Suzuki GSX 1400 (2003)

Vlastník outesant
Vloženo 1.10.2008
Aktualizováno 12.5.2012

Vloženo: 07.10.2018, Uskutečněno: 05.10.2018, Stav tachometru: 89000 km, Zhlédnuto: 13x

První zápis v letošní sezóně, která byla úplně jiná, než ta předešlá. Pořád se někde couralo...
Mám rád svou motorku a jde to asi vidět. Sedím na ní už desátou sezónu, ujeto skoro 70 000 km. Píšu to proto, aby vynikla její kvalita - za celou dobu jediná závada: malý spojkový spínač u páčky spojky za 230,-- Kč mi znemožnil nastartovat motorku. Takže mám asi štěstí na dobrý kus. Pak jsem bojoval s akumulátory, vždy na jaře, to ale byla moje chyba. Spotřební materiál jako olej, ložisko v krku řízení, přední kotouče (zadní je pořád originál - takže 89 000 km), rozvoďák, jeden řetěz a jednou udělané teláky s výměnou oleje, to je klasika, když se jezdí.
Pneumatiky: začal jsem na ojetých Bridkách, a pak vždy jen nová sada - Dunlop D 207 - omyl, lepidlo, ujeto 4500 km, pak Dunlop Road Smart (7000 km), Michelin Road 2 obuty 2 x (daly už 10 000 km), Road 3, Road 4. Zkouším Italské Pirelli Angel, ale není to ono. Nevím čím to je, ale další guma bude opět od "tlustého"
paňáka. Michelin - Road 5 je od srpna na ráfkách a jsem spokojen . Je to v deníku pokud to někoho zajímá u této motorky.
Suzuki není jen kus železa. Je to člen rodiny. Je to motorka, na kterou se pořád rád dívám a na které rád jezdím. Měl jsem před rokem myšlenky, že by to chtělo kapotáž a prostě nějakou změnu, ale ještě jsem nenašel tu pravou a Sůzu mám prostě zarytou hodně v krvi.
Do toho ta bláznivá doba odlehčování, plastů, elektřiny... GSX je poctivý kus železa, žádná elektronika, jen dva kulaté budíky, dva pořádné laufy, pohodlné sedlo a řidítka. A biker. A voňavý benzín! A vo tom to je !
Začalo se jezdit už v dubnu a na konci května bylo ujeto pár tisíc km. Letos se lítalo vlastně jenom po Česku. Nejhorší není sehnat bandu, ale cíl cesty!!!
Byli jsme tedy všude. Super byla akce "500 mil v sedle", malá motodovča jako pánská jízda směr Praha - jel jsem sám , dovolená na Šumavě v okolí Nové Hrady a výlety kolem hranic s broušením Rakouského asfaltu, návštěva jižní Moravy několikrát až po burčák, až po podzimní jízdy v Beskydech a Jeseníkách. V září jdu na STK a technik se jen usmívá. Dává šesté razítko do techničáku a řekne: "hezké". To potěší. Tak ať nám to jezdí...

Milanek13 (48) napsal 08.10.2018 v 08:17

Myslím ,že je motor teprve dobře zajetý .

JirkaCL (10) napsal 08.10.2018 v 07:26

Když jí miluješ není co řešit.

• sezóna 2023

Letos se začalo hezky. Vytahujeme na výlet i další důchodce a je to moc fajn. Motorka si klouže na silnici, Michelinky se točí moc hezky, je tam ale zase, jedno ale. Díky problémům z minulého roku mám ve zvyku hlídat č

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 01.07.2023
  • sezóna 2022

A začalo se jezdit hned od března. Z pneumatik nejsem nadšený. Nejsem žádný testovací jezdec a specialista, jen mám najeto na své motorce pořád ve stejném stylu jízdy už dost kilometrů, abych mohl hodnotit gumy. K tomu p

Uskutečněno: 01.11.2022
  • sezóna 2021

Další covidová sezóna. Vzpomínám co bylo, protože dopisuji deník, jak mě upozornil kamarád, že nepokračuji, a mám problém zapnout mozek. Díky fotkám můžu napsat, že to bylo opět slabé. Jako moto sezóna. Radost mi dělá

Uskutečněno: 01.11.2021