Suzuki GSX 1400 (2002)

Vlastník JirkaCL
Vloženo 27.3.2008
Aktualizováno 22.1.2011

Vloženo: 21.06.2022, Uskutečněno: 10.06.2022, Stav tachometru: 88995 km, Zhlédnuto: 18x

Tak se po dlouhých dvou letech se zase zadařilo a vyrazil jsem na další trip. Plán byl jasný,už nějakou dobu leží v šuplíku nezrealizovaný plán na Slovinsko.Cíl je tedy jasný,teď otázka s kým vyrazit.Oslovuji tedy svojeho nejlepšího kámoše,neváhá a je jasno-jedu sám se sebou. ,bude to premiéra.
I.den - opět nudný přejezd na jih,ne že by u nás nebylo hezky,ale kdo byl už venku a ví co ho čeká,tak ten je natěšenej na jiný scenérie.Jedu Strážný - Passov,Schärding,Gmudnen-kolem Traunsee na Bad Ischl,Bad Ausse a končím den u jezera Grudlsee v kempu Gösll.Kemp příjemný,klidný,sociálky v pohodě.Na břehu jezera pěkná hospůdka,dávám véču,koupačku v jezeře a navečer vyrážim na tůry po okolí .Najeto cca 580 km.
II.den - přes Sölkpass na Murai,obhlídnot knížeti zámek a přes krásné Korutany dolů do snobárny kolem Wörthersee a na Pyramidenkogel.Krásná rozhledna s úžasným výhledem po okolí ,je to nejvyšší dřevostavba na světě s výškou 100 m.Spátky k jezeru a přes Dunaj na Loibpass-paráda vychytal jsem to prakticky bez provozu a náležitě si to užil . .Škoda,že se nedá na starej Loibl a musí se tunelem.Projel jsem dírou a jsem konečně ve Slovinsku,hezkej sjez do Bistrice na Tržicu a vedlejškama na Bled,kde končím v kempu Bled na dvě noci.
Bled je překrásný místo,romantika až kíčovitá.Rozložit byvak a hurá do vody.Úžasná křišťálově čistá a teplá voda-prostě sladkej Jadran.Válim se tam jak tuleň až do večera,pak dávám čevabčici a vyrážim na tůru po okolí.Zase skvělej den.Ke kempu není co dodat,je skvělej.Najeto cca 350 km.
III. ráno razim na vodopád Savica,dávám na protažení 500 schodů a jsem tam,je krásnej a hlavně jsem tam úplně sám. Kouknu na Bohinjké jezero a plálim do kopců.Jsem v úžasu jaký tam jsou nádherný silnice,takový nemáme ani hlavní tahy.Nirvána zatáček,stoupání,klesání a o krajině ani nemluvim.Jedu kolem řeky Radovna na Kranjskou Goru a jezírko Jasná.Tady už je lidu jak sra... ,ale krásný.Pálim na Všič,tady už je provoz,ale nějak se nešetřim.Lítám tam z vingli do vinglu,nešetřim se,ale ruce bolej.Zastavuju na vrcholu nějakejch 1700něco a kochám se. Stačí,pálim na Malá a Velká koryta Soče.Nádreha,hned bych tam skočil,je vedro jak v pekle.Pro dnešek stačí,letim zpátky na Bled,vyvalit se a pláž,večeře a válim se na pláži až do západu slunce,prostě pecka.Najeto 280 km
IV. opouštim Bled-nerad a dalšíma nádhernejma silničkama to valim na Bohinjske sedlo,Petrovo Brdo krásnou soutězkou kolem řeky Bača.Most na Soči a kolem Soči na Idrsko,kde si dám horskou etapu Gira 2022 - Kolovrat.Šílený,jsem utahanej na motorce,nechápu ty pacienty co to daj na kole,ale krásný.V danné oblasti byli těžké boje za I.války.Prolézám zbytky opevnění a jedu k památníku v Kobaritu,kde jsou ostatky 7014 Italských vojáků.Kouknu na Napoleonův most,Pevnost Kluže a mažu na Mantgart.Nádhera,nezkutečnej výhled SLO/IT a vrcní závora ulomená,tak na prasáka až na vrchol. .Passo Predel,na skok do IT,pevnost Predel,bateria Predel,pevnost Lago Predel,tam bych vydržel celej den.Lago di Fusine a okouknou Mangart z IT strany.V IT zatáčkách se vměstnám do skupiny cca 50 supersportů,který to tam pěkně pálej,ostudu jsem mezi nima neudělal,teda alespoň jezdecky ,asi pospíchali na odpolední. .IT končí jedu do zimního střediska Planica,to musej bejt tady dobrý kdo se pustí dolu z toho mamuta.Už zbejvá jen Wurzenpass a nezbytná T 34 a do Faakrsee-kemp Gruber.Fantazie,následuje stejnej rituál-koupačka,věčeře,západ slunce na pláži.Najeto 260 km
V.den - k Villachu na Millstatersee do Gmündu,kde konečně navštívim kolébku vzniku Porsche.Museum krásný,Porsche je moje srdcovka,ještě vodopád na Maltě,přehradu nejedu byl jsem .Motám se přes krásný kaňony,Obertauren,Postalmstrasse až k Wolfgangsse do kempu Lindenstrand.Paráda,rituál se opakuje.Najeto cca 370 km
VI.den - nakouknu na Salzburgring a kolem jezera Mattsee do Mattighofenu na náštěvu KTM Motohallu.Pěkný,ale zábava za chvíli končí.Přes Přední Vítoň nakouknu na Lipno,no trochu se to za těch 30 let změnilo a pak do Frýdštejna do kempu.Kemp hodně hezkej,samej A,D,NL a jedinej čech,kolega z práce.To nevymyslíš.Koupačka-dobrý,ale Rakouský jezera jsou o kousek lepší .Pak už teče pivko proudem.Najeto cca 300 k.
VII.den - nic jinýho než přesun domu Najeto 395 km.
Závěr : Jel jsem všechno vesměs po nádhernejch vedlejších silnicích s překrásnou krajinou.Slovinsko je boží,fakt jsem se vyblbnul jak malej.Počasí jak u moře,voda taky jenom sladká.Prostě perfektní týden na vyčištění hlavy.Najeto cca 2500 km,motorka šlapala jak hodinky a to je chudince už přes 20 let.
P.S. Nikdy jsem nechápal ty kluky co jedou solo - už je chápu , je to perfektní
Nezbejvá než se těšit kam mě to zanese příště.RGA

31081 (682) napsal 30.06.2022 v 09:28

Hříbek (59) napsal 23.06.2022 v 22:01

Pěkný výlet na spoustě míst už jsem byl, ale i tak se tam rád vracím, je to tam parádní

Luocas (1) napsal 23.06.2022 v 10:39

Vrátili se mi vzpomínky. Paráda

Milanek13 (48) napsal 21.06.2022 v 22:36

Pěkné
Jedeme podobnou trasu cca za 14 dní.

1 reakce

JirkaCL
JirkaCL 22.06.2022 v 06:12

Jéé,hned bych jel znovu.Tak si to užijte,budete nadšení.

biosák (72) napsal 21.06.2022 v 21:31

Pěkný..

• Automoto museum Lučany

Poslední roky jsem při průjezdu přes Lučany nad Nisou pořád pokukoval po bývalé sklárně jak chátrá a v duchu si říkal jaký bude asi její další osud. Když po nějakém čase začala vstávat popela a zjistil jsem ,že se tady c

Vloženo: 30.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • 100 000 km

Nepamatuju si ,že bych někdy začal moto sezónu tak brzy a to už v březnu. Když počasí přeje B-) , tak proč sedět doma. Letos najeto už něco přes 1000 km a jako bonus naskakuje na číselníku pěkně kulaté číslo 100 000 km :

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • RGA 2023 / 3

7.den Briancon – Demi-Quartier ( FR ) 342 km Den začínám prohlídkou starého pevnostního města Briancon.Moc hezký,ale dám jenom město,do horních pevností nejdu,není čas ani morál.Jedu na Col du Lautaret 2058m.n m. , Col

Typ: Dovolená
    Vloženo: 09.07.2023