Kawasaki Ninja 250R (2009)

Vlastník NiLu
Vloženo 4.6.2017
Aktualizováno 16.9.2020

Vloženo: 13.05.2018, Uskutečněno: 12.05.2018, Stav tachometru: 16361 km, Zhlédnuto: 20x

Na konci loňské sezony 2017 jsem na Ninje zpozorovala, že od předního kola vychází takový divný a nepříjemný zvuk. Jak to popsat, bylo to takové vrzání, ani ne tak pískání. Nejvíce se to objevovalo, když jsem jela na jedničku nebo na dvojku. Při vyšších rychlostech to pomalu mizelo, ale nikdy to nezmizelo úplně.
Při jedné vyjížďce jsem si zapla GoPro kameru, kterou vozím na přilbě a jela jsem pomalinku, abych mohla zvukově zachytit ten, pro mě nepříjemný, zvuk. Následně jsem video poslala i s komentářem k problému mému kamarádovi, který mi poradil, co by asi mohlo být příčinou - ozubený šnek v náboji kola.
Nebylo na co čekat a po této informaci se šlo na věc, aby bylo zase vše tak, jak má být.
Z levé strany předního kola mi vede mechanické lanko na náhon tachometru a to byl ten problém. V náboji je ozubený šnek a ten byl suchý. Proto ty nelibé zvuky.

Hodila jsem kolo na přední stojan, povolili jsme brzdič a nechali ho vyset na brzdové hadičce. Povolila se osa kola, která se vyndala. Vytáhlo se kolo, zároveň s tím šnekem. Ze šneku jsme vyndali, vyčistili a promazali soukolí.
Jakmile bylo hotovo, vše šlo zase zpátky na své místo.

Po této menší úpravě a kontrole jsem se jela na Ninje svést a ejhle, bylo po problému, nepříjemné vrzání zmizelo.
Jsem ráda, že se našla příčina a že byl problém také odstraněn!
P.S.Při sundávání kola a při pohledové kontrole šroubů jsme zjistili, že se mi někde uklepal šroub, co drží chladič. Ihned jsme dali nový a teď je vše zase v pořádku.

Spokojenost! Je to takový detail (i když nevím, to vrzání nebylo příjemné), ale já si na detaily potrpím!

context (7) napsal 13.05.2018 v 20:09

• MDŽ - Motocyklový den žen!

Tak jsme se s kamarádkou Ivou dočkaly a byly na vytouženém MDŽ – Motocyklový den žen. :-DD Popravdě jsme se tam chystaly už tři roky a konečně nám to klaplo. MDŽ se střídalo s Brnem a myslím, že i s Mostem, ale my má

Typ: Sraz
    Vloženo: 20.07.2019
    Uskutečněno: 20.07.2019
  • Akce s Policií ČR - HK 2.ročník

Abych se tu pořád neopakovala, tak to vezmu ve stručnosti. Opět povedená akce s Policií ČR. Vyrazila jsem 25.5.2019 s kámoškou a kamarádem na 2. ročník této akce do HK. Vyráželo se z vrchu Zvičina u Bílé Třemešné (Dvůr

Typ: Sraz
    Vloženo: 29.05.2019
    Uskutečněno: 25.05.2019
  • Akce s Policí ČR 2.ročník - Autodrom Vysoké Mýto

O víkendu 27.4. - 28.4. jsem se vydala do Vysokého Mýta na již 2. ročník akce "Začneme spolu aneb kolama dolů" s Policií ČR. Jelikož mám v Mejtě příbuzné, vyrazila jsem již v sobotu, abych měla klidnější nedělní vstávání

Vloženo: 04.05.2019
    Uskutečněno: 28.04.2019