. Krásně se na ní sedí, hezky se ovládá, je jednoduchá, lehká a má dobrý výkon a krásný zvuk

První dojmy - Hned jsem si na ní zvykl, vede se dopře jak v terénu, na šotolině i na asfaltu a to i na drapáku. Sedlo pro mou výšku 173cm přesně tak, abych dobře dosáhl na zem. Na první dojem pohodlná, přehledná a dostatečně silná, jen to přední světlo asi nebude svítit dle potřeby...uvidíme co dál :-)

Motorku bych doporučil pro - Zatím ještě nevím přesně, ale domnívám se, že pro osamnělého tuláka po nezpevněných cestách cizý krajinou, to bude přesně na míru :-)

Doplňky na motorce - Přidal jsem na moto dva kufry boční a jeden dozadu.

Moto jsem koupil z důvodu cesty na východ, hledal jsem něco levného, to když o ní přijdu, něco co se dá dobře opravit, co nemá moc elektroniky a je to držák. Vyhrál tento jednoválec.
Zatím jsem jí povodil po lesích, šotolině i asfaltu a kromě toho, že jsem zapadl , při průjezdu přes padlý strom, jsem neměl nejmenší problém, jak s ovládáním v terénu, tak s náklonem na asfaltu. Výkon motoru mě příjemně překvapil, brzdy jsou plně dostačující i na prudké sjezdy, odpružení v jednom jezdci je komfortní. Spotřeba cestovní zatím někde mezi 4 až 5 litry. Dostala hned novou řetězovku, oleje, filtry, brzdy a lanka (nechci někde čekat na nemilé překvapení ) Servis provedl neznačkový servis motocyklů s dobrým jménem a renomé v kynšprku u Chebu, takže z běžnými náhradními díly není problém.
Úložný prostor bych vyjádřil slovy "kde nic, tu nic", sedlo zatím vypadá, že je také pohodlné, tak si myslím, že mám, přesně to co jsem chtěl..
Měřím 173, takže z ní dobře dosáhnu na zem, přesto je z ní hezký výhled. Jen jsem nenarazil v Čechách na nikoho jiného, kdo jí má a také ani na řádný zdroj speciálních náhradních dílů (ochrané kryty, štítky apod.. je to daň za stáří motocyklu) . Takže kdyby se někdo našel, dejte vědět )

30.03.2013 Tak jsem po zime odrazil prvnich cca.300km a vse ok, ale stejne mi to nedalo a sundal jsem kapotaze. V Plzni je nejaky chlapik, ktery se zivi lepenim plastu, tak jsem mu to tam dal a on mi to fakt docela slusne povaril, tak ted uz to jenom trochu kitnu a striknu. Jenom ten dulek se skrabancem mi dela trochu starosti, ale nejak se s tim poperu... Taky mi pry polepi ten plastovej kryt pod motor, tak to jsem zvedavej, pac ho kousky chybi, ale kez by... Jinak jsem poridil 140g zavazicka na riditka, misto puvodnich 50g a jeste chci projit vsechny silentbloky, pac se mi zda , ze to od 120 docela slusne vybrujer a pri delsi jizde mam mravence... jo a nakonec vymenim ten vodici plast na retez na zadni kyvce, no a pak uz jenom nasadim kufry a vyrazim... jinak jsem zjistil, ze kdyz pri jizde pritlacim kolena fest na nadrz trochu hreje a malinko mi ne fouka teple )

Tuareg-Tengai
Tuareg-Tengai napsal 06.01.23 v 18:24

Ahoj kamaráde můžeš mi poradit ?repasuji Zadní tlumič svépomocí mám už vše vymněněno jen nevím množství oleje?nevíš to náhodou nebo odkaz kde se to dozvím?díky za odpověď ??

Jardas444
Jardas444 napsal 15.09.13 v 14:04 10b.

Tak to je moc hezký Tengai .A ty kufry vypadaj suprově .Jasných 10b.

Tuareg-Tengai
Tuareg-Tengai napsal 06.05.13 v 06:42

mooc pěknej Tengai myslím že je hesčí než ten můj

Dawexr
Dawexr napsal 17.03.13 v 13:36 10b.

pekna, tak mnoho km v sedle

howado
howado napsal 17.03.13 v 11:06 10b.

hmmmm