BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník Marinemen
Vloženo 13.5.2015
Aktualizováno 24.5.2015

Vloženo: 24.05.2015, Uskutečněno: 23.05.2015, Stav tachometru: 41947 km, Zhlédnuto: 4x

Tak do P.dolů jsem se chystal už 3x ale byl jenednou,jen na srazu 4kolek kde jsme to proletěli a pryč. V r.2013 jsme se tam s Trůdou vydali dvakrát,poprvé nás z Dubí vrátila průtrž mračen a podruhé jsem to já sám vzdal po 2h.bloudění okolo Sloupu v Čechách .
Takže letos nový baťůžek,nová motka (Brunhilda) tak jsem si řekl hurá tam.
Naplánovalo se to jako dvoudenní výlet ale Zůza brblá že je zima,že nemá spacák a tak vůbec.Zimu neumím,spacák řeším.Jen počasí zlobilo celý týden ale nakonec se i to umoudřilo a tak ráno v sobotu nakládám věci do Brunhildy a po natankování v 9:00 vyrážím.Jedu přes centrum a končím v totální zácpě na Pankráci.Po 45 minutách posouvání to vezmu zpět a tu zjišťuju že mě motka nesvítí. K...a.Protože jsem zase kousek od domova,jedu do garáže a pouštím se do výměny.Ale ouha. Chybí mě žárovky - hergot vždyť byly v zadním kufru té ukradené motky a já vůl na to zapoměl.Hodinu sháním jinou a nakonec je v 11:30 vše ok. Volám baťohovi že zase jedu a do kempu že se opozdíme.Tam mě sdělují že kvůli mě tam nebude recepční (není sezóna!!!) čekat a tak ruším nocleh s tím že to dáme za jeden den. Nakládám v poledne baťoh a jedeme známou cestou na Dubou.Ouha - po celé silnici jsou semafory a masívně se opravuje,Samozřejmě v kopci pod Dubou potkáváme cisternu která se do kopce sotva vleče a šance na předjetí prostě není,z protisměru jede auto za autem.Vlečeme se za ní až k pumpě kde zjišťuji že musíme kotárama na Doksy,silnice na Jestřebí je zavřená!!! Fakt to zase někdo zmastil,opravovat silnici v jednom směru a v jednom termínu...no nakonec cisternu střihnu a v Doksech si dáváme na uklidnění kafe a sváču.Zbytek cesty do Dolů je v poho,jen asi 2x špatně odbočíme ale nakonec,po krátkém extempore (pokus vyjet kopeček k jeskyním na neutrál ) jsme na místě.No motorek požehnaně a jeskyně se nám líbí. Líbí se mě taky taková domácí atmosféra,všichni jsou tak nějak v pohodě a uvolnění.Dáváme si jídlo,kafe a štrúdl - ceny normál a jídlo dobré a vychutnáváme domácí atmosféru.Po hodině a něco se zvedáme a jedeme. Tentokrát se vracíme přes Provodín do Jestřebí a pak na Mšeno. Silnice tam sice stojí za p...d ale provoz je malý a tak jedu na kochačku a koukám po houbách... V Lobeči mě chytá křeč do nohy,ale pořádná a tak zastavujeme na návsi a pauzujeme dokud mě to nepřejde,Baťoh se shání po domácích vajíčkách,cestou ještě chtěla koupit brambory...no kam na to chodí...Známou cestou přes Mšeno jedeme do Mělníka a pak rovnou do Prahy.Do garáže dorazíme v 18:30,a po nákupu a lahvince vína upadáme do kómatu. Docela se to povedlo,počasí dobrý - a to slibovali déšť - a až na ten začátek to ušlo.

• Výlet na pohodu

Pomalu se nám blíží závěr sezóny a tak protože na neděli bylo hlášeno hezké počasí podnikneme zase malý výlet po památkách. Tentokrát padla volba na zámeček Krásný dvůr u Podbořan na Žatecku. Ráno ,no ráno,v 10.30. nab

Vloženo: 10.09.2018
    Uskutečněno: 09.09.2018
  • Do podzemí

Slovensko za mnou a všední dni přede mnou. No přece jenom mám trochu naježděno,byl jsem i na Keep respectu ale až dneska jsem si zase dal pořádnou jízdu. A po pravdě bylo to ode zdi ke zdi. Ale k věci. O Jihlavském podz

Vloženo: 11.08.2018
    Uskutečněno: 11.08.2018
  • Na tomhle území vyrostly pevnosti...

Inspirován nedělní návštěvou Terezína rozhodl jsem se omrknout co by fanda vojenské historie taky nějaké to naše slavné pohraniční opevnění. Pravda někdy před 14 lety jsem navštívil Dobrošov(a ještě navštívím) ale pro te

Vloženo: 16.06.2018
    Uskutečněno: 16.06.2018