Suzuki GSX 1400 (2003)

Vlastník outesant
Vloženo 1.10.2008
Aktualizováno 12.5.2012

Pro mně NEJ naked bike!! Můžu s ní házet koleno, naložit a nabalit co chci a jet kam chci, prostě universál jako bejk. Je to jako kofola- když ji miluješ...

Koupena jako ojetinka v září 2008. Původem z Itálie. Před ní jsem jezdil GSX 750 a myslel jsem, že to nebude až tak velký rozdíl. Omyl.

Nemá cenu psát o tom, že to je větší a těžší železo, už ze zadu to vypadá jako motorka díky gumě 190/50 a dvěma krásným výfukům. Když se ale rozjedeš, cítíš tu sílu. Je to magické. Je to jako když vysedneš z Fiatku 500 a sedneš do Mercedesu SLK. Reakce na plyn (stříkačka), akcelerace - předjíždění je radost. Je jedno, kolik na motorce sedí lidí(, nebo co má všechno naloženo - jede pořád. Hlavně rozsah v klasických rychlostech, které používá biker nejvíc - od 120 - 180! Kašlu na vítr, mám nad sto kilo a je mi to jedno. Zalehám až tak kolem 17O když už musím jet déle. Nepotřebuji ani štítek. Spotřeba zatím od 6.0 do max 7,0 lit/100km.

Po ujetí 6-ti tisíc kilometů: původní Bridgestonka nahrazena Dunlop 207. V předu je 218. Dunlopa je super, vypadá hodně široce (to mám rád), sedív zatáčkách jako přibitá, má jednu vadu - ubývá rychle. Po ujetí 4 000km je málem na sundání. Chce to dvousměsku!!

Odešly desky, byly tam SBS-ka a protože nic moc, objednávám Nissin a nechávám namontovat i pancéřovky. Šestipístky mají co dělat s tou váhou, ale i s mojí!! Myslel jsem, že to bude lepší, ale Inazuma brzdila lépe.

Nechal jsem přešít sedlo u DD tuning a moc se povedlo.Hlavně protiskluzová koženka je bezchyby. Ono samotné "křeslo" na GSX je už pohodlné, teď je ale dokonalé.

Před sezónou byla mašina v servisu, olej,svíčky, podtlaky. Dal jsem vzducháč od K/N, je napořád a máša bude lépe dýchat. Nový olej a silenbloky v telákách byla taky nutnost. Nechal jsem to přitvrdit, bylo to moc měkké. Zadní netečou - prý je to slabá stránka.

Namontoval jsem si miniblinkry a nalepil proužky na ráfky. Více jsem nezvládl. Lítal jsem pak kolem baráku a spotřeba nebyla nikdy přes 7 litrů. Když jsme si pak naplánovali malou motodovolenou, chtělo to více prostoru než velký tankvak. Boční brašny nebyly to pravé ořechové, volba padla na Givi. Kufr je fajn, vypadá dobře, vejdou se dvě helmy, neprší do něj! () Akorát ta fyzika - začaly kmitat řidítka v určité rychlosti. Klasika motorek s maxi kufry. Dovča se povedla, ujeto 1030 km, ani kapka vody na nás nekápla, GSX byla na 100 %. Nějaké postřehy jsou v deníku.

Takže, mašinu si nechám delší dobu, je to to, co jsem chtěl. Kdo přemýšlí o novém biku, chce něco hezkého, spolehlivého, pohodlného, rychlého - GSX 1400 je dobrá volba. Zápory jen dva: váha - neběhat s ní do kopců... Jak se rozjede, je to nádhera.
2. vada- ta guma, chce to najít něco dokonalého pro tento "kolos" bike.
Klady - všechno ostatní.

Jezděte, zdravte se a předvídejte. Víte jak se pozná dobrý motorkář - že je starý...

Nové postřehy ze začátku sezóny 2012: přelezl jsem na tachometru 45 000km, vše je super. Mašina mi sedí, mám ji prostě moc rád. Jak to někdo vzpomněl, není to nějaké železo, je to prostě kamarád. Micheliny PR 2 se jeví jako to nejlepší obutí, Nissiny jako nejlepší desky. Budu dávat nový řetěz, D.I.D. byl u mně vítěz. No tak jdeme honit další kilometry, ne??!!

knob
knob napsal 19.05.21 v 20:36

draku, tak si otevr Facebook, muzeme komunikovat casteji. Jinak preji skvelou sezonu a at si pojezdis i se sonym

TomyNav
TomyNav napsal 29.08.16 v 20:56

Máš krásnou motorku!!! Vidím jí stejně! Obul jsem taky Micheliny PR2 a zatím spokojenost. Mám na nich cca 2,5 tisíce a není to na nich vidět, ale je pravda že jsem spíš kochací typ, stupačkama jsem si škrtnul jen párkrát... Ať to jezdí!!! A dávám 10b!

context
context napsal 11.09.15 v 16:57 10b.

pěkná suza přeji hodně najetých km bez nehod a klidný zbytek sezony

Mann
Mann napsal 24.10.14 v 19:52 10b.

Tady to nemá cenu košatě okecávat, bike s duchem , na místě kde mu je bez pochyby dobře , takže přidávám bodové hodnocení a hotovo

Drobek64
Drobek64 napsal 17.11.13 v 19:38 10b.

Nádherná, pohodová...co dodat