Suzuki GSX 1400 (2002)

Vlastník JirkaCL
Vloženo 27.3.2008
Aktualizováno 22.1.2011

Vloženo: 09.07.2023, Uskutečněno: 25.06.2023, Stav tachometru: 96700 km, Zhlédnuto: 52x

7.den Briancon – Demi-Quartier ( FR ) 342 km
Den začínám prohlídkou starého pevnostního města Briancon.Moc hezký,ale dám jenom město,do horních pevností nejdu,není čas ani morál.Jedu na Col du Lautaret 2058m.n m. , Col du Galibier 2645 m.n m. , Col du Telegraphe 1570 m.n m. . Neskutečný stoupání,krásný prázdný silnice a ty výhledy. Jenom ty pumpičkáře nechápu,že to dávaj na těch kolech.Pálim dál kolem pěkný pevnosti Fort-Viktor-Emanuel, přes Col de la Madeleine 1746 m.n m. a do kouzelné vesničky Bonneval-sur-Arc. Odtud stoupám na můj nejvyšší bod a to na Col ´d Iseran 2762 m.n m. Krásnej chládek, krásnej výhled, paráda počasí zatím přeje, všechny vrcholy byly doposud za jasného slunného počasí. Sjíždím dolů s výhledem na Val ´d Isére, pěkný městečko, za ním jezero Chevril s přehradou. Na skok kouknu do Itošky a dávám Col du Petit St.Bernard 2188 m.n m. otáčím a sjíždím do města Séez, kde bych měl dnešní den končit, ale jsem rychlejší než myšlenka tak ukousnu něco ze zítřejšího dne. Jedu na Cormet de Roselend 1967 m.n m. a znova přes Col du Pré na Col du Saises 1633 m.n. m. , Col du Aravis 1487 m.n m. kde moje putování po RGA končí. Sjíždím z RGA, cíl splněn a legendární RGA projeta kompletně celá a končím v městečku Demi-Quartier a ze stanu koukám přímo na Mont-Blanc.
8.den Demi-Quartier ( FR ) - přes ( CH ) – Bregenz ( A ) 533 km
Ráno vyrážim do Chamonix-Mont-Blanc, město tedy nic moc, představoval jsem si ho hezčí. Přes Col des Montets 1461 m.n m. se loučim s Francií a přes Col de la Forclaz 1526 m.n m. vjíždím zpět do švajcu. Sjíždím do nížiny kolem Martigny, nuda rovná placka mezi horama, zdrhám do vinic mezi Sionem a Sierre, hezký svezení i hezký vinice ani jsem netušil, že něco takovýho ve švajcu maj. Pak najíždim na Furkapass, která se pomalu zvedá vzhůru a přede mnou se zvedá hora s terasovitou silnicí. Grimselpass 2164 m.n m. najíždim na ni a dávám ji do Interkirchenu, kde se otáčím jedu jí v opačném směru zpět. Je to parádní silnice se třema přehradama. Sjíždim do městečka Gletsch, kde se znovu vracim na Furkapass 2429 m.n m. , a znovu šplhám po terasách vzhůru k hotelu Belvedere 2300 m.n m. na vrchol Furky. Tak tohle bylo parádní, ty výhledy. Sjíždím krásnou silnicí do Andermattu dál na Oberalpass 2044 m.n m. odkud budu už jenom klesat přes celé švýcarsko a kochat se krásnou zalesněnou krajinou s pěknejma vesničkama. Přijíždim k malé pevnosti Luzisteig ,kde přejíždím do Lichtenštejnska který projíždím během krátké chvíle jsem v Rakousku. Den končim v Bregenz na břehu Bodensee.
9. Bregenz ( A ) – přes ( D ) – ČL 729 km
Vyjíždim brzy, proto že jsem předešlej den najel zase nějaký km navíc, tak se rozhoduju o závěřečný atak tachometru a pálim rovnou dom. Ubírám jeden den z celkem plánovaných 10. Už se mi to okolí zdá nějaký fádní po těch vysokohorských tůrách. Vemu to nad Mnichovem přes Dachau, přes plot nakouknu do koncentráku, stavovat se nebudu. Jedu na Regensburg kde se stavuju na Vallhale. Hranice se blíží, hlavně co nejrychleji za čáru, už to začíná smrdět průserem. Kousek za Chamem stojim na křižovatce a postavěj se na mě německý pomáhat a chránit a já cejtim v zádech ten jejich nevěřícnej pohled na zadní pneu. Jsem v …. . Rozjíždíme se a už mě předjížděj, je konec řikám si, ale německý soudruh jenom kroutí hlavou a hrozí rukou. Jedou dál, nechal mě jet byl jsem kousek před čárou. Hurá jsem zpátky v tomhle kocourkově, teď už to dojedu. Jedu v kuse jenom tankovačka a večere. Je navečer domov nadohled, prázdné silnice ,dám si na závěr pěkně Dubou. Koukám a nad Mělníkem bouřka jak sviň. Než dojedu na Mělník neprší, ale mokro až dom, jedu jak posranej, jsem doma.
Co říc závěrem, dlouho jsem o tomhle tripu uvažoval a hledaj odvahu vyjed. Jsem rád, že jsem se odhodlal, protože to co jsem měl vysněný nakonec předčilo všechny sny. Počasí perfektní, jenom 2 x mokrá silnice. Oblast neskutečná, lidi super,9 dní v nevědomosti co se děje ve světě, od hranic nevidíš nic modrožlutýho, než zase přejedeš hranic, hlava vyčištěná plná neskutečnejch zážitků. Najeto 4070 km , v horách nastoupáno 54 879 výškovejch metrů/naklesáno 54 708. Poděkování tý mojí holce, že tak pěkně šlapala, asi poznala že je ve svojí původní domovině. Velká poklona novým Dunplop Roadsmart IV,i když zadní zemřela abych měl super zážitky(před odjezdem měla najeto 1000 km).Kdo někdy váhal nad tím projet RGA neváhejte, kdo nezačal, tak začněte. Projeto desítky horskejch pass,krásnejch měst a horskejch vesnic.Viděno desítky křišťálovejch jezer,stovky vodopádů. To se nedá popsat, to se musí zažít. Dám tomu nějaký čas a určitě se tam vrátim a projedu to v opačným pořadí.Super trip, ktrerej bude těžký nečim trumfnout.

outesant (3) napsal 08.08.2023 v 09:36

Super trip. Taky Tě zdravím, čtu Tě, máme toho hodně společného. Ještě že máme takovou odreágovačku. Opatruj se a třeba někdy na cestě ahoj. Zamyslel jsem se dnes díky tobě a asi nechám batůžek doma a budu muset vypadnout někam do hor, sám, dokud je ještě svět normální, jak jsi psal....

Hommer82 (0) napsal 16.07.2023 v 13:21

paráda!!!

Pupi04 (41) napsal 12.07.2023 v 20:34

Super

Milan1963 (272) napsal 09.07.2023 v 18:21

Hory moc nemusím, já raději např. Polsko, ale tvoje cesta musela být parádní. Fotky

• 100 000 km

Nepamatuju si ,že bych někdy začal moto sezónu tak brzy a to už v březnu. Když počasí přeje B-) , tak proč sedět doma. Letos najeto už něco přes 1000 km a jako bonus naskakuje na číselníku pěkně kulaté číslo 100 000 km :

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • RGA 2023 / 2

5.den Barcelonnette – Monaco – Menton ( FR ) 248 km. Ráno vyrážím brzo po 6 hod krásným kaňonem kolem řeky Bachelard a pomalu stoupám na Col de la Cayolle 2326 m.n m. počasí parádní ještě snesitelné. Překrásný výhledy n

Typ: Dovolená
    Vloženo: 09.07.2023
    Uskutečněno: 23.06.2023
  • RGA 2023 / 1

Tak nám to zase uteklo a je načase zase někam vyrazit do světa dokud je svět alespoň ještě trochu „ normální“. Seznam přání kam se podívat je pořád dlouhej. Dlouho pokukuju po Route des Grandes Alpes, ale je to dálka. Al

Typ: Dovolená
    Vloženo: 06.07.2023