Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 30.08.2022, Uskutečněno: 25.08.2022, Stav tachometru: 24800 km, Zhlédnuto: 25x, Firma: FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice II)

Tak, jako se každý muslim musí alespoň jednou podívat do Mekky, měl by se každý český majitel Moto Guzzi alespoň jednou podívat do Sušické firmy První Kozí, společnosti s ručením neomezeným. A protože plány na několikadenní cestu se stanem na Karlovarsko vzaly kvůli značně proměnlivému počasí za své, rozhodl jsem se alespoň pro krátký výlet za hranici všedních dnů.
Napřed bylo nutné motocykl umýt, protože po celodenním úterním ježdění v dešti ztratily výfuky většinu svého lesku, a na ráfcích se usadil ošklivý šedý "bremsštaub". Přijet ke kozám na špinavé motorce, to prostě nejde, co by si tam o mně pomysleli?! Taky jsem ještě dopoledne vzal telefon a zamluvil si testovací jízdu na "tétéčku", tedy V85TT, a do kufru přihodil dvě láhve na olej, abych ho potom na podzim už nemusel shánět.
Odpoledne jsem potom vyrazil přes Dobev, Strakonice a Horažďovice na Sušici, je to tak hodinka cesty pohodovým tempem po pěkné silnici, a kolem třetí už v Sušici mačkám blinkr na dvorek plný motorek. A ne ledajakých, samé dvouválcové skvosty s orly na nádržích. Po chvíli se mě ujímá sám pan Průcha, a po pár slovech na úvod zapíná klíček tétéčka se slovy "Tak deme jezdit, ne?". Sedám na motorku, tvl, to je veliký! Ukočíruju to vůbec? Vyrážím na silnici, dvojka, trojka, hlídám padesátku, bacha na radary. Objíždím asi 30 km kolečko a zjišťuju, že motorka jede naprosto nádherně. Tam, kde bych se s mou V7 trochu pral, tétéčko vykrouží zatáčku jako nic. Nejedu tedy žádnou divočinu, ale to bych na té své nejel taky.
Když jsem se vrátil, Honza Průcha akorát předváděl bazarové stroje partě motorkářů, kteří dorazili, zatímco jsem byl pryč. A mezi nimi stojí i druhá kozí předváděčka, nová V7 Special, která je mi vzápětí rovněž nabídnuta ke svezení. To si nemůžu nechat ujít, takže si dávám testovací kolečko ještě jednou, alespoň budu mít srovnání. Tohle už je zase stará známá V7, o chlup silnější, ale jinak svým projevem velmi podobná té mojí, o 3 generace starší. Ostatně, kdo by to byl čekal, že?
Po návratu ještě chvíli probíráme s mechanikem nějaké technické detaily, kupuju si dva litry oleje do motoru, a vyrážím k domovu stejnou cestou, jakou jsem přijel.
Výlet do První Kozí se rozhodně vydařil, krom zážitku ze svezení jsem si přivezl i nový olej do motoru, k němu dostal těsnění pod šrouby a pár dobrých rad zdarma, a hlavně osobně poznal Honzu Průchu, legendu české Guzzí komunity. Lidí jako on je na světě pomálu, a každé takové setkání je třeba si pečlivě uložit v paměti, na horší časy. Tak ještě jednou díky!

elvis78 (143) napsal 02.09.2022 v 13:17

Boží stroje

Milan1963 (278) napsal 31.08.2022 v 17:25

Taky jsem tam byl, mám stejný poznatek jako ty. Příjemní lidé i firma. Jen ta 85 TT mi nějak nesedla...

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024