Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Muzeum s vůní benzínu (XVIII.)

Vloženo: 19.09.2021, Uskutečněno: 12.09.2021, Stav tachometru: 69390 km, Zhlédnuto: 18x

Člověk se snaží dělat něco pro rodinu, vzít děti někam na výlet, aby něco zajímavého viděly a odezva? Blé, nám se nikam nechce a deset tisíc keců. Tak víte co? My pojedeme s mámou na motorce. Tak jo. Tak fajn.
Asi tak jsme se dostali k dalšímu výletu. Kam? Vždyť je poledne! Co zkusit Muzeum s vůní benzínu v Čerčanech, kde mají raritní Škodovky? Jo. Navíc jsem na rozjezd toho muzea přispíval, tak se aspoň podívám, zda to stálo za to.
Z garáže jsme vytáhli Kawu, přes Český Brod, Stříbrnou Skalici a Chocerady se prokličkovali až do Čerčan. Jako vždy, postranními silničkami.
Muzeum samotné je moc pěkné, jsou tam opravdové rarity včetně Škody Henlein. Vedle exponátu je ve smyčce promítána reklama na tento vůz, samozřejmě parodie z pořadu Česká soda. V dnešním měřítku je tak neskutečně politicky nekorektní, až to zahřeje u srdce.
Po prohlídce jsme si dali venku výbornou klobásu s chlebem a hořčicí a malinovku.
Posilněni jsme jeli zpátky. Časově nám vše vycházelo, tak jsme se rozhodli nejet rovnou domů, ale ještě navštívit pozůstatky sídla Slavníkovců v Libici nad Cidlinou. Bylo nádherně, jen jsme tak poseděli na tomto nenápadném místě, které je významně spjato s českou historií. Dojet domů byla otázka necelé hodinky.
Byl to bezvadný neplánovaný nedělní výlet.

Milan1963 (280) napsal 21.09.2021 v 22:30

Pěkné, i když víc oceňuju předválečné škodovky.

elvis78 (144) napsal 20.09.2021 v 08:26

je to ta soukromá sbírka na kterou majitel vybíral? Aby se mu lidi složili na nový prostory?Tak tam nikdy nepojedu
M¨Soukromých muzeí je víc a možná i lepších, skromnějších majitelů například Železný brod-muzeum socialistických vozidel-kousek od vlaku, nebo Muzeum socialistických vozů - Kozovazy kousek od Mochocva
V obou muzejích s jsme s Jirkou byli, to u Mochova je malé, byli jsme tam jako součást srazu Hundertgang, a to v Železném Brodě je veliké, to doporučuji nejvíc

SLAY (880) napsal 19.09.2021 v 19:56

hm to vypadá hodně dobře ,dík za tip na zajímavej výletík

Radus88 (8) napsal 19.09.2021 v 19:41

Ja tam byl dnes

• Po naší republice den 4. konec

Odpočinutý jsem začal poslední den výletování. Opět slunné ráno a kolem mě nádherná krajina Šumavy. Nikam jsem nespěchal, chtěl jsem navštívit hrad Švihov u Klatov, první prohlídka od 10 hod. a já to měl jen 70 km. Přes

Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 10.05.2024
  • Po naší republice den 3.

Třetí den je přede mnou. Skromně jsem posnídal, sbalil se a opustil Krucemburk. V Přibyslavi jsem doplnil zásoby jídla, pití a benzínu. Pokud je to možné, vyhýbám se větším městům, udělal jsem výjimku a projel Jihlavu,

Vloženo: 24.05.2024
    Uskutečněno: 09.05.2024
  • Po naší republice den 2.

Druhý den mě přivítal slunečními paprsky a jasnou oblohou. Nasnídal jsem se, sbalil své saky paky a již v osm hodin jsem seděl za řídítky. Čekal mě vcelku náročný den, ale těšil jsem se, neboť se podívám do míst, která j

Vloženo: 22.05.2024
    Uskutečněno: 08.05.2024