Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 5.10.2023

Vloženo: 06.02.2022, Uskutečněno: 06.02.2022, Zhlédnuto: 44x

Protože to spousta drátů výpletu vzdala úplně a půlka toho co zbylo nešla ani dotáhnout ani povolit(moje ostuda), tak jsem se rozhodl, že je čas na nový výplet.
Protože zadní 18"kolo je kusovka, bude nutné sehnat výplet na zakázku. A když už, tak už, pořídím dráty zesílené.
Pár dní jsem se pral s tím, proč mi nepasují origo japonské niple na moje zadní dráty. Pořád dokola jsem měřil závit, stoupání, všechno možné a nic... byl to nějakej divnej závit, ale byl v toleranci podle strojnických tabulek...
Průzkum internetu odhalil, že japonci používají imperiální závity- trubkové ,,G´´, kdežto evropa a západ metrické. Sláva, záhada rozlousknutá. Takže objednat niple od Kite s metrickým závitem a dráty zadat do šroubárny Marek, kde jsou na takové jako já zvyklí.
No a když už, tak ať to i vypadá. Středy byly staré, zašlé, přední kdysi stříbrný, zadní kdysi černý... dostaly co potřebovaly: mosazný kartáč, pískování a lak. Ukázalo se přitom, že v unašeči rozety už nedrží ložisko. Tedy zapnout TIGa, a vyvařit. Nevypadá to nic moc, je tam blbý přístup, a svařování odlitků z hliníku je vůbec debilní práce. Nicméně po obrobení to bude vypadat dobře. Samozřejmostí byl nový pozink na šrouby kotoučů a štefty rozety a nové matky.

Když už jsem byl v lakování, došlo i na brejle. Mělo to být co nepododobnější eloxu, který mi na staré díly nikdo nechtěl udělat. posuďte sami, jestli to vyšlo.

Milan1963 (276) napsal 04.03.2023 v 11:27

dekel (30) napsal 09.02.2022 v 08:27

Super, myslím že s farbou si sa trafil k eloxu Bude to parádne

1 reakce

Tača
Tača 09.02.2022 v 13:26

Diky! Jiz brzy na cestach :)

• Přímaz řetězu

Když jezdíte s motorkou v bordelu, je řetěz mazanej a konzervovanej blátem, a čištěnej prachem. Podle toho taky vypadá. Orezlej, hnusnej, vrže a vydrží tak 10000km. Dát si tu práci s čištením po každém návratu má smy

Vloženo: 15.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Ohlý kotouč

Už druhý ohlý kotouč za půl roku. První umřel na prasklý šroub třmenu, a byl neopravitelný. Druhý má ještě naději. Jel jsem po staré dřevařské cestě, kde někdo ve stopě v trávě zapomněl špalek. Trefil jsem ho levou noh

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Snímač teploty oleje

Přesunul jsem snímač teploty oleje hned za výstup z motoru. Měl jsem obavu, že jeho umístění v hliníkovém bloku výměníku ovlivňuje snímanou teplotu. Ovlivňovalo. No je to neustálý vývoj...

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.01.2024