Kawasaki KLE 500 (1993)

Vlastník dadanek1999
Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 1.12.2020

Vloženo: 28.12.2016, Uskutečněno: 28.12.2016, Stav tachometru: 38621 km, Zhlédnuto: 13x

Tak dnešek začal vcelku otravně. Musel jsem z deklu alternátoru odrbat staré těsnění, které tam bylo jak přilepená, no co, hrozná drbačka... Volnoběžka nejevila známky toho že by bylo něco špatně, normálně se točila a zabírala, i když byly v motoru našroubovány nové svíčky. Nakonec už jen opatrně nanést siliko, nasadit kryt a dotáhnout pouze tak, aby silikon moc nevylezl a aby měl cca tloušťku originálního papírového těsnění a nechat zavadnout, dotáhnu to zítra, takže to bude ve finále stejné jako origo těsnění Jen to chce trpělivost a pečlivost, nesnáším když někdo zapatlá půl motoru silikonem, to je na uražení pracek

Pak jsem odmontoval chladič, musel jsem ho vzít domů, vymýt ho do sprchy, tolik bordelu...

Nakonec jsem se vrhnul na ventilové víko. Sundal jsem ho, těsnění opatrně oddělal tak aby se nepoškodilo - to šlo vyprat do kýblu s mýdlovou vodou (bylo docela zasrané od písku) a pak půjde naolejovat, ať nestyří.

Podle toho, jak mi někteří z vás radili tady na fóru jsem zkontroloval napínák a zjistil že je v cca 1/2 své dráhy (na foto je to vidět - světlá část byla zasunuta, tmavší už byla vyjetá), takže výměna rozvoďáku se zatím nekoná, ještě jeden servisní interval (10 - 12 tis. km) to nechám a vyměním ho pak zároveň i s novým olejem, filtrem, kontrolou ventilových vůlí atd.
Taky jsem kontroloval polohu vaček oproti klikovce, tedy jestli nepřeskočil rozvoďák. Když jsem se ptal na volnoběžku a poslal video, pár z vás mě zdrbalo že jsem mamlas a že vůbec nesmím otáčet motorem na opačnou stranu, že pak nefunguje napínák a může přeskočit rozvoďák. No, rozvoďák nepřeskočil, naštěstí. To s tím otáčením jsem nevěděl

Zítra mě čeká seřídit ventilové vůle a v zásadě budu moct motor zase zavřít a začít to pomalu a jistě kompletovat...

Ještě se těch věcí na opravu/úpravu najde hodně, ale byť pomalu, ale přeci to ubíhá a konečně je vidět nějaký postup, tak mi to dělá radost

• Schránka na nářadí a držáky kanystrů

Made by táta :-) Oboje z hliníkových jeklů. Kanystry jsou na vodu - jedem na dovolenou dva, takže na vaření a pití docela spotřebujem. A nechtěl jsem vozit petky v kufru kvuli hmotnosti, takhle jsem dostal nějakou váhu

Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 08.07.2020
  • Výroba rozšíření stojánku

Hliníková destička 60x80x5 cca 22 Kč, čtyři šrouby, pár podložek, matky a silnější pružina ze strojních součástek za cca 55 Kč. Jo a jedna součástka z merkuru = bez nákladů. Zároveň proběhlo dotažní rozjetého “U” na stoj

Vloženo: 05.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Zimní údržba

Příprava na letní trip, tedy úpravy a nějaký základní servis. Nový olejový filtr a olej (přešel jsem na 10W50 Repsol, výrazně ztišil zvuky z převodovky), proplach chlazení čističem a nová náplň, seřízení ventilů a seříze

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.03.2020