KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník Driver-toys
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 13.9.2016

Vloženo: 05.09.2015, Uskutečněno: 05.09.2015, Zhlédnuto: 11x

Nevím zda je to další neduh Kačen, ale vím že nejsem sám, komu pomalu odchází tlačítko na přepínání hodin, fuelu a km. Nefunguje najednou, ale začne tím, že na něj musíte klikat 2x, pak i 3x a někdy ani po páté se nepřepne a při jízdě v terénu kdy potřebujete držet řidítka a sledovat cestu je to dost na pikaču !

Kolegovi přestalo fungovat dříve a tak od něho vyzvěděl, že jeden z volných konektorů pod palubovkou je právě od tripu. Já ho mám na levé straně (po směru jízdy) a má 4 zdířky. Stačí kousek drátu a když propojíte zdířku hnědého kabelu a protilehlou zdířku (už nevím jakou má drát barvu, myslím bílo hnědou), tak se na tripu přepnou km (hodiny a pod.), pokaždé když spoj rozpojíte a zase spojíte.

Stačí tedy sehnat tlačítku, které funguje jen na stisk (jak jednoduché...ale nikde, krom netu, jsem ho nesehnal) a na něj vytažené drátky ze zdířek napojit.
Zatím jsem koupil v Mototechně tlačítko, ale je dlouhé, tak ho mám provizorně (nevím na jak dlouho ) upevněné na zrcátku. Kolega Mirek ho zakomponoval do ovladače světel, což se mi líbí a až mi přijde správné tlačítko, zkusím ho tam dát též.

www.youtube.com/watch

7.9.2015
Vyzkoušel jsem propojit zbylé zdířky s úmyslem vyzkoušet nulování - abych nemusel nulovat na palubce, ale pohodlně na řidítkách. Bohužel se nic nedělo, tedy ještě upřesním, že jsem to zkoušel na Tripu 1. Po přepnutí na Trip 2 se už děly věci.. Zdířka pod hnědým kabílkem ubírá při každém klicku 1 stovku, po podržení se nuluje, zatímco zdířka nahoře (vedle hnědého kabílku) přidává po stovkách metrů a po podržení přidává po 1 km. OK to pude! Jo pude, ale kam s tím? Budou potřeba 3 tlačítka a ty musím nacpat do ovladače což nebude taková prdel.. .

10.9.2015
Konečně dnes došel balíček s tlačítky a tak jsem se do toho mohl pustit. Sic jsou tlačítka menšího vzrůstu, zaberou dost místa a díry potřebují o průměru 12 mm.
První jsem udělal tlačítko pro přičítání km, dal jsem ho zelené. Přiložit, určit kde bude díra, vyvrtat malým vrtáčkem, potom sedmičkou a nakonec doladit stupňovákem. Vyvrtáno, ale ejhle - těsně vedle výstupku pro šroub. Opiloval jsem trochu matku a našrouboval tlačítko, které jsem pomáznul průhledným silikonem - kulatý držák a rovná plocha na spodku tlačítka logicky nesedí. Zapojit drátky - jednoduše řečeno o to hůř udělat , ale asi po 1/4 hodině hotovo.
Další jsem dělal zbývající dvě najednou. Tam je trochu problém s kabely, aby jste si je neprovrtali (7 vrták při dovrtávání sám pobere a zajede dovnitř. Oddělal jsem přepínač dálkových a tlumených světel a už nebyl problém . Nakrátit drátky a zase "jen" zapojit.. Aby se drátky hned neuklepaly, nakydal jsem na ně taky trochu silikonu a jím i takto zajistil matky.
Funguje tak, že při přepnutí na TRIP 2 můžu zeleným tlačítkem přidávat po 100 metrech stav km a nebo když ho podržím, tak po jednom km a červeným zase odečítám - opět jedním klikem ubírá po 100 m a při podržení postupně klesne až na 0.0 . Takže líp než origo přímo na palubovce .
www.youtube.com/watch

fanty (18) napsal 14.09.2015 v 08:04

Dobře si to nakonec vymyslel a provedl uz to vypada jak na přetaceni roadbooku

Driver-toys (1) napsal 11.09.2015 v 19:07

Srejdo ty, kterej sjíždí svět, že bys nenašel naší vesničku, krásnou, střediskovou... ? Dík za pochvalu, mám z toho docela radost, zase něco navíc co tam ani nebylo.

NYJO (0) napsal 11.09.2015 v 17:47

Se nedivím, že nemohl řidič od PDP najít tvoji ulici.
Já nemohl najít ani celou Dolní Dobrouč
Jinak tlačítka dobrý...už se těším až to omrknu.

Driver-toys (1) napsal 09.09.2015 v 20:50

Já myslel že chce Luko jen tlačítka..
Dnes mi volali z PDP, že nenašli ulici ve které bydlím - ulici v Dobrouči , to sem se nasmál! No snad mi to dodají tedy zítra, jinak už bych snad měl namóděno.

fanty (18) napsal 09.09.2015 v 05:51

Taky to mam, ale ja to nedelal, uz to tam bylo Nemam to tak esteticky hezke jako Mirek, je tam kolikovy prepinac, ale funguje, tak mozna v zime

MirekTDM (4) napsal 08.09.2015 v 21:22

//www.flash-team.cz/tripmaster-switch-cpl.-adv.-02

luko850 (0) napsal 08.09.2015 v 21:00

To jsem zkoušel a nic.Něco přesnějšího?

Driver-toys (1) napsal 08.09.2015 v 20:06

Zkus zadat název do vyhledávače .

luko850 (0) napsal 07.09.2015 v 21:12

Nemáte přesnější popis těch přídavných tlačítek?Event číslo toho dílu?

Driver-toys (1) napsal 06.09.2015 v 19:59

Zkusím to a uvidím. Ale bude to nějaká kombinace v konektoru, když set se na něj napojuje. Vyzkouším a uvidím. Díky Mirečku !

MirekTDM (4) napsal 06.09.2015 v 19:57

Myslím že musíš propojit hnědý se žlutým. Ale jistý si nejsem, mám už nějaký věk a nepamatuju si každou kokotinku.

Driver-toys (1) napsal 06.09.2015 v 19:54

Nenapadlo mě to zkusit hned... . Trefil jsem zdířky na přepínání napoprvé a tak jsem nezkoušel co dělají dvě zbylé. Selským rozumem bych hádal, že když je propojím, tak budou mít funci nulovací - je tomu opravdu tak???

MirekTDM (4) napsal 06.09.2015 v 19:52

Vlezou, taky jsem to chtěl udělat ale zatím to nějak nevyšlo.

Driver-toys (1) napsal 06.09.2015 v 19:49

Víš jak jsem na tom se svou hlavou . A moc jsem se neseknul... Uvidím jak velký tlačítka budou a jestli by se nevešly obě tam, kde je máš Ty.

Driver-toys (1) napsal 06.09.2015 v 19:47

Stejně už to dodělám podomácku, ale dumal jsem i nad druhým tlačítkem (nulovacím) a objednal jsem si jich víc. Jen ještě vymyslet jak to na řidítka uchytit. Věřím tomu, že set přímo od KTM bude nehorázně drahej a stejnou službu mi udělají i dvě tlačítka za 14,- Kč/ kus.
Přesto ještě jednou díky za info, třeba toho využijí ostatní .

MirekTDM (4) napsal 06.09.2015 v 19:45

Libčo vždyť jsem ti to říkal že to prodávají, ale je to hnusné a stojí to cca 1300,-.

Driver-toys (1) napsal 06.09.2015 v 19:42

Díky o tom jsem nevěděl ! Kolik to stojí a kde se to dá sehnat??? Omlouvám se, nejsem dobrý hacker ...

Tuareg-Tengai (1) napsal 06.09.2015 v 18:24

nestačilo by ho stříknou kontaktolem?

EL-GATTO (0) napsal 06.09.2015 v 10:01

EL-GATTO (0) napsal 06.09.2015 v 09:42

prodává se set..kabel+tlačítko na říditka

• Ukrajina, červen 2017

Měl jsem možnost zúčastnit se výpravy na Ukrajinu od projektu Motoškola přijďte se projet . Sice jsme převážně jezdili na lehkých motorkách, ale všech od značky KTM :-DD . Anička (instruktorka) měla Freeride 250 ve

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • Chlupaté gumy

Dnes jsem odzkoušel nové obutí - nikdy jsem na motorce neměl vyloženě krosové gumy. Přední mě zbyla ze sady S12, ale protože jsem měl tenkrát na předku pro mne nesmrtelnou XT 640 Army, zůstala mi doma. Dozadu mě dovezl k

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Boty

Při jednom přejezdu brodem jsem si šlápnul abych nespadl a i když to nikdy neudělaly, boty mě napustily dovnitř dost vody. Vrchem jít nemohla, tolik vody tam nebylo.. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale mokré stopy co

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.10.2016