Kawasaki Ninja 250R (2009)

Vlastník NiLu
Vloženo 4.6.2017
Aktualizováno 16.9.2020

Vloženo: 20.07.2019, Uskutečněno: 20.07.2019, Stav tachometru: 18524 km, Zhlédnuto: 20x

Tak jsme se s kamarádkou Ivou dočkaly a byly na vytouženém MDŽ – Motocyklový den žen.

Popravdě jsme se tam chystaly už tři roky a konečně nám to klaplo. MDŽ se střídalo s Brnem a myslím, že i s Mostem, ale my máme nejblíž Vysoké Mýto (90km) a tak jsme si počkaly a dočkaly jsme se.

Letos bylo MDŽ plánované ve Vysokém Mýtě a tak jsme si řekly, že se tam prostě musíme dostat. Sledovaly jsme každý den stránky okruháři.cz, kde probíhala registrace.

Jeden den se uvolnila dvě místa a hned jsme si s Ivou zavolaly, že do toho jdeme a zaregistrovali jsme se. Jestli ne letos, tak už nikdy! MDŽ bylo v plánu na pondělí 27.5. a úterý 28.5., my jsme se přihlásily na úterý, jelikož pondělí bylo dlouhodobě naplněné.

Dalším faktorem bylo počasí, které na celý týden hlásily špatné. V Mejtě mám příbuzné a byla jsem s nimi domluvená, že v pondělí dorazíme a přespíme na úterý, kdy byl náš den „D“.

V pondělí odpoledne po práci jsme se s Ivčou vydaly na mašinách do Mejta. Celé pondělí bylo krásně, sluníčko a fakt teplo. Odpoledne se to už ale začalo kazit. Cesta byla v pohodě, trošku se nám ochladilo a my jsme se modlily abychom nezmokly. Když jsme se blížily k Chocni, tak nás to chytlo, celkem silný slejvák. Říkala jsem si, už to máme kousek k příbuzným, to musíme dojet. Dojely jsme a naštěstí jsme nebyly zase tak moc promočené. Věci jsme si daly uschnout a těšily jsme se na druhý vytoužený den, ale hlavně, aby NEpršelo! Ještě jsme po večeři vydaly na registraci, která byla u zadního vjezdu na okruh. Od příbuzných to je kousek, ca 20 minut chůze. Dostaly jsme růžové tričko MDŽ, samolepku na motorku dle zkušeností, podle barvy (červená – nejzkušenější, žlutá a zelená) a k tomu ještě po dvou růžových šátcích, na různé využití, nejenom na motorku a klíčenku.

Druhý den jsme se probudily a hned jsme vykoukly z okna, jak to tam vypadá. Venku bylo ca 12°C, mraky byly o něco výš, než v pondělí, tak jsem si říkala, to musí dneska klapnout, to dáme. Daly jsme si snídani a vyrazily jsme kolem půl 9 na okruh.

Samolepky jsme si nalepily na mašiny, na předek a u příjezdu si je organizátoři zkontrolovali. Holky se sjížděly postupně, některé tam byly už od pondělka. Jelikož hlásily na úterý špatné počasí, tak se nás moc nesjelo, ca 60 holek. Počet nám sdělil organizátor. Říkal, že je tento počet příjemnější na organizaci, než plný počet 100 motorkářek, které tam byly v pondělí, tedy den před námi.

Co musím uznat, tak organizaci měli skvělou. Rozdělili si nás do skupinek dle nálepek. Já jsem byla ještě se dvěma holčinama přeřazena hned po dvou odjetých kolech na okruhu do červené skupiny, jelikož jsme byly rychlejší než holčiny z naší žluté skupiny. To jen tak pro informaci, že daná barevná nálepka není pevně dána na celý den ježdění, ale na pokyn instruktorů se může člověk i přesunout.

Počasí nám přálo, bylo to super. Instruktoři nám sdělili, že se budou snažit, abychom co nejvíce jezdily po okruhu, jelikož má od 14 hod začít pršet a pak, že bude následovat teorie. Slib dodrželi a my jsme kroužily po okruhu hodinu co hodinu, až jsme se přiblížily ke 14 hodině, kdy se doopravdy spustil déšť. Uff, spadl nám veliký kámen ze srdce, kdy jsme byly fakt rády, že to všechno takhle krásně vyšlo. Jasně, mohly jsme jezdit jako holky v pondělí až do 17 hodiny a mít teorii dopoledne, ale díky bohu za to, že nám teorii dle předpovědi přesunuli na odpoledne. Byly jsme za to hrozně rády, jelikož pak pršelo až do večera a i přes noc na středu, v kuse.

Když se spustil déšť, tak se většina holek rozhodla, že opustí autodrom a vyrazí po své ose domů. Druhá půlka se přesunula do budovy na teorii, kde to bylo moc fajn. Měli jsme k dispozici lidi z Motohausu, kteří nás provázeli po celý den a dozvěděli jsme se mnoho užitečných rad a informací, co se týče bezpečné jízdy na motorce a vybavení k tomu určenému. Vše nám bylo dopodrobna vysvětleno, např. jak nejlépe vybrat přilbu na motorku a další.

Po teorii lilo jako z konve a ani to nevypadalo na žádnou tu mezeru, že by na chvilku přestalo. Chvilku jsme čekaly, ale pak jsme se přesunuly k příbuzným, kde jsme zaparkovali motorky pod přístřešek. Ivča zavolala své dceři, která pro nás přijela, abychom nemuseli jet 90 km domů v trvalém dešti. I když mi pak dvě holčiny psaly, že to nakonec domů dotáhly, ale chudáci, jeli ca 250 km v tom dešti a neměly nepromoky. Když musíš, tak musíš…

Pro motorky jsme vyrazili ve čtvrtek, opět po práci. Bylo krásně, svítilo sluníčko a teplota byla ca 26°C, byl to skvělý den, moc jsme si ho užily. Cestou zpět jsme si udělaly zastávku, pokecaly a domů už to byl pak kousek.

Plni dojmů jsme dorazily v pořádku domů. Byly to skvělé čtyři dny v sedle motorky. Vlastně skoro celý týden, jelikož v sobotu před MDŽ jsem byla na akci s Policií ČR v HK, viz můj deník. Ninja jela skvěle. Mám ji už třetí sezonu a ani jednou mě nikde nenechala ve štychu, mám ji ráda, i když je na mě už hodně slabá. Ze začátku byla skvělá, ať už váhově, tak na výkon. Nenutí jezdce tlačit na pilu. I přes to je na ní sranda a udělá hodně parády. Když člověk jede, tak se lidi otáčejí a hlavně malý kluci mávají a zvedají palce nahoru, přitahuje pohledy a to mě na ni hodně baví.

Takže MDŽ považuji za skvěle vydařenou akci, kterou doporučuji všem, kteří si to chtějí vyzkoušet na okruhu pod vedením zkušených jezdců a instruktorů. Každý posun ve zkušenostech a získaných informaci je na cestě hodně znát. Člověk pak ví, na co se má při cestování na motorce víc zaměřit.

Dozvěděly jsme se, že by se tato akce měla konat příští rok opět ve Vysokém Mýtě, tak doufám, že budeme mít štěstí a budeme se moci znovu přihlásit, protože registrace je vždy hodně rychlá a člověk musí fakt sledovat každý den, kdy se může registrovat.

Staza (18) napsal 20.07.2019 v 20:55

parádně napsané a zdravím kolegyně

• Akce s Policií ČR - HK 2.ročník

Abych se tu pořád neopakovala, tak to vezmu ve stručnosti. Opět povedená akce s Policií ČR. Vyrazila jsem 25.5.2019 s kámoškou a kamarádem na 2. ročník této akce do HK. Vyráželo se z vrchu Zvičina u Bílé Třemešné (Dvůr

Typ: Sraz
    Vloženo: 29.05.2019
    Uskutečněno: 25.05.2019
  • Akce s Policí ČR 2.ročník - Autodrom Vysoké Mýto

O víkendu 27.4. - 28.4. jsem se vydala do Vysokého Mýta na již 2. ročník akce "Začneme spolu aneb kolama dolů" s Policií ČR. Jelikož mám v Mejtě příbuzné, vyrazila jsem již v sobotu, abych měla klidnější nedělní vstávání

Vloženo: 04.05.2019
    Uskutečněno: 28.04.2019
  • Druhá vyjížďka 2019

Tak jsem zase provětrala Ninju a bylo to super. ;-) Vydala jsem se směrem přes Adršpach, do Broumova, kde jsem jako již tradičně zastavila v cukrárně na náměstí na výborné ledové kafčo. Všude bylo hodně lidí na lavičk

Vloženo: 19.04.2019
    Uskutečněno: 19.04.2019