KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník Driver-toys
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 13.9.2016

Vloženo: 09.10.2016, Uskutečněno: 15.09.2016, Zhlédnuto: 19x

Při jednom přejezdu brodem jsem si šlápnul abych nespadl a i když to nikdy neudělaly, boty mě napustily dovnitř dost vody. Vrchem jít nemohla, tolik vody tam nebylo.. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale mokré stopy co pak za mnou byly, mě už znepokojily..
Doma jsem při mytí přišel na to, že mají boty ze spodu díry. Jezdím často ve stupačkách, jednu dobu jsme i dost skákali a já neměl ve stupačkách nechané gumy. Zuby na nich vykousaly do bot díry...
No co, vydrbal jsem je a nechal osušit celý den na slunci na balkóně. Poté jsem je odnesl do garáže a jal se do opravy.
Našel jsem starý plášť z koloběžky a z něho jsem si vystříhal záplaty. Pak jsem rozbruškou s lamelákem vybrousil veškeré nerovnosti na podrážkách v místech kde budou záplaty. I záplaty jsem přejel lamelákem a veškšré styčné plochy dvakrát pořádně odmastil. Na všechny styčné plochy pak nanesl Chemoprén, počkal del návodu asi 15 minut a pořádně silou přitiskl k sobě. Nechal jsem takto boty přez noc a den za oknem v obýváku .
Asi tři dny na to přijel kolega Honza a jeli jsme se projet. Hned jsem se zkusil postavit a stupačky již do nohou netlačily. Ten den ne, avšak hned další vyjížďku jsem je opět testnul v říčným brodu. Byl tam samej šutr a já srabácky brodil stylem - sedět na mašině a popojíždět po cm s nohama v řece. Nemůžu říci že jsem neměl vlhko, to ne, ale držely opravdu dost dlouho a pak maličko propustily.
Kamarád mi slíbil tmel, kterým se lepí v autobudech okna. Ten údajně drží tak, že se potom musí odřezat. Pokud ho donese a mě se povede záplaty opět sundat, zase sem dám vědět jak lepení dopadlo .

Kamarád tmel na skla automobilů dodal a musím říct, že nic lepšího asi není !
Záplaty jsem strhnul dolů, ale lepidlo místy drželo fest a nebylo snadné ho odstranit.. Po několika desítkách útrapného odstraňování lepidla jsem nanesl tmel. Podotýkám, že jsem měl jen takovej "salám" a tak jsem to dělal prstama. No to jsem si dal .. Záplatu připlácl, vše kolem zatáhl a pořád mačkal než začala lepit. Nojo, ale tmel nešel pak smýt .
Oprava se tedy vydařila a boty drží jako nové .

context (7) napsal 26.04.2017 v 17:08

pěkná práce

Driver-toys (1) napsal 12.11.2016 v 15:06

Ještě mi to kámoš nedovalil.. Asi na novou sezónu nebudu riskovat a přelepím to, ale zatím drží i ten Chemoprén .

Tuareg-Tengai (1) napsal 10.11.2016 v 20:51

Já mněl něco podobnýho a lepil jsem to tmelem co se sním lepí okna do aut a opravdu to drží fest nic lepšího sem nevyskoušel

Driver-toys (1) napsal 10.10.2016 v 17:38

Díky za info , alespoň vím, že ho potřebuju sehnat. Snad bude kámoš a dotáhne mi ho...

Deyva (3) napsal 10.10.2016 v 14:18

Chemoprén je naprd... Ten mi nikdy nedržel nic i když jsem postupoval přesně dle návodu Taťka zalepoval mamce boty tím tmelem na okna/spoilery atd a drží to prej perfektně

Driver-toys (1) napsal 09.10.2016 v 20:23

Radus88 (8) napsal 09.10.2016 v 20:18

ty jsi koumák

• Ukrajina, červen 2017

Měl jsem možnost zúčastnit se výpravy na Ukrajinu od projektu Motoškola přijďte se projet . Sice jsme převážně jezdili na lehkých motorkách, ale všech od značky KTM :-DD . Anička (instruktorka) měla Freeride 250 ve

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • Chlupaté gumy

Dnes jsem odzkoušel nové obutí - nikdy jsem na motorce neměl vyloženě krosové gumy. Přední mě zbyla ze sady S12, ale protože jsem měl tenkrát na předku pro mne nesmrtelnou XT 640 Army, zůstala mi doma. Dozadu mě dovezl k

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Páčka spojky

Nevím jak kdo je zvyklý mačkat spojku, já ji mačkám dvěma prsty a pak se mi plete na zbylé dva, kterými držím řidítko (+ samosebou palec :-P ). Pořád jsem si přimačkával malíček s prsteníčkem a nebo spojku nedomačkával,

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.09.2016