Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 04.06.2017, Uskutečněno: 02.06.2017, Zhlédnuto: 5x

Praha, Stodůlky – Tuchoměřice – Kralupy nad Vltavou – Nová Ves – Mělník – Liběchov – Vidim – Dubá – Nedvězí – Kokořínský důl – Mělník – 9 – Zdiby – Kobylisy – Bubenečský tunel – Praha Stodůlky

171 km

Původně jsme měli v plánu jet na folkový festival k Humpolci, ale nečekaně se změnily plány, a tak využíváme volného pátečního odpoledne k vyjížďce.
Když jsme nedávno projížděli Máchovým krajem, vzpomněl jsem si na Nedvězí. Je to docela nevýrazný kopec, který byste možná přehlédli. To by ovšem byla chyba! Není totiž zarostlý stromy a díky své poloze a výšce je z něj naprosto jedinečný kruhový výhled.
V Kralupech nad Vltavou se zastavujeme na oblíbenou zmrzlinu (černý rybíz – jogurt). V Nové Vsi u Veltrus tankujeme benzín. Schválně píšu benzín, protože jsem popadl naftovou pistoli a… naštěstí mám ve zvyku vše dvakrát kontrolovat! Mám totiž jednu neblahou zkušenost. No, byl by to pěkný průšvih!
Na mostě v Mělníce je zrovna částečná uzavírka, a tudíž trochu zmatky. Naštěstí fronta na semaforech pro motorku nepředstavuje velký problém. V Tupadlech si dopřáváme malou odbočku z trasy – přes Vidim. Kdo neviděl, vidět by měl 😊! Na tak malou vesnici je tu nezvykle velká koncentrace památek. Pak se vracíme na (mezi motorkáři) oblíbenou 9, po které jedeme do Dubé a za chvíli už šplháme po rozbité silnici do Nedvězí. Za vesnicí opouštíme motorku a pokračujeme pěšky až na vršek kopce. Je to jen pár desítek metrů a opravdu to stojí za to!
Domů jedeme východní cestou – Kokořínským dolem, kolem Neratovic a Blankou.

elvis78 (138) napsal 05.06.2017 v 07:58

Paráda, opravdu

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023