KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník Driver-toys
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 13.9.2016

Deník motorky
Nalezeno 40 záznamů

• Ukrajina, červen 2017

Měl jsem možnost zúčastnit se výpravy na Ukrajinu od projektu Motoškola přijďte se projet . Sice jsme převážně jezdili na lehkých motorkách, ale všech od značky KTM :-DD . Anička (instruktorka) měla Freeride 250 ve

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • Chlupaté gumy

Dnes jsem odzkoušel nové obutí - nikdy jsem na motorce neměl vyloženě krosové gumy. Přední mě zbyla ze sady S12, ale protože jsem měl tenkrát na předku pro mne nesmrtelnou XT 640 Army, zůstala mi doma. Dozadu mě dovezl k

Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Boty

Při jednom přejezdu brodem jsem si šlápnul abych nespadl a i když to nikdy neudělaly, boty mě napustily dovnitř dost vody. Vrchem jít nemohla, tolik vody tam nebylo.. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale mokré stopy co

Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 15.09.2016
  • Páčka spojky

Nevím jak kdo je zvyklý mačkat spojku, já ji mačkám dvěma prsty a pak se mi plete na zbylé dva, kterými držím řidítko (+ samosebou palec :-P ). Pořád jsem si přimačkával malíček s prsteníčkem a nebo spojku nedomačkával,

Vloženo: 07.09.2016
    Uskutečněno: 07.09.2016
  • Tlumič řízení

Občas mě při vyjížďkách ustřelilo přední kolo a já buď lehl a nebo měl hodně na mále abych to ustál. Vím že hodně záleží na stylu jízdy, ale chtěl jsem zkusit i jízdu s tlumičem řízení. Kupovat drahý SCOTT se mi nech

Vloženo: 02.09.2016
    Uskutečněno: 02.09.2016
  • Kryt světla

Při vyjížďkách s kolegy, občas vyletí při jejich rozjezdech přede mnou nějaký bláto, jindy šutr a tak jsem chtěl chránit světlo. Origo kryt je plochý, nevzhledný a tak jsem se pustil do výroby vlastního... Udělal jse

Vloženo: 23.03.2016
    Uskutečněno: 23.03.2016
  • Nástavce řidítek "II"

Chtěl jsem zvednout řidítka výš (do budoucna koupit i tlumič řízení, když jsou v číně již za 1/3 ceny SCOOTA..) a než je podkládat podložkama a mít tam dlouhý šrouby, zkusil jsem variantu, která se dá i štelovat (což je

Vloženo: 19.03.2016
    Uskutečněno: 19.03.2016
  • Sezóna 2015

Díky poruše na koleni mi letošní sezóna předčasně skončila a tak už mohu dodat pár fotek a malé shrnutí.. Podařilo se mi konečně sehnat delší hadici k přední brzdě a tím využít celý potenciál tlumičů - je z ní defakto

Vloženo: 08.12.2015
    Uskutečněno: 08.12.2015
  • STK a nový vzduchový filtr

Dnes proběhla STK. Komisaři se nelíbila absence vložek ve výfucích, jinak vše v pořádku. Kontroloval krom pneumatik a jejich rozměrú i ráfky :-O . Předělaný zadek ani nestandardní blatník v předu ho nevyvedl z klidu a n

Vloženo: 29.10.2015
    Uskutečněno: 29.10.2015
  • Nefunkční tlačítko na tripy

Nevím zda je to další neduh Kačen, ale vím že nejsem sám, komu pomalu odchází tlačítko na přepínání hodin, fuelu a km. Nefunguje najednou, ale začne tím, že na něj musíte klikat 2x, pak i 3x a někdy ani po páté se nepřep

Vloženo: 05.09.2015
    Uskutečněno: 05.09.2015
  • Enduro blatník 2

Po pár skocích jsem zjistil, že mít dva blatníky není až tak dobré - chodily trochu přez sebe. Navíc jsem měl origo hadici kratší než dovolovalo zvednutí Advy a tak jsem se po vzoru kolegů rozhoupal a předek znovu poupra

Vloženo: 31.08.2015
    Uskutečněno: 31.08.2015
  • Bočák

Asi před rokem jsem si sehnal vyztužení bočního stojanu, ale až dnes jsem ho přidělal na motyku. Musím Cibusoj pochválit zpracování, montáž byla v pohodě. Protože je potřeba oddělat šrouby co drží bočák, ale i šroub od

Vloženo: 13.03.2015
    Uskutečněno: 13.03.2015
  • Držák telefonu

Pořídil jsem si odolný telefon mimo jiné i proto, abych ho mohl mít na motorce bez ochrany a nebál se o něj při dešti. Mám v něm i Mapy CZ které fungují offline, takže podle nich můžu jezdit po cestách necestách i bez př

Vloženo: 07.03.2015
    Uskutečněno: 07.03.2015
  • Zimní údržba 2015

Letos na údržbu došlo dýl - pořád se dalo jezdit :-DD . Poprvé jsem vytáhl i trysku na spojce, je tam opravdu miniaturní dírka, odhaduju tak 0,2 mm . Vyměnil jsem olej, vyčistil vzducháč, vyměnil rozetu za větší a při

Vloženo: 20.02.2015
    Uskutečněno: 20.02.2015
  • Sněhové blbnutí

Dnes poprvé jsem se odhodlal vyjet do sněhu. Měl jsem docela strach a jel opatrně, cesta byla včera ještě zmrzlá, ale kupodivu přední XT 644 Army vcelku pěkně vedla. Na to že je spíše univerzál, tak za mě dobrý :-DD .

Vloženo: 01.02.2015
    Uskutečněno: 01.02.2015
  • Podblatník

Z počátku se mi zadek KTM líbil, ale kolega se jednou vyjádřil že vypadá jako ze scooteru a to mě začalo hlodat.. ! Na internetu jsem prohledal kde co a pak vyselektoval homologované. Po dobu třech měsíců jsem se pořá

Vloženo: 29.01.2015
    Uskutečněno: 29.01.2015
  • Podvozek

Dnes jsem si motorku dovezl z Beskyd kde byla u mistra podvozkáře. Nechal jsem udělat repase všech tří tlumičů a u toho ji ještě trochu pozvednout (měl jsem 210 mm zdvihy, teď 290 mm). Nejsem žádnej odborník a moc jsem

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 14.12.2014
    Uskutečněno: 14.12.2014
  • S12-XC

Zkusil jsem přezout o další třídu do crossu. Gumu jsem dal zatím jen na zadek, bo předek ještě není sjetý. 19.10.2014 Dnes po vyjížďce jsem úplně nadšenej! Na trávě, po polňačkách, šotolinách a pod. to bere jak ja

Vloženo: 19.10.2014
    Uskutečněno: 19.10.2014
  • Úprava štítku a zvětšený dojezd a jiné pitchovinky...

Poklízel jsem v garáži a jen tak zkusil dát pětilitrový kanďáky z Obi na držáky kufrů. Při otočení hrdlama dozadu tam pasují jak ulitý a drží i bez přikurtování :-D. Samosebou při jízdě bych je přikurtoval, ale na fotku

Vloženo: 14.09.2014
    Uskutečněno: 14.09.2014
  • Benzínový čerpadlo

Na dnešní vyjížďce motorka začala kuckat a pak zdechla úplně.. Naštěstí na vedlejší silnici kde auta skoro nejezdila. Zajel jsem na plácek a koukal na skleničku na hadici od čerpadla. Bylo v ní málo benálu a přitom od ta

Vloženo: 31.08.2014
    Uskutečněno: 31.08.2014
  • Čidlo ventilátoru

Byl jsem se projet trochu po polních a lesních cestách. Lesem to byla spíše technická jízda, byl jsem sám a tak za jedna a spíš opatrněji.. Fukar běžel dost často, což v těchto parných dnech není nic zvláštního. Tím jak

Vloženo: 19.07.2014
    Uskutečněno: 19.07.2014
  • Výměna pastorku

Svezl jsem se na Mírově Kačce a jeho jiný převod mi víc seděl, tak jsem dnes přehodil pastorek 17 zubů za 16 zubový. Aby šel vůbec vyndat, musí se odmontovat spojkový váleček, sundat zadní kolo z osy, aby se řetěz co n

Vloženo: 26.05.2014
    Uskutečněno: 26.05.2014
  • Spojkový váleček

Po výměně vadného "O" kroužku ve spojkovém (dolním) válečku jsem již v něho nějak ztratil důvěru a pořídil jiný. Nabízí se OBERON, ale i tenhle "vytuněný" díl je z hliníku. Sice lehký, ale snadno se může vydřít a i když

Vloženo: 18.05.2014
    Uskutečněno: 17.05.2014
  • Tak i u mé Kačky odešlo gufero vodní pumpy...

Začal mi v motoru přibývat olej a ve vyrovnávací nádobce ubývat voda.. Po sundání víka spojky na mě vybafly smrkance, tak to mám jistý - vadné gufero na vodní pumpě :[ . Ta motorka čekala až si ji koupím a začala se syp

Vloženo: 20.04.2014
    Uskutečněno: 20.04.2014
  • Zahajovačka 2014

Po nekonečném čekání a umlouvání jsem v pátek dostal z reklamky část polepených plastů a mohl dát motorku opět do pojízdného stavu. Po zkoušce zda chytne, blafla na první pootočení, takže jsem účast na zahajovací jízdě R

Vloženo: 20.04.2014
    Uskutečněno: 20.04.2014
  • Demontáž SAS a ESP ventilů

Od kolegy jsem se dozvěděl, že když má KTM laděný výfuky bez katalizátoru, nepotřebuje na sobě vozit některé věci. Jednak jsou potom na motorce zbytečně, jsou možným zdrojem závad a hlavně zabírají místo }:( ! Dlouh

Vloženo: 05.03.2014
    Uskutečněno: 05.03.2014
  • Držák navigace

Pídil jsem se po nějakém držáku na netu, ale většinou byly dost drahé , tak jsem se pustil do svého držáku. Bohužel dělám jen se železem a tak je trošičku těžší, tudíž musím oba kusy držáku odlehčit.. Ani po odl

Vloženo: 09.02.2014
    Uskutečněno: 09.02.2014
  • Lednová vyjížďka (19.1.2014)

Musel jsem zkusit nové obutí. Zadní E10 se na trávě a v blátě moc nechytá, hned se ucpe, ale přední XT Army je o moc moc lepší - to spíš já to eště neumím!

Vloženo: 19.01.2014
    Uskutečněno: 19.01.2014
  • Obutí

Letos se zejma opravdu vydařila a v podstatě nám eště sezónu neukončila. Naopak - pole jsou prázdná, odpočívají, na loukách tráva neroste a tak máme spousta míst, kde můžem rajtovat :-DD . Jenže..ojetý Škorpíci se na tr

Vloženo: 11.01.2014
    Uskutečněno: 11.01.2014
  • Vánoční..

Přeji všem šťastně prožité Vánoční svátky a pohodový výjezd do Nového roku ;-) !

Vloženo: 23.12.2013
    Uskutečněno: 23.12.2013