Suzuki GSX 1400 (2003)

Vlastník outesant
Vloženo 1.10.2008
Aktualizováno 12.5.2012

Vloženo: 10.12.2019, Uskutečněno: 10.12.2019, Stav tachometru: 94700 km, Zhlédnuto: 19x

Nějak není čas psát. Ale aspoň jednou za rok se ozvu, aby to nevypadalo, že už nejezdím. Neumřel jsem a ani motorka . Ta je v neskutečné kondici, začínám ji závidět...
Já jsem letos povýšil do pozice "děda", a tak smyslem letošního ježdění byly zrychlené přesuny za dcerou a pozorování vnuka, jak roste. Neskutečné.
Výlety byly tedy po Česku, jednou jsme koukli na Slovensko a do Rakouska k Dunaji jsme museli taky zajet, to by nešlo bez trochu ciziny. Zde jsem mrknul do Luise na bundu, ale moje atypická postava dává výběru zabrat. Pak jsem zajel i do Hubíka, ale ceny jsou zde opravdu peprné. Moje stará, vetchá bunda bude muset vydržet .
Co ale mašina? Tachometr se blíží ke stovečce, poruchy žádné.
Čeká mě výměna řetězovky (skoro 50 000km je dobrý nájezd, ne?!), koupím zase DID. Vyměním zadní kotouč a můžu zase lítat. Na fotce je detail zadní Michelin Road 5. Vypadá to na rekordní nájezd kilometrů. V zatáčkách krásně drží, na vodě moc nejezdím, takže jediné, co by se ji dalo vytknout byla cena a pak taky zvláštní tvarování na boku, odskoky, schody... jako by byl blbý tlumič. Ale není. Hlídám tlak velmi často, někdy ale po dálkové jízdě je krásně kulatá a někdy vypadá, jako bych jel na přehuštěné gumě bez tlumičů. Nechápu. Vzorek je totiž šílený zrovna na tom ohybu. Ta pneu má zesílený běhoun, pak má měkčí část a ke kraji jde vidět další vrstva, ta je nejměkčí. Jako kdyby to byly tří směsky. Na poslední fotce to jde vidět po výletě na Šumpersku.
KAždopádně mně osobně sedí lépe než Pirelka. Jezdil jsem Dunlop, Pirelli, Michelin a zatím vede v testech guma od "tlusťocha". Ještě asi zkusím Bridku nebo Metku - uvidíme jaký budou mít hezký vzorek.
Další sezóna je tedy "přežita" - myšleno v dobrém. Ale co se děje na těch cestách, to je mazec. Někdy závidím bahňákům, že lítají mimo asfalt...
Hezké svátky bikeři, kupme si něco pod stromeček, protože Ježíšek není biker a taky mám pocit, že začíná zapomínat na ty starší a ať je brzo jaro. A taky ať je ještě benzín, protože elekřinu - tu ať si strčí zelení do prdele. Já jsem z generace benzínu a nebudu to měnit. G D LUCK.

• sezóna 2023

Letos se začalo hezky. Vytahujeme na výlet i další důchodce a je to moc fajn. Motorka si klouže na silnici, Michelinky se točí moc hezky, je tam ale zase, jedno ale. Díky problémům z minulého roku mám ve zvyku hlídat č

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 01.07.2023
  • sezóna 2022

A začalo se jezdit hned od března. Z pneumatik nejsem nadšený. Nejsem žádný testovací jezdec a specialista, jen mám najeto na své motorce pořád ve stejném stylu jízdy už dost kilometrů, abych mohl hodnotit gumy. K tomu p

Uskutečněno: 01.11.2022
  • sezóna 2021

Další covidová sezóna. Vzpomínám co bylo, protože dopisuji deník, jak mě upozornil kamarád, že nepokračuji, a mám problém zapnout mozek. Díky fotkám můžu napsat, že to bylo opět slabé. Jako moto sezóna. Radost mi dělá

Uskutečněno: 01.11.2021